Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2003, 00:00

Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: Camel » środa 01 lut 2006, 18:51

Witam Was drodzy muzycy. Zakupiłem przez internet aktywne nagłośnienie firmy KV2, model 2 x EX10 i 1 x EX2.2 . Zaraz po zakończeniu aukcji wpłaciłem pieniądze na konto sprzedającego wraz z kosztami przesyłki. Rynkowa cena nagłosnienia to 22750zł a sprzęt był nowy na gwarancji. Sprzedający wysłał mi towar z Krosna - podkarpackie. Przesyłka jechała z Krosna do Rzeszowa przez Warszawę do Leszna. Jakos instyynktownie osobiście pojechałem do oddziału kuriera Stolicy w Lesznie po czym na magazynie podpisałem odbiór i otwarłem kartony a tam worki z cementem zgadzające sie wagowo z wagą sprzętu. Co byscie proponowali? Ja poprosiłem o sporzadzenie protokołu bezpośrednio w oddziale stolicy, zgłosiłem fakt na policje i policja przyjechała zabezpieczając ślady i odciski palców. Jeśli ktokolwiek z Was ostatnim czasem mia możliwośc zakupić nowe nagłośnienie o którym mowa wyżej prawdopodbnie pochodzi ono z oszustwa, kradzieży. Nagośnienie ma gwarancje do kwietnia 2006 roku i powinno mieć jedynie przewody zasilające. Powinno być bez kartonów bo oryginalne kartony były na magazynie. Gdybyście mieli jakies informacje dla mnie to piszcei. Podejrzewam kurierów firmy Stolica jak i całą firmę Stolica. Kontakt ze mną: Mariusz Gorzelańczyk z Głogowa, tel: 0693856950. PROSZĘ ADMINISTRATORÓW TEGO SERWISU O NIE KASOWANIE MOJEJ WIADOMOŚCI LECZ JEŚLI COŚ TO O PRZENIESIENIE W BEZPIECZNE MIEJSCE TEGO SERWISU, BO NIE WIEM GDZIE POWINIENEM TO NAPISAC. Z góry dziękuje za każda pomoc.
[addsig]

Awatar użytkownika
Derrida
Posty: 21
Rejestracja: sobota 03 wrz 2005, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: Derrida » środa 01 lut 2006, 19:54

hmm... ja raczej zainteresowlbym sie osoba sprzedajacego, ale moze sie nie znam...

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: abproject » środa 01 lut 2006, 20:05

...

**********************

przy takiej kwocie zakupu powiem dosłownie DZIWIE CI SIE ze nie skorzystałes z opcji firmy zabezpieczjacej tranzakcje internetowe...
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: netes » środa 01 lut 2006, 21:05

Poza tym to raczej oszustwo sprzedającego, a nie Stolicy...
Pozdrawiam

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: mellodeque » środa 01 lut 2006, 23:29

Przykro szłyszeć, działaj szybko - pieniądze na jakieś konto wpłaciłeś, więc trop jest, pewnie na lewe dokumenty założone - ale da sie dojść kto gdzie tą kase wybrał.



Ogólnie to Policja w pierwszej kolejności. Potem jeszcze morde pajacowi obić i utopić w tym cemencie.



Swoją drogą, przy takich kwotach sprawy załatwia się osobiście - wiec pośrednio możesz mieć pretensje do siebie, co nie oznacza, ze Ci nie współczuję, ale nie było to mądrym posunięciem.



Wydać te 300PLN na paliwo to nie dużo przy kwocie jaką płaciłeś za sprzęt.

Teraz walcz na własną rękę - opieraj się na danych jakie posiadasz, nr. telefonów, logi netowe, e-mail'e, adresy - wszystko co było od początku całej sprawy pomiędzy Tobą a sprzedawcą.



Im szybciej zmusisz Niebieskich do działania tym większą kase uda się odzyskać.

Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
Camel
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2003, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: Camel » czwartek 02 lut 2006, 10:33

...Przykro szłyszeć, działaj szybko - pieniądze na jakieś konto wpłaciłeś, więc trop jest, pewnie na lewe dokumenty założone - ale da sie dojść kto gdzie tą kase wybrał.



Ogólnie to Policja w pierwszej kolejności. Potem jeszcze morde pajacowi obić i utopić w tym cemencie.



Swoją drogą, przy takich kwotach sprawy załatwia się osobiście - wiec pośrednio możesz mieć pretensje do siebie, co nie oznacza, ze Ci nie współczuję, ale nie było to mądrym posunięciem.



Wydać te 300PLN na paliwo to nie dużo przy kwocie jaką płaciłeś za sprzęt.

Teraz walcz na własną rękę - opieraj się na danych jakie posiadasz, nr. telefonów, logi netowe, e-mail'e, adresy - wszystko co było od początku całej sprawy pomiędzy Tobą a sprzedawcą.



Im szybciej zmusisz Niebieskich do działania tym większą kase uda się odzyskać.

...

**********************

Cały czas mam stały kontakt ze sprzedającym, on się troszczy o to by odnaleźć ten sprzęt. Podobno może być gdzieś w okolicach Łodzi - ten sprzęt oczywiście. Osoba od której zakupiłem sprzęt ma dobrą opinie i jest to faktycznie ta osoba - wszystko sprawdzone, ale sprzęt zaginął. Pierwszy kurier odebrał przesyłke w piątek około 17 a na bazę zdał dopiero w sobotę około 14;30, natomiast w poniedziałek przesyłka była na magazynie w Lesznie a o 10 stwierdzili jej brak po czym ponownie znalazła sie po 11:00 co wychodzi z raportu listu przewozowego.
[addsig]

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: KYMY » czwartek 02 lut 2006, 11:59



Cały czas mam stały kontakt ze sprzedającym, on się troszczy o to by odnaleźć ten sprzęt. Podobno może być gdzieś w okolicach Łodzi - ten sprzęt oczywiście. Osoba od której zakupiłem sprzęt ma dobrą opinie i jest to faktycznie ta osoba - wszystko sprawdzone, ale sprzęt zaginął. Pierwszy kurier odebrał przesyłke w piątek około 17 a na bazę zdał dopiero w sobotę około 14;30, natomiast w poniedziałek przesyłka była na magazynie w Lesznie a o 10 stwierdzili jej brak po czym ponownie znalazła sie po 11:00 co wychodzi z raportu listu przewozowego.

...

**********************



Przede wszystkim spokojnie- zacznij od uważnego przeczytania regulaminów w firmie "Stolica", za co odpowiadają i.t.p., obieg paczek i dokumentów- to może się później przydać.

Przesyłki na wszystko mają protokoły; czy nie ma uszkodzeń i.t.p. kto komu.

Rozumiem że nie było ubezpieczenia wartości?

Za ewidentną winą Stolicy przemawia ten protokół gdzie stwierdzono brak na magazynie, a potem cudowne pojawienie się (jeśli dobrze zrozumiałem).

Czy towar był pakowany w obecności Kuriera?

Właściwie zrobiłeś wszystko to co powinieneś- pozostaje czekać na ruchy policji.






Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: Laliszon » czwartek 02 lut 2006, 12:49

KV2 to bardzo żadki sprzet w polsce, znam zresztą ich dystrybutora który jest w krakowie, wątpię żeby to przewoźnik podmienił sprzęt na worki z cementem ponieważ nagłosnienie to bardzo trudno zbywalny sprzęt i łatwo wychodzący na jaw gdyż gdzieś go trzeba użyć. Zestawów KV2 jest w polsce raptem kilka. Należaloby sprawdzić czy zestaw który kupiłeś pochodził od dystrybutora, jesli tak może on mieć numery seryjne tego sprzętu (jesli to nie był virtualny sprzęt) bo wiadomo musiał mieć dokumenty celne ,faktury itd. www.arcadeaudio.com.pl

Jesli zechcą ci udzielić informacji można będzie dotrzeć też do tych którzy zakupili ten sprzęt, w ten sposób ustalić czy np sprzedający miał sprzęt od nich i czy wiogóle go miał. Słyszałem wogóle o tym przypadku w radio w wiadomościach rano. Jesli będziesz mógł udowodnić że kontrachent rzeczywiście wysłał sprzęt a nie worki z cementem, wygrasz ze stolicą. Wiele lat temu wysłałem pewną paczkę o znacznej wartość za pobraniem przez stolicę, paczka dotarła do adresata ale kurier podpierdzielił pieniądze,(4,500zl) 2 miesiące było szarpanki ale w końcu centrala z warszawy wypłaciła bo mieliśmy dowód przyjęcia towaru przez adresata(odesłana podpisana faktura i odbior)


Awatar użytkownika
cristo
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2005, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: cristo » czwartek 02 lut 2006, 13:40

witam

mnie wysterowali tylko na tysiąc... ale.......

mój koleś wysłał stolicą max-wypasionego lapka za kilkanaście tysi (zakup internetowy). nabywcy wielce się spieszyło, więc prosił o express i z tej racji płatność za zaliczeniem pocztowym. poszło. przez kilka dni brak reakcji.... zero wpłaty, paczusi też nie ma. i teraz kuriozum -przewoźnik nie czuje się winny !!!! lapka wcieło, kwit podpisany (odbiór) - kasy nie ma.

ewidentna wina przewoźnika, gdyż albo wraca towar, albo wraca kasa, a tu takie jajo.... i jeszcze po zgłoszeniu na policję tysiąc insynuacji na temat "wysyłania cegieł" itp... gość na to, że nie tu tkwi problem, bo nie ma zwrotu domniemanej "cegły", ani nie ma pieniędzy...

3 miesiące bujał się zanim firma przewozowa "uznała" swój błąd i wypłaciła należne mu (według kwitów pobrane) pieniądze.

pamiętajcie, że różni ludzie przyjmują się do pracy w firmach kurierskich, ochroniarskich itp... mają też różnych przyjaciół, kolegów, układy, znajomych stróżów prawa (szczególnie w małych miejscowościach).



a co do tematu... jaśli sprzedawca współpracuje to faktycznie - numery sprzętu itp, i od zaraz ostre pisanie do naczalstwa kuriera, nagłaśnianie sprawy w mediach - czasami daje to zaskakujące efekty. niebiescy niech robią swoje, a ty dzwoń, pisz, używaj gróźb i rozmawiaj z centralą na jak najwyższym poziomie. jesteś w prawie i nie odpuszczaj....

współczuje i pozdrawiam

k.
początek....
ale dużo czytam, słucham, szukam....

Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Re: Zginęło nagłośnienie KV2 EX10 + EX2.2

Post autor: flove » czwartek 02 lut 2006, 14:03

Cały czas mam stały kontakt ze sprzedającym, on się troszczy o to by odnaleźć ten sprzęt. Podobno może być gdzieś w okolicach Łodzi - ten sprzęt oczywiście. Osoba od której zakupiłem sprzęt ma dobrą opinie i jest to faktycznie ta osoba - wszystko sprawdzone, ale sprzęt zaginął. Pierwszy kurier odebrał przesyłke w piątek około 17 a na bazę zdał dopiero w sobotę około 14;30, natomiast w poniedziałek przesyłka była na magazynie w Lesznie a o 10 stwierdzili jej brak po czym ponownie znalazła sie po 11:00 co wychodzi z raportu listu przewozowego.

...

**********************



jesli sprzedajacy rzeczywiscie jest w porzadku to jedyne wyjscie to Stolica ... powiem wam pewna mala parwde odnosnie tej firmy .. .sam osobiscie NIGDY z ich uslug nie korzystalem ale bedzie to swego rodzaju przestroga ... mam znajomego ktory pracuje w drukarni i wozi matryce itp. wlasnie do panow ze stolicy na magazyn ... to co tam sie dzieje z nimi jak i tymi paczkami zakrewa o absurd ... po pierwsze on wogole nie dbaja o towar ktory przyjmuja ! ! w obecnosci tego znajomego rzucali paczkami nie mowiac juz o ich notorycznym upuszczaniu ... pozatym ... z tego co on mi opowiadal ( sam byl tym zaskoczony !!! ) to oni chlaja na tym magazynie :] ... w sumie moze sie to wydawac smieszne ... ale do poki sie nie natnie jak ( mozliwe ) ze kolega powyzej ...



tak wiec sytuacja zwiazana z "zaginieciem" przesylki wcale mnie w ICH przypadku nie dziwi ...



mam nadzieje ze ci sie uda to wyjasnic ...



oczywiscie ten post traktujcie jako przestroge, nie zamierzam zniechecac w kolo ludzi do korzystania z ich uslug bo pewnie sa osoby ktore nie maja do nich zastrzezen ... pisze tylko to co slyszalem ze spardzonego zrodla ...



Pozdr!


ODPOWIEDZ