ADAMSON M15

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

ADAMSON M15

Post autor: AlfonsoRodeo » poniedziałek 27 mar 2006, 21:27

WItam,



Czy ktos mial juz sposobnosc pomacac i posluchac tej paczki? Wg danych producenta, nowy kewlarowy przetwornik LF generuje 102,7dB@2.83V/1m w zakresie 60-800Hz. Czyby ten kewlar az tak dobry byl?

Moze ma ktos info, czy Adamson bedzie mial swoje stoisko na PROLIGHT+SOUND we Frankfurcie? W ogle ktos sie wybiera?



Linka na ta paczke Adamsona



Pozdrawiam



tutaj.
[addsig]

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: DogHead » poniedziałek 27 mar 2006, 22:10

... Moze ma ktos info, czy Adamson bedzie mial swoje stoisko na PROLIGHT+SOUND we Frankfurcie? ...



*****



DV2 - Adamson Support Europe

Hala 8.0, Stoisko F 21



Smacznego piwa.

mandaryn
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 14 wrz 2004, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: mandaryn » niedziela 02 kwie 2006, 22:57

...... Moze ma ktos info, czy Adamson bedzie mial swoje stoisko na PROLIGHT+SOUND we Frankfurcie? ...



*****



DV2 - Adamson Support Europe

Hala 8.0, Stoisko F 21



----------------------------------

Byłem i widziałem.

Jeśli słyszałem dużo opini o tym iż Vertec nie gra a Adamson robi na głośnikach JBL to.......

Widziałem Adamsona, Verteca, Codę, PSE, Nexo, L-A.

Nowy system GEO D NEXO - to bedzie petarda

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: AlfonsoRodeo » piątek 19 maja 2006, 16:15

...Jeśli słyszałem dużo opini o tym iż Vertec nie gra a Adamson robi na głośnikach JBL to.......

*******************************



To nie same glosniki graja, lecz ich aplikacja (podzial pasma, sposob umieszczenia, ilosc i odpowiedni dobor). Poza tym, z glosnikow JBL, to Adamson zdaje sie uzywa tylko wysokotonowych przetwornikow, reszta to ich wl;asne produkcje, glownie z kewlaru.



Pozdrawiam
[addsig]

tapsio
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2009, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: tapsio » poniedziałek 18 maja 2009, 13:14

Witam wszystkich. Jesli chodzi o ewentualny odsłuch monitora M15 to Pan Mandaryn nie mógł go słyszeć na tragrach we Frankfurcie, bo takiej prezentacji nie było. Szczerze wątpię, czy ten Pan wogóle słyszał kiedys te monitory. Poza tym jeśli się decydujesz na uwagi o używanych podzespołach to poczytaj dokładnie specyfikację. Adamson używa jedynie driverów JBL'a. Pozostałe przetworniki robi sam. Kewlar jest lżejszy i sztywniejszy co ozncza, że nie wprowadza żadnych zniekształceń harmonicznych.
15 lat w Pro-Audio

pmp
Posty: 94
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: pmp » wtorek 19 maja 2009, 14:20

"Kewlar jest lżejszy i sztywniejszy co ozncza, że nie wprowadza żadnych zniekształceń harmonicznych"

dobrze wiedzieć że jest taki materiał....
teraz tylko patrzeć, jak wszystkie firmy przejdą na kevlar, chroniąc przy okazji substancję leśną.

[addsig]
Właściciel firmy PMP ELECTRONICS – ponad ćwierć wieku doświadczeń w branży aparatury estradowej. Głośniki-produkcja i serwis,zestawy głośnikowe, kompletne systemy nagłaśniające.

Awatar użytkownika
djheniuu
Posty: 2
Rejestracja: sobota 01 lis 2008, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: djheniuu » środa 03 cze 2009, 11:24

Jeśli chodzi o zastosowanie kevlaru to nie tylko adamson ale i dużo tańsza marka jak LD SYSTEMS w swoich liniówkach zastosowała 4-ro calowe głośniki z membraną własnie z kevlaru...
A skoro zaczęło się o Adamsonie... Jak Koledzy myślicie czy ta marka ma szanse wreszcie wybić się w Polsce? Szczególnie myślę o liniówkach, bo z tego co wiem, jeszcze nikt nie ma Y-axis....
pozdrawiam

czarny108
Posty: 173
Rejestracja: sobota 25 lut 2006, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: czarny108 » środa 03 cze 2009, 23:34

Nie słyszałem, ale może się okazać, że jest to związane ze sposobem mierzenia. W końcu to monitor, więc dość uzasadnione jest mierzenie go w półprzestrzeni.
Ale mogę się mylić

Pozdr

wojtek_gr
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 00:00

Re: ADAMSON M15

Post autor: wojtek_gr » środa 18 lis 2009, 20:24

Pojawił się już w Polsce zestaw Adamsona w konfiguracji
24szt Y-10, 6szt T21, 12szt M15, 3 szt SX18, 3szt Sx-SUB wszystko pędzone wzmacniaczami LabGruppen.
w Październiku odbyła się prezentacja w siedzibie firmy Czak Music w Tarnobrzegu, a w ostatnią sobotę zestaw zagrał we Wrocławiu na One Love Sound Fest 2009.
Ocenę pozostawiam każdemu we własnym zakresie ale nie jest to marka przereklamowana

Wojtek

ODPOWIEDZ