Electro Voice Cobalt CO4

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Electro Voice Cobalt CO4

Post autor: Hardi » sobota 05 maja 2007, 19:07

Zna ktoś z was mikrofon Electro Voice Cobalt CO4? Jak wypada w porównaniu do Shure SM57? Chcę do nagłaśniania i nagrywania gitary z pieca. Proszę o opinie.
[addsig]
gadu-gadu 4021735

sasiniak
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2008, 00:00

Re: Electro Voice Cobalt CO4

Post autor: sasiniak » środa 10 cze 2009, 11:18

Witam,
odświeżę trochę temat.
Tak się składa, że porównywałem obydwa mikrofony. Na pewno mikrofonem Co9 można spokojnie nagłaśniać gitary na koncertach. Co do SM57 to wątpliwości raczej nie ma... a jednak. Mnie SM na kolana nie położył. To podbicie góry i dołu... On jest ostro przereklamowany. Myślę, że teza, że jest to koń roboczy w najlepszych studiach właśnie to sprawiła. Najpierw ktoś rzucił hasło i słowo ciałem się stało.
Co9 ustępuję SM dwoma aspektami: zbyt uwydatnione wysokie tony i, bądź co bądź, większe szumy. Dlatego na scenę się nada. Tym bardziej, że kosztuje 1/5 tego co SM57. Jednak przy nagrywaniu w domu Co9 musiałby być jako ten drugi. Chyba, że komuś zależy na funduszach. To w cenie do 150zł nie będzie lepszego od Co9.
Ogólnie marka EV jest ostro pomijana w Polsce, a sam EV jest pionierem wielu produktów. Ich mikrofony są przyzwoite i co ważne, niedrogie. Jednak jak ktoś chce iść utartą drogą, to kupi Siura.
Ja osobiście zaopatrzyłem się w mikrofon AT 2020. W moim subiektywnym odczuciu rozwalił takie mikrofony jak: AKG (nie pamiętam symbolu tego dynamika), Co9, SM57, RH SOUND (mocny i szumiący), EV PL37 (instrumentalny perkusyjny). Wszystkie podsuwałem pod piec gitarowy. Żaden nie miał tak naturalnego brzmienia i tak niskiego poziomu szumów własnych. Zdaję sobie sprawę z tego, że swoją AT muszę wzbogacić o jakiś mikrofon kierunkowy. I szukam teraz takiego.
Może jakieś propozycje?
Pozdrawiam

sasiniak
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2008, 00:00

Re: Electro Voice Cobalt CO4

Post autor: sasiniak » środa 10 cze 2009, 11:24

Mała poprawka: miało być Co4, w każdym przypadku, a nie Co9*:) Co9 to mik do wokalu

ODPOWIEDZ