Korg M3 - użytkownicy

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 03 mar 2008, 12:48

Witam
Chyba niezbyt jasno określiłem o co mi chodzi.
Chciałbym przerobić pattern perkusyjny z jakiegoś fabrycznego.
Zrobić pattern 8 taktów i np w 8 takcie coś dograć z klawiatury jakieś przeszkadzajki i zapisać to na user....
**********************
Ja wysyłam komunikaty KARMY, w tym perkę, do Cubase, a tam widzę czarno na białym co i jak. Dla mnie to najwygodniejsze. Sequenzer M3 w zasadzie służy mi do odtwarzania tego co wyedytuję, przygotuję w Cubase. Ale być może można to zrobić w M3.

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » poniedziałek 03 mar 2008, 14:39

Witam Panowie!
Nie wiem czy ktoś mi pomoże ale dzisiaj to ja mam problem. Chodzi mi mianowicie o Sampling in track w trybie sequencer. Włączam nagrywanie i niby wszystko ok ale po odsłuchaniu materiału pojawia się on tam gdzie nie potrzeba. Występuje duże opóźnienie. Dodam że sampluje do pamięci M3. Gdy chcę do tego dodać vocooder wogóle nic nie słychać. Instrukcja niestety w tym temacie nie jest za bardzo wylewna. Problem chyba jest w wysyłkach, ale sprawdziłem już wszystko.

Pozdrawiam!

MegaMusic
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: MegaMusic » wtorek 04 mar 2008, 12:11

...Witam Panowie!
Nie wiem czy ktoś mi pomoże ale dzisiaj to ja mam problem. Chodzi mi mianowicie o Sampling in track w trybie sequencer. Włączam nagrywanie i niby wszystko ok ale po odsłuchaniu materiału pojawia się on tam gdzie nie potrzeba. Występuje duże opóźnienie. Dodam że sampluje do pamięci M3. Gdy chcę do tego dodać vocooder wogóle nic nie słychać. Instrukcja niestety w tym temacie nie jest za bardzo wylewna. Problem chyba jest w wysyłkach, ale sprawdziłem już wszystko.

Pozdrawiam! ...
**********************

Witam!

Ważne, jest aby sampler włączał się wraz z sequencerem, czyli w sampling setup należy ustawić Trigger na Sequencer Start SW (pisze z pamięci, ale chyba tak to się właśnie nazywa).

Pozdrawiam

Artur Sekura
Mega Muscic

exp
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: exp » wtorek 04 mar 2008, 22:57

.........1. Czy jest możliwość sterowania w karnie w trybie Combi na poszczególnych scenach modułem B,C i D czy tylko perkusją na A.

2. Gdzie można zmieniać jakiś patern fabryczny (np przebieg perkusyjny) coś dołożyć lub wyciąć.

3. w Jakim trybie i w jaki sposób dzielicie klawiaturę (np lewa ręka pad a prawa piano)

Pozdrawiam...
**********************
załatwia to rppr :) i polecam looknac http://www.karma-lab.com/vp/klvp.html?playID=42 :)...do przygotowania rppt kazdego wzasadzie jak znalazl :)...tez sie głowilem jak panowac nad perkusja i odkrytłem moc rppr :) ...
ps.niebawem bede mial radias :D......
**********************
Witam
Chyba niezbyt jasno określiłem o co mi chodzi.
Chciałbym przerobić pattern perkusyjny z jakiegoś fabrycznego.
Zrobić pattern 8 taktów i np w 8 takcie coś dograć z klawiatury jakieś przeszkadzajki i zapisać to na user....
**********************
a edycja fabrycznego pattern ?...nie chce mi sie sprawdzac ale ufam ze jesli mozna edytowac fabryczne combi to i paterny tez :)...i tak polecam na bazie karmy wlasny patern stworzyc :)..

exp
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: exp » sobota 08 mar 2008, 21:20

penwnie już znane ale gdyby ktoś :)...
combi dla m3
http://www.karma-lab.com/forum/showthread.php?s=&threadid=11637

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » niedziela 09 mar 2008, 06:38

...penwnie już znane ale gdyby ktoś :)...
combi dla m3
http://www.karma-lab.com/forum/showthread.php?s=&threadid=11637...
**********************
Witam!
Exp czy ty to już instalowałeś? Jeśli tak to napisz czy warto:)

Pozdrawiam!

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » niedziela 09 mar 2008, 09:11

Witam!
Ja już zainstalowałem ten bank! Panowie Kosmos!
Ktoś pewnie ładnie się namęczył źeby coś takiego zrobić. Polecam Combi029. Jak by przenieś się w góry azji i wpaść w hipnotyczny trans.
Pozdrawiam!

exp
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: exp » poniedziałek 10 mar 2008, 20:50

...Witam!
Ja już zainstalowałem ten bank! Panowie Kosmos!
Ktoś pewnie ładnie się namęczył źeby coś takiego zrobić. Polecam Combi029. Jak by przenieś się w góry azji i wpaść w hipnotyczny trans.
Pozdrawiam!...
**********************
samemu się ocenia czy warto,zawsze można wykasować przecież :) dla mnie to zawsze coś nowego, nie wszystkie mi się podobają (jeszcze nie mam radiasa ) fajny pomysł że z opisem są :)

slaweks
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: slaweks » piątek 14 mar 2008, 09:37


piotrel_muzyk
Posty: 25
Rejestracja: sobota 24 lis 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: piotrel_muzyk » piątek 14 mar 2008, 13:52

Tak jest .. zwiekszono liczbe brzmien z 512 do 1024 !!

Nalezy wgrac nowy OS 1.20.


Musze dodac ze Korg M3 zdobył ponownie nagrode MIPA MusikMesse 2008 w kategorii work-station.

To juz chyba "tradycja" Poza rokiem 2002 (kiedy to wygrał motif) korg co roku otrzymał nagrode w tej kategori :)

ODPOWIEDZ