Korg M3 - użytkownicy

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
chips
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: chips » poniedziałek 24 sie 2009, 17:56

Witam wszystkich!


Jestem nowy. Przymierzam się do zakupu KM3 i natknąłem się na to forum. Jak widzę jest tu kilku fajnych ludzi którzy nie stronią od pomocy słabszym kolegom klawiszowcom.


Mam do Was zapytania:


1. Czy KM3 to dobry wybór dla grania znanych kawałów począwszy od dance, rock, disco polo a skończywszy na "ludowszczyźnie"? Jak pewnie się domyślacie chodzi o wesela...


2. Czy nie próbowaliście coś wskurać w MM w sprawie instrukcji? Z całym szacunkiem dla pana Artura ale moim zdaniem takie postepowanie to poza lekceważeniem klienta jest to daleko idąca KRÓTKOWZROCZNOŚĆ W BIZNESIE.


Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » poniedziałek 24 sie 2009, 19:37

Witam wszystkich!


Jestem nowy. Przymierzam się do zakupu KM3 i natknąłem się na to forum. Jak widzę jest tu kilku fajnych ludzi którzy nie stronią od pomocy słabszym kolegom klawiszowcom.


Mam do Was zapytania:


1. Czy KM3 to dobry wybór dla grania znanych kawałów począwszy od dance, rock, disco polo a skończywszy na "ludowszczyźnie"? Jak pewnie się domyślacie chodzi o wesela...


2. Czy nie próbowaliście coś wskurać w MM w sprawie instrukcji? Z całym szacunkiem dla pana Artura ale moim zdaniem takie postepowanie to poza lekceważeniem klienta jest to daleko idąca KRÓTKOWZROCZNOŚĆ W BIZNESIE.


Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.



Witam!
Jeźeli ma to być Twój główny klawisz i aranź chcesz grać z KM3 to zdecydowanie wybierz coś z seri PA. M3 jest dobry na dostawkę lub jako klawisz w zespole. Nie został zbudowany w tym celu.
Najlepiej to idz do sklepu, wez pare midów na pendrivie i pokombinuj.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: AkselPL » poniedziałek 24 sie 2009, 20:09

Całkowicie sie z Toba zgadzam Lee, sam się o tym przekonałem:)

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
chips
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: chips » poniedziałek 24 sie 2009, 21:21

...Witam wszystkich!
Jestem nowy. Przymierzam się do zakupu KM3 i natknąłem się na to forum. Jak widzę jest tu kilku fajnych ludzi którzy nie stronią od pomocy słabszym kolegom klawiszowcom.
Mam do Was zapytania:
1. Czy KM3 to dobry wybór dla grania znanych kawałów począwszy od dance, rock, disco polo a skończywszy na "ludowszczyźnie"? Jak pewnie się domyślacie chodzi o wesela...
2. Czy nie próbowaliście coś wskurać w MM w sprawie instrukcji? Z całym szacunkiem dla pana Artura ale moim zdaniem takie postepowanie to poza lekceważeniem klienta jest to daleko idąca KRÓTKOWZROCZNOŚĆ W BIZNESIE.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Witam!
Jeźeli ma to być Twój główny klawisz i aranź chcesz grać z KM3 to zdecydowanie wybierz coś z seri PA. M3 jest dobry na dostawkę lub jako klawisz w zespole. Nie został zbudowany w tym celu.
Najlepiej to idz do sklepu, wez pare midów na pendrivie i pokombinuj.
Pozdrawiam
...
 


To mnie zmartwiłeś Cry Do tej pory najpierw używałem N364, a następnie Tritona. Byłem przekonany, że M3 jako następca Tritona to kolejny krok dla poprawy brzmienia. Nie sugerujcie się że wesela to koniecznie niski poziom i mid wystarczy. Ja robię songi na sekwenserze tak by były jak najbardziej zbliżone do oryginału (na tyle na ile moje umiejętności i czas pozwalają). Midy to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej Nigdy nie pracowałem na aranżerach typu PA ale sam już wygląd np. PA 500 mnie odstrasza. Z tego co wyczytałem w necie i na tym forum, M3 ma sekwenser jak w tritonie tylko bardziej rozbudowany i przyjazny dla użytkownika, lepsze brzmienie, możliwość podpiecia do komputera dla wygodniejszej pracy, nie muszę podpinać czytnika kart tylko pendrive wystarcza. 


Dziwię się też że napisałeś że M3 na dostawkę... Wydaje mi się że M3 jako workstation szkoda na dostawkę.


Skoro piszesz o midach - to M3 jest w tym zakresie gorszy od tritona?


Czy więc M3 to tylko dla myzyków robiących własną muzę (elektroniczną szczególnie)? Idę w złym kierunku chcąc go nabyć?


Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe argumenty które pomogą mi w decyzji.


Pozdrawiam,


Awatar użytkownika
chips
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: chips » poniedziałek 24 sie 2009, 21:26

...
Całkowicie sie z Toba zgadzam Lee, sam się o tym przekonałem:)...
 


W jaki sposób się przekonałeś?


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 24 sie 2009, 21:28


Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe argumenty które pomogą mi w decyzji.

Skoro używałeś Tritona, to M3 na pewno będzie dla Ciebie dobrym wyborem!


Awatar użytkownika
chips
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: chips » wtorek 25 sie 2009, 16:58

...

Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe argumenty które pomogą mi w decyzji.

Skoro używałeś Tritona, to M3 na pewno będzie dla Ciebie dobrym wyborem!
...
 


Dzięki Pan_Jabu. Pocieszyła mnie twoja opinia na ten temat. Bo już się trochę podłamałem...


1. Powiedzcie mi jeszcze czy cena 9800zł za M3-61 + RADIAS + 256MB to obecnie dobra cena czy niekoniecznie (NOWE)? Mam taką promocję zaproponowaną, że jak wezmę to wszystko to w tej cenie.


2. Czy macie jakieś szybkie sposoby aby poznać czy sprzęt nie pochodzi z ekspozycji? Wiem z tego forum, że na nowym M3 na wyświetlaczu nie ma niestety folii ale może są inne osobliwości po których można to poznać?


Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » środa 26 sie 2009, 08:29


1. Powiedzcie mi jeszcze czy cena 9800zł za M3-61 + RADIAS + 256MB to obecnie dobra cena czy niekoniecznie (NOWE)? Mam taką promocję zaproponowaną, że jak wezmę to wszystko to w tej cenie.

2. Czy macie jakieś szybkie sposoby aby poznać czy sprzęt nie pochodzi z ekspozycji? Wiem z tego forum, że na nowym M3 na wyświetlaczu nie ma niestety folii ale może są inne osobliwości po których można to poznać?...
 


 


Witam!


No cóż. Należą Ci sie moje przeprosiny. Ale nie wiedziałem źe znasz już korga. Oczywiscie to bedzie dobry wybór dla starego wyjadacza. Osoby przesiadajace sie z yamach i rolandów są załamane obróbka midów w tym sprzęcie. Ale jak się juź odpowiednio obrobi to ... z kolan powala. 


AD1. Co do ceny to nie jestem teraz w rynku, ale podzwon tu i tam po sklepach internetowych i zapytaj gdzie dostaniesz najlepsza oferte. Ale ta wydaje sie na ten czas bardzo dobra.


 


AD2. Jeźeli sprzęt Był używany to zwróć uwagę na wyswietlacz. W naroznikach osadza sie kurz. Nie moze być zadnej rysy. Zwróć uwage w szczególnosci na Pady. Wyszła seria M3 z zle (nie dokładnie) wycietymi w blasze otworami. Jak zerkniesz na szczeline miedzy padem a blacha, to powinna byc z kaźdej strony pada równa. 


Powodzenia!


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Pan_Jabu » środa 26 sie 2009, 08:53

Cenę mogę tylko porównać do cennikowej sugerowanej ceny detalicznej dystrybutora - na tym tle jest to bardzo dobra cena. Niestety nie wiem, jakie są teraz realne ceny w sklepach, w internecie - trzeba sprawdzić.


Oprócz tego co napisał pan Lee, przypatrz się też przyciskom. Znane są w sieci relacje o tym, że z M3 czasem ścierają się napisy na przyciskach. Podejrzewam że dotyczy to tylko pewnych.


Generalnie powiem tak: na ogół sprzęt powystawowy odróżnić można na kilometr. M3 nówka z pudełka jest czyściutki, bez żadnej ryski, nieopalcowany. Taki, na którym grano, ma odciski palców, jest przykurzony. Z kolei jeżeli ktoś go ostro wycierał, zapewne nie uniknął powstania rysek. Oczywiście taki egzemplarz, który ktoś wcześniej wyjął z pudełka i zagrał raz, będzie wyglądał jak nowy... No ale z tego co pamiętam, to ciężko jest z M3 zdjąć tę "folię" ochronną (czyli to coś, w to instrument jest owinięty) w taki sposób, żeby nie było widać, że była odpakowywana.


Awatar użytkownika
chips
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: chips » środa 26 sie 2009, 16:58

Dzięki Panowie za wskazówki przy rozponawaniu "powystawówki". Klamka zapadła. Zamówiłem właśnie ten komplet. Będę się starał sam radzić go rozgryzać ale jak totalnie ugrzęznę to mam nadzieję, że wesprzecie kolegę. Pozdrawiam.


ODPOWIEDZ