Korg M3 - użytkownicy

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » piątek 23 lis 2007, 08:38

Witam Serdecznie !
Z tego co wiem od dystrybutora wiele osób w polsce stało się szczęsliwymi posiadaczami Korga M3. Ja po wielu wędrówkach po sklepach i testowaniu innych stacji roboczych tego typu wybrałem własnie jego. Prosty, przyjazny,

Więc jeśli i ty jesteś użytkownikiem tego Instrumentu podziel się swoimi doznaniami, problemami oraz tym co sądzisz o tym instrumencie.
A dla tych którzy jeszcze nie zdecydowali polecam test w EiS tego instrumentu.

Pozdrawiam i piszcie!
[addsig]

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: KAFEL » piątek 23 lis 2007, 08:49

...z tego co wiem od dystrybutora wiele osób w polsce stało się szczęsliwymi posiadaczami Korga M3. Ja po wielu wędrówkach po sklepach i testowaniu innych stacji roboczych tego typu wybrałem własnie jego....
**********************
M3 to z pewnością bardzo dobry workstation natomiast boję się trochę że właśnie ilość tych maszyn na rynku spowoduje chwilowo sytuacje która kiedyś miała miejsce np. po wypuszczeniu Yamahy DX7, czy też (żeby za daleko nie szukać) Korga M1. Wszystko brzmiało podobnie i bardzo charakterystycznie dla tego modelu. Na pewno potencjał M3 (np. sampler)powoduje że można tworzyć na nim bardzo oryginalne barwy jednak pierwsza "fala" będzie męczyła z pewnością presety na wszystkie możliwe sposoby.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Soundscape » piątek 23 lis 2007, 12:14

M3 to z pewnością bardzo dobry workstation natomiast boję się trochę że właśnie ilość tych maszyn na rynku spowoduje chwilowo sytuacje która kiedyś miała miejsce np. po wypuszczeniu Yamahy DX7, czy też (żeby za daleko nie szukać) Korga M1. Wszystko brzmiało podobnie i bardzo charakterystycznie dla tego modelu. Na pewno potencjał M3 (np. sampler)powoduje że można tworzyć na nim bardzo oryginalne barwy jednak pierwsza "fala" będzie męczyła z pewnością presety na wszystkie możliwe sposoby....
**********************
Aczkolwiek na szczęście jest sporo ludzi, którzy z gotowców w ogóle nie korzystają Mnie osobiście denerwuję jak słyszę te same brzmienia w różnych utworach różnego gatunku muzyki. W ten sposób nie osiągnie się oryginalności, której wielu pragnie.
Co do M3: nie mam, ale nawet mnie specjalnie do niego nie ciągnie. (Jak i do wszystkiego typu workstation,) Aczkolwiek po godzinnej zabawie z instrumentem mogę stwierdzić, że jeżeli będe kiedyś sięgał po tego typu sprzęt, to M3 jest na pierwszym miejscu. (A po nim Triton.)

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: lakiernik » piątek 23 lis 2007, 13:03

Pytanie do Mr.Lee, czy KARMA działa również z materiałem samplowanym i drum track również ?W teście w EiS nie było to jasno powiedziane.
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: elmuz1 » piątek 23 lis 2007, 20:07

Mam Korga M3, ale nie mam na razie dla niego zbyt wiele czasu W styczniu poznamy się bliżej

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » sobota 24 lis 2007, 10:35

...Pytanie do Mr.Lee, czy KARMA działa również z materiałem samplowanym i drum track również ?W teście w EiS nie było to jasno powiedziane....
**********************
Witaj Lakierniku!
W odpowiedzi na Twojego posta pragnę Cię poinformować źe Karma działa i z samplami i z Drum trakiem a do tego masz jeszcze dodatkową scieźkę drum track. To wszystko wrzucasz w sekwenser i basistę, perkusistę i całą resztę masz pod kontrolą. Pozdrawiam.

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » wtorek 27 lis 2007, 03:26

Czy ja jestem jedynym w kraju uźytkownikiem tego korga???
A...juź wiem. Tak was fascynuje źe nie macie czasu napisać. Rozumiem:)

Awatar użytkownika
ArekSp
Posty: 22
Rejestracja: środa 07 cze 2006, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: ArekSp » wtorek 27 lis 2007, 14:53

...Czy ja jestem jedynym w kraju uźytkownikiem tego korga???
A...juź wiem. Tak was fascynuje źe nie macie czasu napisać. Rozumiem:)...
**********************

http://instrumentyklawiszowe.com/forum/viewforum.php?f=21

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: elmuz1 » wtorek 27 lis 2007, 22:14

Tymczasem pojawiły się nowe barwy dla korga M3. Firma Kid Nepro przygotowała pakiet brzmień Proto Rock. Opis i demo na stronie http://www.kidnepro.com

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » środa 28 lis 2007, 10:16

Witam !
Dzisiaj Przyszła do mnie instrukcja obsługi po Polsku do mojej M-trójeczki (jakieś 300 stron !!!) . Naprawde szybko. Brawa dla dystrybutora.
Ciekawi mnie czy bedzie też polska wersja rozszerzonej instrukcji.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ