Akustyk kontra DJ

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
elejan
Posty: 34
Rejestracja: sobota 03 lis 2007, 00:00

Akustyk kontra DJ

Post autor: elejan » poniedziałek 31 gru 2007, 13:09

Znacie, może jakiś sposób (oczywiście techniczny) na wyeliminowanie przesteru , który DJ mi wysyła ze swojej konsolety? Często w imprezach plenerowych między zespołami występują DJe. Sygnał od nich to tragedia. Zamykanie gainów w moim mikserze nic nie daje.Rozmowa pomaga tylko na minutę.Może jakiś kompresor,limiter,ale przy przesterze to chyba bez sensu.Proszę o poradę.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Che
Posty: 102
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: Che » poniedziałek 31 gru 2007, 13:34


przepuść sygnał przez DI Box, tam powinien być pad -20 dB, z DI Boxa do stołu i powinno być OKI!

thedroid
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: thedroid » poniedziałek 31 gru 2007, 14:27

sam jestem djem i czesto obserwuje co "wyczyniaja" koledzy po fachu zarowno ci z polskiego podworka jak i tzw zagraniczne gwiazdy. np na mkserze pioneera 600, gainy odkrecone na maksa tak ze wszystkie diody pala sie stale na czerwono (i nawet nie mrugaja), a typ jeszcze bas przekreca na +6db bo za malo basu jest na glosnikach... zadne tlumaczenie do takich nie trafia.. za to z doswiadczenia wiem, ze nic nie uswiadamia lepiej jak nagla cisza. czesc koncowek ma sprytna funkcje protect, ktora po prostu odcina sygnal jezeli jego natezenie przez dluzszy czas jest wyzsze niz dopuszczalne. skorzystaj z tego samego patentu wpinajac urzadzenie dzialajace na podobnej zasadzie na wyjsciu z mixera djskiego. jak zobaczysz zirytowana mine dja to mu powiedz, ze koncowki mocy wysiadaja przy tak przesterowanym sygnale i sie beda wylaczac, a ty na to nic nie poradzisz. jedyny sposob to sciszyc sygnal na mixerze, wtedy wszystko bedzie okay ;)


Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: grembo » poniedziałek 31 gru 2007, 14:40

Ja teraz mam podobny problem - kupilem nowy bas aktywny - full profeska - Ken Smith i bydle fatalnie przesterowuje mi i DIbox, a nawet i linii nielwe brakuje - jakis dziwny preamp to ma, ponadto - jesli balans miedzy pickupami jest na srodku jest powiedzmy ok, a wystarczy go zminic i sygnal idzie dramatycznie w gore (spokojnie z 6db jak nie wiecej) - ktos sie spotkal z czyms takim? Co mam z tym zrobic, kosztowal tyle ze nie mam juz kasy na wymiane preampu - a kupilem go pod sesyjne sytuacje :(

Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: macandroll » poniedziałek 31 gru 2007, 14:55

...Ja teraz mam podobny problem - kupilem nowy bas aktywny - full profeska - Ken Smith i bydle fatalnie przesterowuje mi i DIbox, a nawet i linii nielwe brakuje - jakis dziwny preamp to ma, ponadto - jesli balans miedzy pickupami jest na srodku jest powiedzmy ok, a wystarczy go zminic i sygnal idzie dramatycznie w gore (spokojnie z 6db jak nie wiecej) - ktos sie spotkal z czyms takim? Co mam z tym zrobic, kosztowal tyle ze nie mam juz kasy na wymiane preampu - a kupilem go pod sesyjne sytuacje :(...
**********************
Gałka volume w dół :)
Muzyk, gitarzysta

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: grembo » poniedziałek 31 gru 2007, 15:01

przeciez tam nie ma zaskokow :) jestem przyzwyczajony ze volume w najwyzszym punkcie, najmocniejsze granie - maja ze 2-3 db rezerwy do przestery. teraz totlanie nie moge nad tym zapanowac, a rozkojarzanie sie i celowanie galka glosnosci nie wzmaga koncetracji na muzyce.
Wogole dziwny ten preamp - ma przelaczanie na pasywny uklad - ale spadek glosnosci jest zbyt duzy, a trzask temu towarzyszacy - makabryczny, o balansie miedzy przystawkami pisalem, a do tego dochodzi jakis niedostrojony potencjometr do basu, ktory znowu dodaje zbyt duzo w trygie pasywnym.

Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: macandroll » poniedziałek 31 gru 2007, 15:20

...przeciez tam nie ma zaskokow :) jestem przyzwyczajony ze volume w najwyzszym punkcie, najmocniejsze granie - maja ze 2-3 db rezerwy do przestery. teraz totlanie nie moge nad tym zapanowac, a rozkojarzanie sie i celowanie galka glosnosci nie wzmaga koncetracji na muzyce.
Wogole dziwny ten preamp - ma przelaczanie na pasywny uklad - ale spadek glosnosci jest zbyt duzy, a trzask temu towarzyszacy - makabryczny, o balansie miedzy przystawkami pisalem, a do tego dochodzi jakis niedostrojony potencjometr do basu, ktory znowu dodaje zbyt duzo w trygie pasywnym....
**********************
Miałem ten problem kiedyś z gitarą z pasywnymi. A ponieważ był to humbucker, to pomógł przełącz do rozłączania na single i przeciwfazę. (3 ustawienia)
W Twoim przypadku możesz zrobić sobie kolejny preamp osłabiający sygnał :) . Na allegro można kupić od 30zł.
Albo EQ w kostce od 50zł.

A tak poważnie to preamp pewno ma regulację sygnału. Większość ma. Szukaj jakiejś malutkiej dziurki na śróbokręt i mikro potencjometr.
Muzyk, gitarzysta

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: Zbynia » poniedziałek 31 gru 2007, 16:04

krotko - powiedz ze ma mastera mic na godzine 12 i jak podkreci wiecej to go odlaczysz i tyle - albo zaplaci za zniszczenie sprzetu

ostra gadka mnie zazwyczaj pomagala

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: grembo » poniedziałek 31 gru 2007, 16:44

przejrzalem wnetrze - nic takiego nie znalzlem, w Pedulli mam uklad Bartollini - zatopiony w kostce i w sumie jest ok, ale tu jest lutowany jakis Ken Smith - rozpieprzony po calej dziurze z elektronika :( nic nie wiem

Tlumic sygnal? no ale o ile przy ustawiniu balans picku-up w jedna czy druga strone jest zbyt glosno, o tyle przy obu jest znosnie

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Akustyk kontra DJ

Post autor: grembo » poniedziałek 31 gru 2007, 16:46

moze go (preamp) wymienie na Aquilar - jedyny znosnie kosztujacy. albo rozwiazaniem jest kupic zewnetrzny preamp/di-box, bo i studyjnie przydatny i nad ta glosnoscia powinien zapanowac .

ODPOWIEDZ