Subwoofer aktywny

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
starek
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 sty 2005, 00:00

Subwoofer aktywny

Post autor: starek » poniedziałek 29 cze 2009, 16:16

Witam,

mam zamiar rozbudować swój niewielki zestaw o aktywny subwoofer. Moje nagłośnienie gra głównie imprezy zamknięte, do 200 osób. Na razie mam tylko SRM 450 Mackie i gra bardzo ładnie, ale dołu brakuje.

Myślałem żeby dorzucić SWA 1501 Mackie, ale to spory koszt. W cenie jednej Mackie mogę znaleźć prawie dwa aktywne samsony, Wharfedale albo Peavey PRO SUB.
Z drugiej strony Mackie znam, a tamtego nie bardzo, stąd będę wdzięczny za radę. Ktoś ma, zna, słyszał o tych paczkach?

Pozdrawiam




DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: Subwoofer aktywny

Post autor: DCG » poniedziałek 29 cze 2009, 18:18

SWA 1501 nie jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o brzmienie.
Ostatnio to widzę, że wśród grających zespołów najbardzie j są popularne paczki RCF-a, szczególnie te mobilne jak 905AS.
Szukaj raczej czegoś w uzywkach, trafiają się perełki, chocby na Allegro. Z tanich, a nieżle grających popatrz na 15" db aktywne.
Fajne, ich firmowe i jednocześnie niedrogie basiki znajdziesz w thomann.de

starek
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 sty 2005, 00:00

Re: Subwoofer aktywny

Post autor: starek » poniedziałek 29 cze 2009, 23:26

No tak RCF to wysoka półka i do tego 1000W. Nie robię wesel lecz eventy. Jak są większe sztuki i gwiazda to biorę firmę jak mniejsze robię sam. Muszę pociągnąć na tym jakąś dyskotekę, czasem zespół coverowy, konferansjerkę. Zazwyczaj sale zamknięte.
A co możecie powiedzieć o aktywnych Samsonach, Peavey, Wharfedale? Pakować się w to i kupić np. za 5 tys 2 szt, czy lepiej 1 RCF-a?


starek
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 sty 2005, 00:00

Re: Subwoofer aktywny

Post autor: starek » środa 01 lip 2009, 11:29

Czy mam rozumieć, że nikt tutaj nie zna aktywnych dołów firm: Samson, Peavey itd?

DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: Subwoofer aktywny

Post autor: DCG » czwartek 02 lip 2009, 12:41

Popatrz na PROEL FLASH, tylko one mają po 350W, ale wtedy mozna nabyć dwa takie.

pmp
Posty: 94
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 00:00

Re: Subwoofer aktywny

Post autor: pmp » niedziela 05 lip 2009, 22:57

"Czy mam rozumieć, że nikt tutaj nie zna aktywnych dołów firm: Samson, Peavey itd? "

a coś się uparł akurat na te ? może i ktoś zna, ale nie koniecznie będzie polecał....
Test wzmiankowanego Proela możesz sobie przeczytać tutaj:
http://www.pmp.civ.pl/files/Test_Proel%20FLASH15SA_MiT_02_2009.pdf

a za 5tys możesz mieć takie dwa, i jeszcze zostanie na jakiś mikrofonik b/przewodowy...
Jeśli masz blisko, to możesz go u mnie posłuchać, bo sam używam właśnie do takich celów jak wymieniłeś.
Właściciel firmy PMP ELECTRONICS – ponad ćwierć wieku doświadczeń w branży aparatury estradowej. Głośniki-produkcja i serwis,zestawy głośnikowe, kompletne systemy nagłaśniające.

marecki1966
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 05 lip 2009, 00:00

Re: Subwoofer aktywny

Post autor: marecki1966 » wtorek 07 lip 2009, 15:20

..."Czy mam rozumieć, że nikt tutaj nie zna aktywnych dołów firm: Samson, Peavey itd? "

a coś się uparł akurat na te ? może i ktoś zna, ale nie koniecznie będzie polecał....
Test wzmiankowanego Proela możesz sobie przeczytać tutaj:
http://www.pmp.civ.pl/files/Test_Proel%20FLASH15SA_MiT_02_2009.pdf

a za 5tys możesz mieć takie dwa, i jeszcze zostanie na jakiś mikrofonik b/przewodowy...
Jeśli masz blisko, to możesz go u mnie posłuchać, bo sam używam właśnie do takich celów jak wymieniłeś....
**********************
no wlasnie przeciez mamy krajowe marki ktore stosuja dobre glosniki np ; polaudio ,ldm box , pmp i wiele innych. ja polecam za ta gotowke 2x ldm pst 1015 k 1000 w 4 om glosnik celestion ftr to juz cos mowi nie jakies no name cena ok 6000 pln za 2 po 10 % upuscie w ldm to wyjdzie ok 5400l pln.gra to super za ta kase sam uzywam naglosnie ldm i uwazam ze jakosc cena to najlepszy wybor ewentualnie na 18 cali to ok 6000 pln za 2 to zawsze nizszy dol moze sie przydac bo moc ta sama; no i co wazne dobry serwis upusty mozliwosc wlasnej konfiguracji no i niezawodnosc za to cenie tego producenta. pozdrawiam.

ODPOWIEDZ