Trąbka live + efektor

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
chemikk
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 16 lip 2009, 00:00

Trąbka live + efektor

Post autor: chemikk » czwartek 16 lip 2009, 10:08

Witam kolegow !
Jestem Dj'em i trębaczem w jednej osobie co wiąże sie z tym, że gram "live" na trąbce w czasie swoich setów...
Wykorzystuje do tej zabawy w chwili obecnej przedwzmacniacz lampowy
Behringer tube mic200 oraz Delay effect firmy Boss.
Czy znacie jakies inne efektory które by można zastosować z trąbką co by dalo jakies ciekawe brzemienia?Chodzi oczywiscie o urzadzenia mobilne żeby można bylo się z nim swobodnie poruszac po klubach :)
Z góry dziękuje za podpowiedz i pozdrawiam!


Awatar użytkownika
irok84
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: irok84 » czwartek 16 lip 2009, 10:47

...
Witam kolegow !
Jestem Dj'em i trębaczem w jednej osobie co wiąże sie z tym, że gram "live" na trąbce w czasie swoich setów...
Wykorzystuje do tej zabawy w chwili obecnej przedwzmacniacz lampowy
Behringer tube mic200 oraz Delay effect firmy Boss.
Czy znacie jakies inne efektory które by można zastosować z trąbką co by dalo jakies ciekawe brzemienia?Chodzi oczywiscie o urzadzenia mobilne żeby można bylo się z nim swobodnie poruszac po klubach :)
Z góry dziękuje za podpowiedz i pozdrawiam!...
 


 


 


Ja bym polecił klasyczne space echo z serii RE rolanda. Efekt może i stary ale na pewno nie przestarzały.


Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: doministry1 » czwartek 16 lip 2009, 13:22

...
Witam kolegow !
Jestem Dj'em i trębaczem w jednej osobie co wiąże sie z tym, że gram "live" na trąbce w czasie swoich setów...
Wykorzystuje do tej zabawy w chwili obecnej przedwzmacniacz lampowy
Behringer tube mic200 oraz Delay effect firmy Boss.
Czy znacie jakies inne efektory które by można zastosować z trąbką co by dalo jakies ciekawe brzemienia?Chodzi oczywiscie o urzadzenia mobilne żeby można bylo się z nim swobodnie poruszac po klubach :)
Z góry dziękuje za podpowiedz i pozdrawiam!...
 


 


Jako flecista i wokalista intensywnie działający z efektami,


polecam wszystko co działa pod wokal: to się rewlacyjnie sprawdzi w dęciakach.


Oprócz fletów właśnie trąbka się świetnie nadaje do przróbki.


Klasykiem efektów do tąbki jest kaczka/wah. Już Davis to robił.


Poza tym: Digitech Vocal 300 - kopalnia odjechanych soundów,


T.C. Helicon Create/Correct - tam masz chorusy etc.

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: richtig » czwartek 16 lip 2009, 18:59

A ja polecę Korg Kaoss Pad (KP2 lub nowsza wersja KP3) - używa tego niejeden trębacz (choćby Tomek Ziętek z Pink Freud). Jest to multiefekt z najbardziej chyba intuicyjnym sterowaniem - jeździ się palcem po touchpadzie. Jakość może nie jest audiofilska, ale zabawa przednia, jak dla mnie jedna z bardziej kreatywnych rzeczy na rynku

www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: ktm » czwartek 16 lip 2009, 19:47

...
A ja polecę Korg Kaoss Pad (KP2 lub nowsza wersja KP3) - używa tego niejeden trębacz (choćby Tomek Ziętek z Pink Freud). Jest to multiefekt z najbardziej chyba intuicyjnym sterowaniem - jeździ się palcem po touchpadzie. Jakość może nie jest audiofilska, ale zabawa przednia, jak dla mnie jedna z bardziej kreatywnych rzeczy na rynku
...
 


Ale jak masz zamiar grać i jednocześnie jeździć palcem ? {#zdziwko} polecam dobrego laptopa i soft testowałem(klarnet) tego digitecha i jest to sprzęt bardzo niskich lotów, jeżeli już to tc helicon - create - ale ten znowu nie ma efektów typu double/harmonic, dodasz do tego tc helicon doubler i już masz pokaźną kwotę... najlepszym sprzętowym rozwiązaniem jest nowy Tc Helicon VoiceLive 2 no ale to już naprawdę spory wydatek.


pozdrawiam!


Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: doministry1 » czwartek 16 lip 2009, 21:34

...
A ja polecę Korg Kaoss Pad (KP2 lub nowsza wersja KP3) - używa tego niejeden trębacz (choćby Tomek Ziętek z Pink Freud). Jest to multiefekt z najbardziej chyba intuicyjnym sterowaniem - jeździ się palcem po touchpadzie. Jakość może nie jest audiofilska, ale zabawa przednia, jak dla mnie jedna z bardziej kreatywnych rzeczy na rynku
...
 


Ale jak masz zamiar grać i jednocześnie jeździć palcem ? {#zdziwko} polecam dobrego laptopa i soft testowałem(klarnet) tego digitecha i jest to sprzęt bardzo niskich lotów, jeżeli już to tc helicon - create - ale ten znowu nie ma efektów typu double/harmonic, dodasz do tego tc helicon doubler i już masz pokaźną kwotę... najlepszym sprzętowym rozwiązaniem jest nowy Tc Helicon VoiceLive 2 no ale to już naprawdę spory wydatek.


pozdrawiam!



Digitech jest jedyny jesli chodzi o zaawansowane efekty.

Zalezy tez jak go stosowac. Dla mnie podstawowy efekt tylko trzeba umiec ustawic. Dobrze ustawiony gra rewelacyjnie.

TC helicon voice live 2 to z kolei glownie harmonizer tak naprawde, wysokich lotow,
ale najlepszy do wokalu.

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: doministry1 » czwartek 16 lip 2009, 21:36

...
A ja polecę Korg Kaoss Pad (KP2 lub nowsza wersja KP3) - używa tego niejeden trębacz (choćby Tomek Ziętek z Pink Freud). Jest to multiefekt z najbardziej chyba intuicyjnym sterowaniem - jeździ się palcem po touchpadzie. Jakość może nie jest audiofilska, ale zabawa przednia, jak dla mnie jedna z bardziej kreatywnych rzeczy na rynku
...
 


Ale jak masz zamiar grać i jednocześnie jeździć palcem ? {#zdziwko} polecam dobrego laptopa i soft testowałem(klarnet) tego digitecha i jest to sprzęt bardzo niskich lotów, jeżeli już to tc helicon - create - ale ten znowu nie ma efektów typu double/harmonic, dodasz do tego tc helicon doubler i już masz pokaźną kwotę... najlepszym sprzętowym rozwiązaniem jest nowy Tc Helicon VoiceLive 2 no ale to już naprawdę spory wydatek.


pozdrawiam!



Digitech jest jedyny jesli chodzi o zaawansowane efekty.

Zalezy tez jak go stosowac. Dla mnie podstawowy efekt tylko trzeba umiec ustawic. Dobrze ustawiony gra rewelacyjnie.

TC helicon voice live 2 to z kolei glownie harmonizer tak naprawde, wysokich lotow,
ale najlepszy do wokalu.

-------

Kaoss Pad jest dobry, Zietek daje rade,
ALE to nie jest dobre do operowania w czasie grania.
Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: preceli » czwartek 16 lip 2009, 22:07

...Ale jak masz zamiar grać i jednocześnie jeździć palcem ? {#zdziwko}

Jak to jak? Przecież to trąbka, da radę zagrać jedną ręką!
Osobiście polecałbym wszystko, włącznie z całą, nieprzebraną gamą multiefektów gitarowych - do wyboru, do koloru. Akurat trąbka nie musi iść całym pasmem, jeśli się ją odetnie od góry to nawet lepiej.


[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

chemikk
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 16 lip 2009, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: chemikk » czwartek 16 lip 2009, 23:13

...
...Ale jak masz zamiar grać i jednocześnie jeździć palcem ? {#zdziwko}

Jak to jak? Przecież to trąbka, da radę zagrać jedną ręką!
Osobiście polecałbym wszystko, włącznie z całą, nieprzebraną gamą multiefektów gitarowych - do wyboru, do koloru. Akurat trąbka nie musi iść całym pasmem, jeśli się ją odetnie od góry to nawet lepiej.
...


Dziękuje bardzo koledzy za taki odzew w temacie :)
Opcja laptopa i softu odpada ,tak jak w moim info jestem Dj'em ktory wykorzystuje do setów trąbke wiec jakby do tego dorzucic laptop nie obrobilbym sie w czasie z obsluga i tak mam duzo pracy w czasie grania live:)
Opcja Kaaos Pada byla kiedys brana pod uwage ale nie mialem okazji jeszcze go testowac.Co tyczy sie multiefektow gitarowych to faktycznie musze sie im przyjzec.Obecnie uzywam Boss DD-6 Delay Effect i brzmi calkiem fajnie mimo tego ze kazdy sie dziwi ze to gitarowy efekt:] Jednak nie tylko gitarowy.Znajomy pracuje w sklepie muzycznym gdzie maja cala game efektow firmy Boss i nie tylko chyba musze wziac trąbke i po prostu pojechac usiasc i testowac co by jeszcze moglo sie przydac:)
Jakby wpadl wam do glowy jeszcze jakis pomysl to z góry dziękuje :)
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Trąbka live + efektor

Post autor: doministry1 » piątek 17 lip 2009, 01:36

Jakby wpadl wam do glowy jeszcze jakis pomysl to z góry dziękuje :)
Pozdrawiam!



-------

Kaczka chlopie z cala pewnoscia.
Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

ODPOWIEDZ