Głośnik dla obudowy SS BTR118

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
mc-marecky
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 00:00

Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: mc-marecky » poniedziałek 05 paź 2009, 12:51

Wiatam wszystkich ciekawych tego tematu. Stanąłem przed koniecznością rozbudowania sekcji basowej zestawu nagłośnieniowego no i zaczęły się poszukiwania .... jaki głośnik? jaka obudowa? Wiadomo jest ,że każda profesjonalna obudowa robiona jest pod konkretny model głośnika. Co do obudowy jestem za konstrukcją rodzimej produkcji SS BTR118 lecz co do głośnika trafiłem na ciekawą produkcję ANDE :


 http://www.andeyinxiang.com.cn/eng/ArticleShow.asp?ArticleID=214


proszę zwrócić uwagę na wykres skuteczności przy 50Hz-100Hz ... może to chwyt marketingowy ? ale od czego mamy forum? może ktos już testował ten przetwornik 18" jak to się ma do rzeczywistości??.


W BTR118 polecacie PD1850 :


http://www.precision-devices.com/asps/uploads/super/15.pdf


Osobiście posiadam BT218 z głośnikami 18sound model 18LW1300 :


http://www.eighteensound.com/index.aspx?mainMenu=view_project&pid=59

moje zycie to muzyka . home recording i tworzenie aranzy a potem wypelnianie ich wokalami:) poza tym bawie sie rowniez naglasnianiem

czarny108
Posty: 173
Rejestracja: sobota 25 lut 2006, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: czarny108 » poniedziałek 05 paź 2009, 23:31

proszę zwrócić uwagę na wykres skuteczności przy 50Hz-100Hz ...  


Ten wykres na którym jest napisane "attention, input range overload"?

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: silver_sound » wtorek 06 paź 2009, 22:58

Witam
Zostałem jakby to napisać " przywołany do tablicy", skoro jest mowa o moim "wynalazku...". Musze przyznac, że poszukiwanie odpowiedzi na takie pytanie jest poszukiwane nie u "źródła", a na forum....
Btr 118 jest mutacja obudowy typu B-P, i tak zaprojektowana iż można w niej zastosowac wiele dobrych głosników 1`8 cali, wielu producentów, z minimalnymi róznicami, praktycznie bez znaczenia. Inna kwestia doboru głosnika, o czym chce napisac, to kwestia ewentualnej naprawy, co w końcu zawsze możę sie przydazyc....Najlepszy serwis w naszym kraju , według mnie na BEYMA, oraz B&C, z PD mam raczej negatywne doswiadczenia, i choc bardzo szanuje tą markę, to nasi przedstawiciele, zwyczajnie nawalaja....Co do 18 sound, to nie jestem w stanie sie wypowiedziec, bo nie miałem styczności "tak zazyłej" z wyrobami tej marki, ale jesli idzie o jakość głosników zakresu basowego, to moim zdaniem w żaden sposób nie odstaja od B&C, a moim zdaniem obie marki oferuja nieco lepsze technologicznie wyroby niz beyma...
Nie wiem skąd masz kolego te obudowy, ode mnie, czy od złodzieja je kopiującego, ale albo cos z 18 sounda, albo z B&C polecam do nich, z powodów wyżej opisywanych, choc prawda jest , że obudowy te były konstruowane z mysla o PD 1850...
jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

mc-marecky
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: mc-marecky » czwartek 08 paź 2009, 18:35

"Ten wykres na którym jest napisane "attention, input range overload"? ... "


Hm ... na każdym wykresie jest ten napis i oznacza : " uwaga na przeciążenie zakresu wejściowego" . Osobiście jestem tylko ciekaw autentyczności tych danych i być może nietylko ja więc jakby ktoś podzielił się osobistymi wrażeniami z odsłuchu tychże garnków w konkretnej obudowie to będę niezmiernie wdzięczny

moje zycie to muzyka . home recording i tworzenie aranzy a potem wypelnianie ich wokalami:) poza tym bawie sie rowniez naglasnianiem

mc-marecky
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: mc-marecky » czwartek 08 paź 2009, 21:01

...Witam i na wstępie małe sprostowanko odnośnie tematu , gdyż powinno być " Nowe kontra stare głośniki basowe " . Chodziło głównie o pokazanie różnic między nimi celem uświadomienia potencjalnym nabywcom w co się pakują. Ta obudowa BTR118 widocznie zmyliła admina więc pewnie dlatego zmienił tytuł ..... a to jedynie mój osobisty wybór i od tego zaczął się wywód nad doborem głośnika.... a w tym momencie odkrywamy coraz to nowsze konstrukcje , ale czy lepsze ? to może ktoś opisze swoje doświadczenia:)


Dołącze kolejny garnek zza wschodniej granicy ,który osobiście uzywałem ,więc conieco mogę powiedzieć EVM B 184 C19 (u mnie w obudowie typu odwrotka Hand Box Kick Bass System) ....


http://www.evm-service.ru/dinamic.xls


mam to juz pare latek i jeszcze mnie nie zawiódł... dostawal naprawde sporo wiecej niz przepisowe 400 W i nic mu nie jest:)..... mała anegdotka : w trakcie którejś imprezy w obudowie zaczęło cos charczeć.... na drugi dzień co się okazało??? i tu moje zdziwienie :głośnik wyrwał z obudowy śruby mocujące:)) a raczej dosłownie gwint został w obudowie a 3 łepki od śrub leżały sobie urwane .... heh . Założyłem mocniejsze śruby i gra do dziś:)



moje zycie to muzyka . home recording i tworzenie aranzy a potem wypelnianie ich wokalami:) poza tym bawie sie rowniez naglasnianiem

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: AlfonsoRodeo » poniedziałek 19 paź 2009, 14:12

...i tu moje zdziwienie :głośnik wyrwał z obudowy śruby mocujące:)) a raczej dosłownie gwint został w obudowie a 3 łepki od śrub leżały sobie urwane .... heh . Założyłem mocniejsze śruby i gra do dziś:)


...
 


Ciekawa historia żeby urwać prawidłowo osadzone i prawidłowe śruby musiałbyś zadziałać przeogromną siłą, której głośnik nie posiada. To dobry przykład na to jak kiepskie są śruby dostępne wsklepach i jak nieprecyzyjni są monteży czy stolarze... Uśmiałem się jak diabli!


Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: AlfonsoRodeo » poniedziałek 19 paź 2009, 14:16

... i z tego rozweselenia nasadziłem błędów - oczywiście miało byc "monterzy"

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Głośnik dla obudowy SS BTR118

Post autor: Zbynia » wtorek 20 paź 2009, 21:14

stolarz powiedział mi kiedys jedną rzecz(tyczącą sie śrub zwykłych a nie wkrętów z nacinaniem - szeroki gwint) - wbj i nikt i nic jej nie wyrwie ani nie wykręci - działa sprawdzałem(niestety)


we wkrętach szerokich można urwać tylko łeb albo ja wykręcić....urwanie odpada bo większośc to stal szlachetna a glośnik musiałby napędzać dynamit....


poprostu może za mało wkętów dałeś?albo jakies chinskie dno?(chciałem napisac ruskie ale zapomniałem że oni byle czego jednak nigdy nie uzywali)praktycznie wszystko powyżej 6 cali jest skręcane na minimum  6.....


ODPOWIEDZ