Marshall AS100D 110V + konwerter napięcia = buczenie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Marshall AS100D 110V + konwerter napięcia = buczenie

Post autor: tigergold » piątek 21 lis 2014, 14:43

Mam ten piec do kupienia nowy za jedną trzecią jego ceny ino w wersji amerykańskiej... Jest do niego osobno zewnętrzny transformator / konwerter napięcia (nie wiem jak fachowo nazwać), który daje 110V na wyjściu, więc tyle ile piec potrzebuje. Problem taki, że piec buczy jak głupi. Działa, ale buczy. Poczytałem trochę i wychodzi na to, że konwerter najprawdopodobniej konwertuje samo napięcie, ale nie częstotliwość tego prądu (powinno być na wyjściu 60Hz a jest 50Hz) i niby to sprawia to głośne buczenie. Są ponoć konwertery, które konwertują też częstotliwość, ale drogie jak byk. Nie mam pewności co do tych wniosków.

Pytanie zatem mam: czy można wymienić wewnętrzy transformator (a może coś jeszcze?) i mieć problem z głowy? Czy są na to szanse czy się nie łudzić? Ma szanse to gadać?

Piecyk mi się spodobał...



[addsig]
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Marshall AS100D 110V + konwerter napięcia = buczenie

Post autor: tigergold » wtorek 09 gru 2014, 17:43

Dziękuję wszystkim za porady zgodnie z którymi pieca nie wziąłem ;)

For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ