Sennheiser IEM G3 - szumy

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
albertas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 00:00

Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: albertas » wtorek 25 lis 2014, 18:54

Witam,


Stałem się posiadaczem zestawu odsłuchowego Sennheisera IEM EW300 G3. Czy szczęśliwym? Umiarkowanie.


Zauważyłem przedziwną zależność i nie mam pojęcia z czego ona wynika. Wszystko rozbija się o szumy w słuchawkach IE4 podłączonych do odbiornika EK 300. Szumy są generowane przez odbiornik sam w sobie, gdyż nie ma żadnego znaczenia czy jest on zsynchronizowany z nadajnikiem czy nadajnik w ogóle jest włączony.  Szum występuje zawsze i w każdej konfiguracji i jest on niezależny od poziomu głośności ustawionej na odbiorniku. Zacząłem podejrzewać same słuchawki i faktycznie po zmianie słuchawek szum jest mniejszy w zależności od modelu. Jednak co dziwne te same słuchawki IE4 podłączone pod MP3 czy innego źródło dźwięku są zupełnie ciche. I nie marudziłbym specjalnie bo wiem że szum jest przypadłością wszystkich IEMów. Jednak w tym wypadku jest to szum morza i wiatru przy niespokojnej pogodzie. Rozkręcenie dźwięku nie jest w stanie go w pełni przykryć...


Zrobiłem szybki test na drugim IEMie, Audio-Technica M3.


1) Słuchawki IE4 + odbiornik A-T M3: Umiarkowany szum


2) Słuchawki A-T M3 + odbiornik EK300: Umiarkowany szum


3) Słuchawki IE4 + odbiornik EK300: Ogromny szum


4) Słuchawki A-T M3 + odbiornik A-T  M3: Minimalny szum


Nie rozumiem jakim cudem konfiguracja która powinna być najbardziej kompatybilna, daje najgorsze rezultaty... czy ktoś z was używa Sennheisera i posiada podobne doświadczenia? Zestaw jest nowy więc jestem daleki od posądzania go o niesprawność.


Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: delorjan » wtorek 25 lis 2014, 22:56

G3 po prostu szumią :) mocno szumią... 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: Zbynia » wtorek 25 lis 2014, 22:57

A jaka jest impedancja uzywanych słuchawek?Sprawdź to bo zapewne tylko o to sie wszystko rozbija


albertas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: albertas » środa 26 lis 2014, 10:39

...A jaka jest impedancja uzywanych słuchawek?Sprawdź to bo zapewne tylko o to sie wszystko rozbija...

Porównanie specyfikacji:

1) ODBIORNIKI

A-T M3:
Headphone Output Power 65 mW (at 32 ohms)

EK-300:
Max Output Power 2 x 100 mW (at 32 ohms)

2) SŁUCHAWKI

A-T M3:
Impedance: 32 ohms

IE4:
Impedance: 16 ohms

Jak widać impedancja IE4 jest niższa, ale dlaczego w odbiorniku szumią tak bardzo a w pod innym źródłem dźwięku są kompletnie ciche?

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: paul » środa 26 lis 2014, 12:01

dlaczego w odbiorniku szumią tak bardzo a w pod innym źródłem dźwięku są kompletnie ciche?
...

Odbiornik szumi a nie sluchawki.

albertas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: albertas » środa 26 lis 2014, 12:18

...dlaczego w odbiorniku szumią tak bardzo a w pod innym źródłem dźwięku są kompletnie ciche?
...

Odbiornik szumi a nie sluchawki....
 




Też tak sądze, ale czy to nie wynika z wadliwości odbiornika? Bo te szumy są tragiczne.


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: preceli » piątek 28 lis 2014, 12:46

..Też tak sądze, ale czy to nie wynika z wadliwości odbiornika? Bo te szumy są tragiczne...

Wynika.
Słuchawki, o ile nie zawierają elementów/podzespołów aktywnych, czyli elektroniki zasilanej z czegokolwiek nie mogą same z siebie szumieć.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

albertas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: albertas » piątek 28 lis 2014, 22:14

Ok, dzięki za pomoc. Jedyne co mogę zrobić to znaleźć drugi taki zestaw w pobliżu i sprawdzić czy te szumy to standard.


albertas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: albertas » wtorek 09 gru 2014, 17:09

Sprawdziłem inny model, szumy są takie same tak więc zestaw Słuchawki IE4 + odbiornik EK300 po prostu mega szumi. Aczkolwiek w warunkach koncertowych jest OK. Odkręcony volume + adrenalina i szum jest niezauważalny :) 


miły73
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2002, 00:00

Re: Sennheiser IEM G3 - szumy

Post autor: miły73 » poniedziałek 15 gru 2014, 22:03

Mam dwa te zestawy i niestety to samo; też nie mogę uwierzyć że ten szum jest tak spory, a nie wiem jak jest w innych uznanych markach z tej półki cenowej i chętnie poczytam opinie. Kiedyś wysnułem taką hipotezę, że celowo jakość tych odbiorników jest obniżona aby nie wykorzystywać ich jako zamiennik odbiorników stacjonarnych, i to wcale nie jest takie mało prawdopodobne. 
Mam EK 2000 i tam jest idealna cisza, a najchętniej posłuchałbym jak jest w IEM 2000; to by trochę wyjaśniało odnosnie ewentualnej polityki cenowej..

technologie ..

ODPOWIEDZ