Nagłośnienie małych imprez

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Nagłośnienie małych imprez

Post autor: laser777 » poniedziałek 15 gru 2014, 14:28

Witam ponownie
Potrzebuje nagłośnienia które nadaje się do sali o wymiarach około 30/10/4m
grałem już tam na sprzęcie który aktualnie posiadam i jest po prostu za słaby.
mogę wydać na nagłośnienie 2000zł
opcje

końcówka mocy i głośniki pasywne
kolumny aktywne
końcówka mocy i pasywne kolumny własnej roboty
kolumny aktywne własnej roboty z gotowymi modułami
lub samodzielnie wykonany zestaw aktywny od zwrotnicy przez wzmacniacze po kolumny(tyle że trzeba by było kupić sprzęt do pomiarów)

Z początku chciałem kupić po prostu tani wzmacniacz i kolumny pasywne bo po cholerę lepszy?
ale czytałem recenzje na różnych stronach internetowych i ponoć parametry tego taniego sprzętu to bzdury.Z resztą te parametry które tam podają wydają się jakieś podejrzane.
więc rozmyśliłem się co do takiego rozwiązania

sprzęt własnej roboty drogo nie wyjdzie i świetnie można się bawić jeśli chodzi o zestawy aktywne najdroższe w tym wszystkim jest trafo cena od 100-200zł tylko trzeba to umieć
a nie ukrywam że mam stracha jeśli chodzi o tak duże moce
choć mam pomysł żeby dla każdego wzmacniacza dać osobne zasilanie.

kolumny pasywne własnej roboty jakoś tam się zrobi tylko nic dobrego z tego nie wyjdzie bo w domowych warunkach poprawne wykonanie takiego sprzętu jest mało realne

myślę że najlepiej było by kupić kolumny aktywne za 2000zł lub jakiś zestaw pasywny
tylko z ciężkim sercem i komornicy pewnie mnie zamordują nie planowałem tyle wydać 3000zł
a pewnie będę musiał wydać 4 koła

Więc jak ktoś się zna lub miał taki sprzęt możliwie najtańszy do 2000zł ale najlepiej do 1500zł to był bym wdzięczny gdy by mi polecił lub powiedział jak to w praktyce wygląda

ODPOWIEDZ