Syntezator na wesela i do domu

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Bercik2602
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 00:00

Syntezator na wesela i do domu

Post autor: Bercik2602 » niedziela 15 mar 2015, 18:02

Witam, Najpierw chciałbym się z wszystkimi przywitać, bo jestem tu nowy na forum.


Jeśli piszę w złym dziale proszę moderatorów o przeniesienie tematu.


Wracając do sedna sprawy. 


Obecnie gram na Yamaszce S80, i chciałbym wymienić na coś świeższego/nowszego.


Myślę o Motifie XS, MOXF, S90XS.


Jestem przekonany do Yamahy, i chciałbym przy niej zostać, ale zaciekawił mnie tez Kurzweil Artis, i Korg Krome.


Przy czym MOXF i Artis to będą nowe instrumenty.


Moje wymagania: Gram w zespole o pełnym składzie, więc instrumenty akustyczne, pianina, pady, synthy.


Wolałbym, żeby klawiatura była ważona, bo już się do takiej przyzwyczaiłem i dobrze mi się gra.


Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: miro5530 » poniedziałek 16 mar 2015, 11:07

Myślę o Motifie XS, MOXF, S90XS.


 


Z tego zestawu wybrałbym MOXF8. Niewygórowana cena osiągi zbliżone do MOTIF XF.
Jedyne ale jakie można przykleić to to, że ma nieco lżejszą klawiaturę i bez Aftertouch.
Najlepiej sprawdzić to osobiście. Fajny opis znajdziesz tu.
Tor syntezy bardzo podobny. Wiele barw można ukręcić tak jak w S80, a to dlatego że sporo próbek jest podobnych
czy wręcz są takie same. Oczywiście to są zupełnie inne instrumenty i wiele jest nowego. Wystarczy spojżeć do specyfikacji.
Mi osobiście Yamaha też pasuje, tor syntezy, programowanie no i brzmienie.
Warto również rozpatrzyć następującą opcję. S80 zostaje i kupujesz MOXF6 (jako drugi parapet)
i podpinasz po MIDI. W takim układzie masz taniej, zostajesz przy ulubionej ogranej klawiaturze,
a zarazem zyskujesz całe dobrodziejstwo serii MOXF i MOTIF XF i możesz tworzyć bardziej złożone struktury brzmieniowe.
Pewnie odezwą się głosy że lepiej kupić instrument z innej firmy, żeby brzmienia były inne itd.
I trochę racji będą mieli,  jednak jest sporo artystów którzy mają instrumenty z tej samej stajni.
Wręcz takie same modele i tu przykładem niech będzie Yanni (Jannis Chrysomallis).


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: PWA » poniedziałek 16 mar 2015, 11:25

Warto również rozpatrzyć następującą opcję. S80 zostaje i kupujesz MOXF6 (jako drugi parapet) i podpinasz po MIDI.
...

W takim układzie, jeżeli klawiatura S80 nie jest "zajechana" to chyba korzystniej jest kupić i podpiąć po midi moduł brzmieniowy MOTIF RACK XS...zawsze ok. 300,- zostanie w kieszeni i miejsca nie zajmuje

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: miro5530 » wtorek 17 mar 2015, 00:11

W takim układzie, jeżeli klawiatura S80 nie jest "zajechana" to chyba korzystniej jest kupić i podpiąć po midi moduł brzmieniowy MOTIF RACK XS...zawsze ok. 300,- zostanie w kieszeni i miejsca nie zajmuje


Jest to również jakaś propozycja zwłaszcza w kontekście oszczędności miejsca.
Co do oszczędności w kasie to już nie za bardzo.
MOXF6 nowy kosztuje około 3800 zł
Motif Rack XS nowy to koszt około 6000, chyba że używany, ale i tak są w cenie.
Przy rozpatrywaniu Motifa xs Rack należy mieć na uwadze, że w stosunku do MOXF to cofnięcie sie o jeden model
wstecz. Co za tym idzie mniej próbek (o połowę!) mniej wzorów arpegio.


Warto również rozpatrzyć następującą opcję. S80 zostaje i kupujesz MOXF6 (jako drugi parapet) i podpinasz po MIDI.



Rozwinę wcześniejszą myśl. Otóż na weselach gra się po kilkanaście godzin i granie non-stop na ciężkiej
klawiaturze wymaga dość dużego wysiłku. I tu odskocznią jest lekka klawiatura.
Ale przede wszystkim są to dwa niezależne parapety.
Chyba, że autor tematu posiada już inne instrumenty oprócz S80 i w grę wchodzi wymiana na nowszy?


Przy okazji dla posiadaczy YAMAHY S80  i nie tylko deję link skąd można pobrać darmowe presety.



Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: PWA » wtorek 17 mar 2015, 07:24

Sorka.. miałem na myśli oczywiście 8-kę... sam mam MOXa 6 i tak chyba z rozpędu mi się napisało . Taniej niż ok. 6300 MOXF 8 w tej chwili nie kupisz, więc to jednak ok. 300,- w kieszeni.
Odnośnie wieku, to masz rację... MOXF8 osiem jest nieco bogatszy w brzmienia, waveforms, i arpegia. Tak naprawdę to, nie wiemy czy kolega chce odświeżyć brzmienia, czy cały parapet.

Bercik2602
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: Bercik2602 » środa 18 mar 2015, 07:02

W grę raczej wchodzi tylko wymiana.

Posiadam klawisz na górę, który w swoim czasie tez będę zmieniał. Może przemawia za sobą, bo to nowy klawisz. W s90xs,i xs, podobają mi sie arpegiatory, i to, że można korzystać z niego jak z samograja, co mi sie czasem w domu przyda. Nie wiem czy Moxf posiada taką funkcje. Klawiatura w moxf jest słaba, nie jestem zawodowym pianista ale klawiatura jest dużo gorsza od s80. Chce odświeżyć i klawisz i brzmienie. Moduł brzmieniowy odpada-miałem kiedyś moduł motifa es, i klawiaturę sterująca Rolanda, i mnie przerosło. A motif es nawet ze mi się podobał oczywiście brzmieniowo

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: miro5530 » środa 18 mar 2015, 09:57

 


W grę raczej wchodzi tylko wymiana


 


Wtakim razie mocno rozpatrywałbym MOXF8


 


Klawiatura w moxf jest słaba, nie jestem zawodowym pianista ale klawiatura jest
dużo gorsza od s80.


 


Jest napewno tańsza i na pewno inna niż w s80, ale czy to znaczy że nie można na niej grać? Można.
Bez paniki, to nie jest klawisz z marketu.
Nie posiada Aftertouch. Należy sobie zadać pytanie w ilu obecnych presetach wykorzystujesz
Aftertouch do kontroli jakiegoś parametu np cutoff i czy wogóle korzystarz i czy odczujesz jego brak.
Jest lżejsza ok 14 kg (S80 24 kg) i lżej doważona i to jest do sprawdzenia tylko osobiście.
To co innym może nie pasować nie świadczy że Tobie nie będzie odpowiadało.
Waga instrumentu doceniana jest przy noszeniu.
S80 i MOXF8 wymiarowo prawie to samo . S90XS jest o 14 cm dłuższa co wiąże się z wymianą skrzyni.


 


W s90xs,i xs, podobają mi sie arpegiatory, i to, że można korzystać z niego jak z samograja


 


Seria Motif i MOXF również ma taką możliwość. W jednym presecie 5 ustawień arpegia.
Na jedno ustawienie przypadają 4 jednocześnie grające arp. (np perkusja, bas, piano, synth)

Na koniec koniecznie sprawdź klawiaturę osobiście (MOXF8) jeśli będzie Ci odpowiadała to o całą
resztę możeszbyć spokojny.


 


 




Bercik2602
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 00:00

Re: Syntezator na wesela i do domu

Post autor: Bercik2602 » środa 18 mar 2015, 10:29

Moxf 8 ogrywalem. Nie jest jakaś fajna ta klawiatura, ale grać się da.

A jak wypada Moxf w porównaniu do XSa? Mam okazje kupić właśnie XSa ze studia w dobrej cenie.
Klawiatura jest bardzo dobra. Ogrywalem go, tylko jak wygląda i w jednym i w drugim edycja brzmień, i korzystanie z obydwu w grze live?

Jakość brzmień - tu wg mnie przemawia na korzyść motifa, chociaż może to tylko moje osobiste odczucie.

ODPOWIEDZ