Wadliwa konstrukcja zabezpieczeń rodziny RCF 32HD

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
asior
Posty: 1
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 00:00

Wadliwa konstrukcja zabezpieczeń rodziny RCF 32HD

Post autor: asior » sobota 25 kwie 2015, 19:23

Moje pytanie dotyczy sprzetu PA a dokładnie nowych kolumn RCF 32hd które chcemy zakupić sporo info na necie dotyczy ich braku zabezpieczeń przepieciowych czy to prawda że łatwo mogą sie spalić przy braku uziemienia w gniazdkach  i żeby podłączyć je podczas wyjazdów koncertowych należy każdorazowo korzystać z pomocy elektryka który sprawdza prawidłowość podłączenia masy w gniazdkach na każdej sali, podobno odmawiają potem naprawy gwarancyjnej  ?!!. Proszę o informacje wiem że sporo osób korzysta z tego sprzętu a w serwisie Arcade Audio nic sie nie dowiedziałem ( pewnie tajemnica handlowa bo kto by kupił jeżeli to prawda ) Pozdrawiam i czekamy na odpowiedz.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Wadliwa konstrukcja zabezpieczeń rodziny RCF 32HD

Post autor: fallworm » sobota 25 kwie 2015, 21:06

Pozwolę się wtrącić - w sumie jako laik w kwestii nagłośnienia PA.. Z moich doświadczeń wnioskuje, że przy sprzęcie PA nagłośnieniowym nie ma potrzeby stosować "zintegrowanych" zabezpieczeń tego typu. Wszędzie gdzie miałem przyjemność zasilanie nie było "bezpośrednio z gniazdka", a przez układy zabezpieczające i wyrównujące napięcie. W sumie jak bym miał kupić nagłośnienie to nie zwróciłbym uwagi na to co Wy , w pierwszej kolejności kupiłbym oddzielny sprzęt antyprzepięciowy / wyrównujący napięcie - tak jak większość ludzi w studiach i na estradach. Więc trudno tu mówić wg mnie o wadliwości konstrukcji - chyba że w manualu producent zaznaczył że jest to konstrukcja X in one


ODPOWIEDZ