Launchpad MP3/WAV

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
wotold
Posty: 2
Rejestracja: piątek 01 maja 2015, 00:00

Launchpad MP3/WAV

Post autor: wotold » piątek 01 maja 2015, 23:31

Witam,


czy zna ktoś może urządzenie, które działa na zasadzie launchpada, z tym że nie jest to kontroler MIDI?


Chodzi o to żębym podpinał coś takiego do komputera, wgrywał pliki mp3/wav przypisując do konkretnych przycisków. Nie interesuje mnie rozwiązanie wymagające używanie komputera lub modułów brzmieniowych. Chodzi o odtwarzanie krótkich dźwięków nagranych w MP3.


z góry dzięki za pomoc!


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Launchpad MP3/WAV

Post autor: PWA » sobota 02 maja 2015, 22:33

...Witam,
czy zna ktoś może urządzenie, które działa na zasadzie launchpada, z tym że nie jest to kontroler MIDI?
Chodzi o to żębym podpinał coś takiego do komputera, wgrywał pliki mp3/wav przypisując do konkretnych przycisków. Nie interesuje mnie rozwiązanie wymagające używanie komputera lub modułów brzmieniowych. Chodzi o odtwarzanie krótkich dźwięków nagranych w MP3.
z góry dzięki za pomoc!...

Znaczy chodzi Ci o prosty sampler? np. AKAI MPX16... 16 padów + parę bajerów do podkręcenia tych sampli...cena w tej chwili pomiędzy 700 a 800

Awatar użytkownika
wotold
Posty: 2
Rejestracja: piątek 01 maja 2015, 00:00

Re: Launchpad MP3/WAV

Post autor: wotold » poniedziałek 04 maja 2015, 09:03

......Witam,
czy zna ktoś może urządzenie, które działa na zasadzie launchpada, z tym że nie jest to kontroler MIDI?
Chodzi o to żębym podpinał coś takiego do komputera, wgrywał pliki mp3/wav przypisując do konkretnych przycisków. Nie interesuje mnie rozwiązanie wymagające używanie komputera lub modułów brzmieniowych. Chodzi o odtwarzanie krótkich dźwięków nagranych w MP3.
z góry dzięki za pomoc!...

Znaczy chodzi Ci o prosty sampler? np. AKAI MPX16... 16 padów + parę bajerów do podkręcenia tych sampli...cena w tej chwili pomiędzy 700 a 800...
 




Dzięki, o to chodziło. Jest nawet prosza wersja z 8 przyciskami, to mi wystarczy.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Launchpad MP3/WAV

Post autor: PWA » poniedziałek 04 maja 2015, 11:50

Dzięki, o to chodziło. Jest nawet prosza wersja z 8 przyciskami, to mi wystarczy....

Pamiętaj jednak, że jest to proste urządzenie i dłuższych pętli lub całych sekwencji nie da rady do niego załadować. W przypadku MPX16 jest to tylko 48MB pamięci wewnętrznej... nie wiem jak to wygląda w MPX8. Również na karcie SD ilość widocznych sampli jest limitowana do 512.

ODPOWIEDZ