QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
lunarbeats
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 00:00

QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Post autor: lunarbeats » sobota 27 cze 2015, 14:20

Witajcie.


Panowie stoję przed dylematem zakupu aktywnych kolumn na male plenerowe imprezy do 40 osób.


Zależy mi na kolumnach na 15" aby nie targać jeszcze ze sobą suba. Ogólnie bujam się między QSC HPR 152i a EV ZLX 15P - ceny mają podobne, ale.... ZLX jest słabszy względem QSC (250W vs 500W) no i ma plastikową obudowę, gdzie QSC ma drewnianą - tylko ten drugi trochę ciężki (43kg), ale nie jest to jakiś wielki problem bo nigdy sam nie robię tych imprezek tylko zawsze ze znajoymi, tak więc było by komu targać. Tylko jak z żywotnością jednych i drugich? Jak one będą się nadawały na takie plenerki?


No i jeszcze dzisiaj rano zerknąłem na ofertę Firmy HK Audio i zainteresował mnie model Pro 15A, który przekracza mój budżet, ale ma bardzo ciekawą możliwość. Otóż: "Aktywna wersja PR:O 15 A posiada również wzmacniacz 600 W z wyjściem Speakon na drugą, pasywną wersję." I tak sobie myślę, że mooooże by tak poczekać, dołożyć trochę i kupić właśnie te, a powiedzmy za rok kupić pasywne PRO 15 i miałbym już całkiem zacny zestaw o mocy około 1200W... tyle, że z drugiej strony 2 x QSC HPR 152i dają mi 1kW i są tylko dwie no i cenowo najkorzystniej wpadają.

W cenie tych HK oczywiście mogę kupić EXL 115P, ale stusunek cena vs. opcja podłączenia dodatkowych kolumn bardziej przemawia za HK.


Czyli podsumowując. Nie chcę wydać więcej niż 4000zł, ale jeśli w przyszłości można podłączyć jakieś kolumny do tych HK i zrobiło by to robotę to mooooooże jakoś uciułam jeszcze te pieniądze.


 


Muzyka jaka głównie jaka była by grana na tych kolumnach to psychedelic trance, glitch hop, ambient, czyli jakoś tam mocno na super krystalicznym dźwięku mi nie zależy, ważna jest dla mnie wytrymałość paczek, żeby nie latać z nimi co chwila na serwis - wiem że HK często kolektywy Psy trance wykorzystują, ale trochę się o nich oczytałem i nie wiem sam czy to dobry zakup.

Pięknie proszę o pomoc w tej sprawie, bo ja jestem laikiem a nie chcę wywalić kasy w błoto.

Pozdrawiam serdcznie.

Może ktoś kiedyś o mnie napisze :)

Awatar użytkownika
lunarbeats
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 00:00

Re: QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Post autor: lunarbeats » poniedziałek 29 cze 2015, 14:50

Nikt nie pomoże?
Może ktoś kiedyś o mnie napisze :)

Awatar użytkownika
preludium
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 12 maja 2005, 00:00

Re: QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Post autor: preludium » wtorek 30 cze 2015, 15:06

...Nikt nie pomoże? ... 




ja jestem zwolennikiem sprawdzonej marki Electro Voice, chociaż ZLX'ów nie słyszałem, ale wg. fachowców mają bardzo pochlebne zdanie na ich temat.


Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Post autor: Piotr1967 » sobota 04 lip 2015, 11:44

...
...Nikt nie pomoże? ... 




ja jestem zwolennikiem sprawdzonej marki Electro Voice, chociaż ZLX'ów nie słyszałem, ale wg. fachowców mają bardzo pochlebne zdanie na ich temat.
...
 


A HK to nie jest sprawdzona firma ?

muzyk, informatyk

Awatar użytkownika
preludium
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 12 maja 2005, 00:00

Re: QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Post autor: preludium » niedziela 05 lip 2015, 19:16

...
...
...Nikt nie pomoże? ... 




ja jestem zwolennikiem sprawdzonej marki Electro Voice, chociaż ZLX'ów nie słyszałem, ale wg. fachowców mają bardzo pochlebne zdanie na ich temat.
...
 

A HK to nie jest sprawdzona firma ?...
 




przeze mnie nie


Awatar użytkownika
preludium
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 12 maja 2005, 00:00

Re: QSC HPR 152i vs. EV ZLX 15P vs. HK PRO 15A

Post autor: preludium » środa 08 lip 2015, 13:22

grałem ostatnio na dwóch yamahach DXR 12 i jednym subie DXS 15 bez rewelacji. Moje 2 stare siwe eony postawione obok były lepiej słyszalne od reszty :)


ODPOWIEDZ