DAP Audio DRX-15A - używał to ktoś?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
lunarbeats
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 00:00

DAP Audio DRX-15A - używał to ktoś?

Post autor: lunarbeats » czwartek 23 lip 2015, 11:54

Witajcie. 

Mam pytanie odnośnie kolumn aktywnych DAP Audio DRX-15A. 
Mam kolumny RW-12MK II i gra to to całkiem przyzwoicie, ale chciałbym kupić coś na 15" i najlepiej aktywnego. Na początku myślałem o EV ZLX 15P, ale jak poczytałem, że nawet śruby są wkręcane w plastik to zrezygnowałem z tego i szukałem dalej. Na początku zakładałem budżet około 5000zł, ale... po przemyśleniu sprawy - to za dużo na sprzęt, który praktycznie wogóle nie będzie na siebie zarabiał, no więc znalazłem własnie te DAP Audio DRX-15A. 
Używał to ktoś? Jak z trwałością? Wiem oczywiście, że nie będzie to grało tak głośno jak EV albo JBL, ale skoro wystarczały mi do tej pory te RW-12 MK II tylko, że mało basu mają to te powinny styknąć, jedynie o co się boję, to trwałość tego sprzętu, żeby nie padł podczas imprezy. 

Oczywiście, mogę kupić sam bas aktywny, ale to za dużo noszenia. Dwie kolumny na 15" były by dla mnie najlepsze, a za zaoszczędzone pieniądze względem innych kolumn, to jeszcze kilka innych zabawek kupię. 

Może ktoś kiedyś o mnie napisze :)

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: DAP Audio DRX-15A - używał to ktoś?

Post autor: laser777 » środa 29 lip 2015, 01:12

Na twoim miejscu zrobił bym bardziej perspektywiczny zakup i za te pieniądze kupił porządnego suba pasywnego do tych 12"(nie wiem co to za sprzęt)
A napędzić go możesz mostkiem ADS'a z seri LX którego możesz wyłapać za 700-1500zł używanego.(zależy jaki model)
Te kolumny tak jak wiele innych podobnych konstrukcji stworzone są do współpracy z subami
I schodzą tylko do 50hz ze spadkiem więc "basu"to nie ma.Moc może mają ok.Ale słaba efektywność 95db
W małej sali może nawet by się sprawdziły ale lepiej kupić choćby jednego suba np z Elmuza 15" na głośnikach beyma 1000W i napędzić go w mostku np LX 1100 którego można kupić za 1000-1500zł używanego
A jak już sprzęt zacznie na siebie zarabiać dokupujesz drugiego suba i lepszą końcówkę a LX zostawiasz do satelit.

Co do Dapów to nie powinny się rozlecieć po jednej imprezie nie jest to najgorsza firma.

ODPOWIEDZ