Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: Tadeo » piątek 11 wrz 2015, 14:28

Witam. Co polecacie na koncert do odtwarzania min 3kanałów? Metronom dla bebniarza i osobne stereo na przody...poza komputerem


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: DZ1 » piątek 11 wrz 2015, 19:42

.....czyli interesuje Ciebie rejestrator wielokanałowy, a jaki to może niech wypowiedzą
sie użytkownicy konkretnych modeli (ja nie mam w tym doswiadczenia zupełnie) w kwestii
przede wszystkim stabilności pracy bo poza tym to dla Ciebie każdy bedzie odpowiedni
byleby miał wiecej niż dwa wyjścia. Druga sprawa to, że nie wiadomo jakim budżetem
dysponujesz i jakiego kalibru imprezy chcesz tym sprzętem obsługiwać....
Mała podpowiedź z mojej strony to najprosciej i najtaniej użyć po prostu czegokolwiek
2-knałowego i na przody dać miks z jednego kanału w mono a drugi kanał dać pałkerowi
klik w odsłuch... ale to jak pisałem wyżej: zależy od kalibru impezy, natomiast moim
skromnym zdaniem to jesli to chałturki to nikt nawet nie zauważy, że na przodach leci
mono a jeśli konkretniejsze imprezy to i tak o wiele wieksze znaczenie ma wartość
artystyczna utworu niż to czy na przodach bedziesz miał mono czy stereo ''z
taśmy''...idąc w to dalej: realizator dźwięku (w zależności od tego jakim sprzetem
bedzie dysponował) zawsze może Ci to mono na przodach ''poszerzyć'' - ale to jest takie
moje pisanie troche o niczym bo nic nie napisałeś co to za imprezy, co ma lecieć ''z
taśmy'' a co bedzie na żywca no i budżet...

pazuzia
Posty: 2
Rejestracja: sobota 12 wrz 2015, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: pazuzia » sobota 12 wrz 2015, 08:43

to chyba najprostsza odpowiedz, czy to ważne jaki budżet? wiadomo chodzi o jak
najtańsze rozwiązanie wszystko w granicach zdrowego rozsądku. :)
sam jestem zainteresowany takim rozwiązaniem i nie mogę nic znaleźć większość
rejestratorów ma głownie wyjścia tylko stereo (chyba ze źle szukam :) )co nie
rozwiązuje problemu a do tego musi
być bardzo prosto sterowany (jednym kliknięciem startuje kawałek)

no chyba ze jest coś na zasadzie synchronizacji jednym urządzeniem steruje wszystko

A jeżeli chodzi o muzę słuchaną gdziekolwiek to w każdym miejscu znajdują się ludzie
którzy będą na takie szczegóły zwracali uwagę. :)

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: DZ1 » sobota 12 wrz 2015, 16:01

np. gdzie? chyba jaja sobie robisz...zapytaj kogokolwiek ze swoich znajomych co ich ujęło (lub nie) w jakimś koncercie, przedstawieniu, czymkolwiek live, który ostatnio słuchali/widzieli....moge dać sobie rękę uciąć, że NIKT z nich nie mówił NIC na temat tego, czy ze sceny szło stereo czy mono...i uwierz, ze nadal mam obie ręce....naprawde :) ...no chyba, że Twoi znajomi to sami dźwiękowcy...ej, prosze Cie - piszesz posta dla posta? zastanów sie...nie szkoda Ci czasu? no chyba,ze jedyną Twoja przyjemnością z życia jest jakiekolwiek odpisywanie na czyjeś posty tylko po to, żeby zaprzeczyć....to sie nazywa ''hejt'', wiesz? :)

....i TAK...wyobraź sobie, że czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze....tego też nie wiedziałeś? na jakim Ty świecie żyjesz? w domu przed kompem cwaniak a w realu (naprawde nie chodzi o supermarket) KTO? :)

P.S. Nie wniosłeś NIC nowego do tematu, NIC nie zaproponowałeś autorowi tematu, wiec?.... :)

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: Tadeo » niedziela 13 wrz 2015, 20:42

..czyli interesuje Ciebie rejestrator wielokanałowy,


-------------------------


wręcz  przeciwnie, wcale nie musi nagrywać, ważne by tak jak w temacie, móc z urządzenia puscić co innego na przody a co innego dla członków zespołu w odsłuch


 nie wiadomo jakim budżetem
dysponujesz


najtańsze Wam znane


i jakiego kalibru imprezy chcesz tym sprzętem obsługiwać....


-------------


kaliber imper nie ma znaczenia


-------------------------------------------------


Mała podpowiedź z mojej strony to najprosciej i najtaniej użyć po prostu czegokolwiek
2-knałowego i na przody dać miks z jednego kanału w mono a drugi kanał dać pałkerowi
klik w odsłuch...


---------------------------------------


chce dać na przody dzwięk stereo


dla bebniarza rzeczywiscie moze być mono


 realizator dźwięku (w zależności od tego jakim sprzetem
bedzie dysponował) zawsze może Ci to mono na przodach ''poszerzyć'' -


---------------------------


niestety, realizator nie ma takiej możliwosci


ale to jest takie
moje pisanie troche o niczym bo nic nie napisałeś co to za imprezy, co ma lecieć ''z
taśmy'' a co bedzie na żywca no budżet......
 


dzięki, moze ktoś podsunie jeszcze jakieś rozwiązania, wiem ze najprosciej to laptop z interfejsem wielokanałowym ale szukam urządzenia dla kolegi a jego laptop nie interesuje, po prostu ma prawo wybrać urządzenie latwiejsze ....choćby w obsłudze


nie wiem czy dobrze kojarze czy yamaha md4 nie była kiedyś w podobnych celach wykorzystywana? ale te minidyski...to przeszłość


gdyby taki zoom h4 miał dwie pary niezaleznych wyjsc byłby idealny


pozdrawiam wszystkich


tadek

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: laser777 » niedziela 13 wrz 2015, 21:27

A nie lepiej połączyć to szeregowo za pomocą wejść/wyjść liniowych?

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 14 wrz 2015, 22:31

...Witam. Co polecacie na koncert do odtwarzania min 3kanałów? Metronom dla bebniarza i osobne stereo na przody...poza komputerem...

Jakikolwiek mixer, choćby najtańszy Behriger. Jedyny warunek to szyna aux. Z main outs dajesz sygnał stereo na przody. Sygnał dla bębniarza wpuszczasz na osobny kanał, tłumisz do zera, żeby nie wchodził w main mix i robisz wysyłkę z szyny aux do uszu muzyka. Przy jednym auxie będzie oczywiście w mono.

Np
http://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_802.htm

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: paul » wtorek 15 wrz 2015, 10:49

Np. TASCAM HS-8

pazuzia
Posty: 2
Rejestracja: sobota 12 wrz 2015, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: pazuzia » środa 16 wrz 2015, 15:04

Do "DZ1"
HEJT To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie
w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To wszelkie formy
uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i grafiką czy filmem.
Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych
użytkowników w czasie dyskusji, ale nie tylko ich.

Proponowałbym przeczytać jeszcze raz mojego posta i znaleźć tam coś co mogło urazić
cie, obrazić etc. lub było przejawem mojej złości w stosunku do ciebie... nasuwa się
pytanko i kto tu jest cwaniakiem przed kompem?...

jak mogłeś/as zauważyć mam ten sam problem co "tadeo" i raczej szukam odpowiedzi i
pomocy... bez zamiaru obrażania kogoś... wiec?...

P.S owszem może i masz sporo racji ze najprostsze rozwiązania dają zamierzony skutek,
ale wolałbym nie iść ta droga i dlatego podobnie jak autor postu szukam odpowiedzi..
czy istnieją takie urządzenia.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Koncert - odtwarzanie 4-kanałowe

Post autor: DZ1 » środa 16 wrz 2015, 23:21

Tadeo, tak mi teraz wpadło do głowy: jeśli ma być ''po taniości'' to może by....odtwarzacz DVD ;) jakby nie było dźwiek 5.1 czyli wiecej niż 2 kanały tylko trzeba by znależć sztuke ze wszystkimi wyjściami audio 5.1 analogowymi...
pozdr,

ODPOWIEDZ