Interfejs audio jako mikser?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Gitarowiec966
Posty: 2
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 00:00

Interfejs audio jako mikser?

Post autor: Gitarowiec966 » sobota 16 sty 2016, 10:56

Siemka. Z zespołem na wesela przymierzać się będziemy do zakupu nagłośnienia. Nie mamy zbyt wiele kasy, więc chcę wytanić zestaw - odłożyć zakup miksera (Presonus 16.4.2) na później. Zamiast miksera, mam interfejs Tascam 16x08. Używam go jako miksera do wokalu na próbach, wraz z wykorzystaniem efektów i Reapera na kompie. Do tego nagrywam na tych próbach każdy instrument na osobną ścieżkę. I teraz finalne pytanie. Czy ten tascam, w połączeniu ze sterownikiem DAW (np. akai midimix) jest w stanie zastąpić mikser? Latencja na poziomie 6ms, na próbach tylko ja ją troszeczkę odczuwam. Pozdro.


marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Interfejs audio jako mikser?

Post autor: marcinek2 » sobota 16 sty 2016, 11:36

...Siemka. Z zespołem na wesela przymierzać się będziemy do zakupu nagłośnienia. Nie mamy zbyt wiele kasy, więc chcę wytanić zestaw - odłożyć zakup miksera (Presonus 16.4.2) na później. Zamiast miksera, mam interfejs Tascam 16x08. Używam go jako miksera do wokalu na próbach, wraz z wykorzystaniem efektów i Reapera na kompie. Do tego nagrywam na tych próbach każdy instrument na osobną ścieżkę. I teraz finalne pytanie. Czy ten tascam, w połączeniu ze sterownikiem DAW (np. akai midimix) jest w stanie zastąpić mikser? Latencja na poziomie 6ms, na próbach tylko ja ją troszeczkę odczuwam. Pozdro....




da sie tylko po co?kup mikser za 300-400 zl i bez kombinacji.chyba ze lubisz komplikowac i utrudniac sobie zycie.pozdrawiam
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

Awatar użytkownika
Gitarowiec966
Posty: 2
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 00:00

Re: Interfejs audio jako mikser?

Post autor: Gitarowiec966 » sobota 16 sty 2016, 11:44

No właśnie to tak nie działa, bo jak kupię mikser za 300-400 zł, to nie mam tam compressora (a bas lubi latać), nie mam dobrej kontroli eq i przede wszystkim kamery pogłosowej. Musiałbym to dodatkowo kupić. A tak jak piszę, chcę kupić docelowo mikser cyfrowy i nie będą mi potrzebne takie zabaweczki w racku. Pozdro.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Interfejs audio jako mikser?

Post autor: fallworm » poniedziałek 18 sty 2016, 19:22

A ten Tascam nie ma direct monitoringu? Przypadkiem w tym wątku nie poruszono tego tematu? http://forum.cakewalk.com/TASCAM-US16X08-m3176638.aspx

ODPOWIEDZ