EL ESTRA 300 W, 3-drożne - różna głośność i brak basu

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
czupurwybryk
Posty: 17
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 00:00

EL ESTRA 300 W, 3-drożne - różna głośność i brak basu

Post autor: czupurwybryk » niedziela 28 lut 2016, 12:39

Witam wszystkich .
Od jakiegos czasu zauwazylismy ze jedna z kolumn gra ciszej i jakby mniej basu miala.
kiedys na chauturze rowniez zauwazylismy ze w jednej z kolumn efekt poglosu byl gdzies w oddali z wyrazniejszym opoznieniem niz w tej pierwszej ktora grala od razu glosno i wyraznie .

rozebralismy siatki wyjelismy glozniki sprawdzilismy zwrotnice bo sa tam 2 szt i poprawilismy luty na zwrotnicach celem wyeliminowania zimnych lutow.

i zadnej poprawy.

zauwazylismy ze jeden gwizdek gra ciszej w tej slabszej kolumnie , wiec zamienilismy gwizdki w kolumnach i rzeczywiscie ten jeden gwizdek gra ale ciszej.
czy tez glosnik basowy tez by byl slabszy i sredniak ? tylko dlaczego co moglo to spowodowac?

kolumny posiadamy juz ponad 15 lat w roznych warunkach takze w garazu ( wiem wiem ... nie mielismy wyjscia i gdzie trzymac)

grajac musimy ustawic moc na wzmacniaczu na dobrej kolumnie np 50% a na tej slabszej nawet 80% zeby w miare rowny poziom miec ale to i tak nie ma w tej slabszej takiego kopa basu i wysokich.

nie wiem co to moze byc i jak to sprawdzic czy naprawic.
prosze o pomoc!

oto link do strony kolumny http://zmrock.pl/b15-300-3-kolumna-3-dr-300w.html
Yamaha MOTIF ES6

ODPOWIEDZ