Wzmacniacz SIRUS

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
BARTT
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 00:00

Wzmacniacz SIRUS

Post autor: BARTT » środa 27 kwie 2016, 16:53

Witam. Posiadam wzmacniacz SIRUS DXP 16-4a. Systematycznie zanikają mi kanały, jest tylko szum,a kiedy je podgłaśniam szum się nasila. Pomóżcie proszę , czy to same wejścia są do wymiany, te na mikrofony np czy to coś poważniejszego? Dzięki z góry


NIKSE
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 mar 2015, 00:00

Re: Wzmacniacz SIRUS

Post autor: NIKSE » piątek 06 maja 2016, 14:39

...Witam. Posiadam wzmacniacz SIRUS DXP 16-4a. Systematycznie zanikają mi kanały, jest tylko szum,a kiedy je podgłaśniam szum się nasila. Pomóżcie proszę , czy to same wejścia są do wymiany, te na mikrofony np czy to coś poważniejszego? Dzięki z góry...
NIKSE:
Witaj BARTT
Wyłącznie na podstawie podanych informacji dotyczących uszkodzenia sprzętu w:
Mischpult Sirus DXP 16-4A Aktiv uważam, że pojawiająca się systematycznie usterka i objawiająca się zanikiem sygnału wejściowego na poszczególnych kanałach wejściowych MIC jest związana z trzema możliwymi uszkodzeniami elektronicznymi dla tego typu objawu - uszkodzenia:
1. Występują zaniki napięcia symetrycznego +/- zasilającego scalone przed-wzmacniacze operacyjne na poszczególnych płytach wejściowych od CH1 do CH8 - mono- MIC
2. Zapewne są tzw. zimne połączenia lutownicze - na płytach PCB-Board w poszczególnych uszkodzonych kanałach wejściowych - lub na gniazdach typu XLR/Żenskie MIC-Input od strony płytki druku elektronicznego.
Zimne połączenia lutownicze - nie kontakty lutowania, występują bardzo często w każdym sprzęcie elektronicznym po kilku latach eksploatacji z powodu stosowania już na etapie produkcji tzw. cyny bezołowiowej która ogólnie na skutek swych właściwości posiada mniejszą wytrzymałość mechaniczną i przewodząco-cieplną oraz szybciej się utlenia.
3. Możliwe jest także zużycie mechaniczne czyli tzw. ,,wytarcie,, poszczególnych potencjometrów suwakowych tzw. Channel Fader na skutek intensywnej eksploatacji lub braku konserwacji chemiczno-czyszczącej i co ważne dodatkowo smarującej potencjometry w celu minimalizacji tarcia i nadania poślizgu potencjometrom suwakowym.
Uwaga:
Wymienione uszkodzenia mogą występować pojedynczo lub łącznie ponieważ objaw jest identyczny czyli jak to podałeś, cytuję:
,,Systematycznie zanikają mi kanały, jest tylko szum,a kiedy je podgłaśniam szum się nasila,,

Pozdrawiam i zapraszam do serwisu a swoją diagnozę techniczną opisałem na podstawie doświadczenia w naprawie mikserów LIVE.
NIKSE Serwis Estrada DJ.

PS.
Ewentualne szczegółowe informacje pod numerem: tel. 601-963-231
Jako wieloletni serwisant w warszawskich firmach z branży Show-Techniki i serwisu RTV postanowiłem rozkręcić swój własny Serwis Sprzętu:
Estradowego; DJ-skiego; Nagłośnienia; Oświetlenia.
Aktywne uczestniczenie na forum pomoże mojej firmie i innym uczes

ODPOWIEDZ