Przyzwoity mikrofon retro/vintage

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Przyzwoity mikrofon retro/vintage

Post autor: Caroozo » wtorek 19 lip 2016, 14:13

Witam,

nie było mnie parę lat na forum ;). Mam pytanie do zorientowanych w temacie mikrofonów w klimacie lat 50-60-tych.

Grywamy ostatnio w składzie piano+kontrabas+saksofon+wokal żeński, klimaty jazz/smooth jazz/pop/soul/r'n'b i korzystamy z klasycznych Shure'ów. Wokalistka siedzi przeważnie na hookerze, czasami trzyma mikrofon, ale generalnie stoi on na standzie łamanym - niestety to nie wygląda najlepiej. Pomysł jest taki żeby zakupić mikrofon który wygląda jak z epoki (albo po prostu wygląda fajnie z punktu widzenia klienta) nie zmieniając zbytnio brzmienia i nie wydając na niego majątku. Byłbym jednak skłonny zainwestować w dobrego dynamika, boję się jednak że bez pop-filtru i dobrej kontroli/emisji głosu efekt może być gorszy niż z dynamikiem...

Czy jest coś sensownego na rynku? Względnie czy jest możliwość kupienia "nakładki" na dobrą pojemnościówkę? Boję się że może zbytnio ściągać kontrabas, jednak gramy job'y na tzw. "wysoki wypierd" i każdy szczegół ma znaczenie. Ba - ważniejsze jak wyglądamy niż jak gramy...

Jeśli nie ma nic sensownego z nowych mikrofonów, to może są jakieś używki którymi warto się zainteresować, LUB jakiś dynamik który fajnie wygląda? Z góry dzięki za sugestie!

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Przyzwoity mikrofon retro/vintage

Post autor: matiz » wtorek 19 lip 2016, 15:07

...Witam,

nie było mnie parę lat na forum ;). Mam pytanie do zorientowanych w temacie mikrofonów w klimacie lat 50-60-tych.

Grywamy ostatnio w składzie piano+kontrabas+saksofon+wokal żeński, klimaty jazz/smooth jazz/pop/soul/r'n'b i korzystamy z klasycznych Shure'ów. Wokalistka siedzi przeważnie na hookerze, czasami trzyma mikrofon, ale generalnie stoi on na standzie łamanym - niestety to nie wygląda najlepiej. Pomysł jest taki żeby zakupić mikrofon który wygląda jak z epoki (albo po prostu wygląda fajnie z punktu widzenia klienta) nie zmieniając zbytnio brzmienia i nie wydając na niego majątku. Byłbym jednak skłonny zainwestować w dobrego dynamika, boję się jednak że bez pop-filtru i dobrej kontroli/emisji głosu efekt może być gorszy niż z dynamikiem...

Czy jest coś sensownego na rynku? Względnie czy jest możliwość kupienia "nakładki" na dobrą pojemnościówkę? Boję się że może zbytnio ściągać kontrabas, jednak gramy job'y na tzw. "wysoki wypierd" i każdy szczegół ma znaczenie. Ba - ważniejsze jak wyglądamy niż jak gramy...

Jeśli nie ma nic sensownego z nowych mikrofonów, to może są jakieś używki którymi warto się zainteresować, LUB jakiś dynamik który fajnie wygląda? Z góry dzięki za sugestie!...
 




Shure 55 - klasyka. I polować na AKG D20 z uchwytem elastycznym


[addsig]

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Przyzwoity mikrofon retro/vintage

Post autor: Caroozo » wtorek 19 lip 2016, 23:03

Myślałem o czymś ciut tańszym - parę tysięcy za tego AKG mnie nie swędzi . A Shure jak najbardziej, jednak wielcem ciekaw nieco tańszych propozycji innych producentów.

ODPOWIEDZ