Jakie nadstawki do RCF 4PRO AS 8001

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
mirarwirus
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 00:00

Jakie nadstawki do RCF 4PRO AS 8001

Post autor: mirarwirus » sobota 08 paź 2016, 18:14

Dzień dobry ,
Zakładam mój pierwszy post także jakby coś było nie tak to proszę o zrozumienie i poprawienie .

Jakie nadstawki polecicie do 2szt basów RCF AS 8001 ?

chciałbym aby to brzmiało oraz wyglądało , konstrukcje w kocu odpadają.

Budżet jaki mam do wydania to 3500zł / 4000zł na 2 sztuki , mogą być używane , zależy mi na aktywnych ale pasywne tez biorę pod uwagę .

Wykorzystanie : 18 , jubileusze , imprezy firmowe , dożynki , festyny

Dziękuję
DJ SUNDAY

LESZNO , WIELKOPOLSKA



laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Jakie nadstawki do RCF 4PRO AS 8001

Post autor: laser777 » niedziela 09 paź 2016, 15:24

Ciężko będzie kupić za 4000zł coś aktywnego i równorzędnego do tych subów. Jeśli chodzi o pasywne to te pieniądze jak najbardziej wystarczą na nowe kolumny ale musisz dokupić końcówkę mocy.
Nie kupuj nadstawek na 15kach bo żeby taka nadstawka "brzmiała' musi mieć 2" drivera. A taki głośnik+tuba może kosztować 1000zł(sztuka) Jak chcesz mieć zestaw o w miarę liniowej charakterystyce i nie chcesz wydać na to tyle co na suby to weź nadstawki na 12" 400W,100dB(1W/1m)+driver 1,4" około 70W+(tuba 90 stopni)
Albo najlepiej kolumna z podwójnym głośnikiem 12" 200W,97dB(1W/1m) no i driver taki jak wyżej napisałem.
Takie paczki pracowały by pod obciążeniem 4ohm więc nie miał byś problemu żeby je napędzić za 600-700zł już byś kupił używaną końcówkę mocy która poradziła by sobie z tymi nadstawkami.Ja właśnie coś takiego mam zamiar skonstruować

Ale nikt na festynie nie skrytykuje cię że twój zestaw ma nieliniową charakterystykę.Jak tak bardzo zależy ci na aktywnych to weź coś na 12" 400-500W z głośnikiem średniotonowym o efektywności minimum 97dB od metra przy 1W.
A jak chcesz coś po prostu głośnego i pasywnego to kup np JBL JRX225.Na powietrzu się sprawdzi i pracuje pod obciążeniem 4ohm.

W Elmuzie mogą ci złożyć paczkę na zamówienie w Polaudio chyba też


mirarwirus
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 00:00

Re: Jakie nadstawki do RCF 4PRO AS 8001

Post autor: mirarwirus » niedziela 09 paź 2016, 21:54

...Ciężko będzie kupić za 4000zł coś aktywnego i równorzędnego do tych subów. Jeśli chodzi o pasywne to te pieniądze jak najbardziej wystarczą na nowe kolumny ale musisz dokupić końcówkę mocy.
Nie kupuj nadstawek na 15kach bo żeby taka nadstawka "brzmiała' musi mieć 2" drivera. A taki głośnik+tuba może kosztować 1000zł(sztuka) Jak chcesz mieć zestaw o w miarę liniowej charakterystyce i nie chcesz wydać na to tyle co na suby to weź nadstawki na 12" 400W,100dB(1W/1m)+driver 1,4" około 70W+(tuba 90 stopni)
Albo najlepiej kolumna z podwójnym głośnikiem 12" 200W,97dB(1W/1m) no i driver taki jak wyżej napisałem.
Takie paczki pracowały by pod obciążeniem 4ohm więc nie miał byś problemu żeby je napędzić za 600-700zł już byś kupił używaną końcówkę mocy która poradziła by sobie z tymi nadstawkami.Ja właśnie coś takiego mam zamiar skonstruować

Ale nikt na festynie nie skrytykuje cię że twój zestaw ma nieliniową charakterystykę.Jak tak bardzo zależy ci na aktywnych to weź coś na 12" 400-500W z głośnikiem średniotonowym o efektywności minimum 97dB od metra przy 1W.
A jak chcesz coś po prostu głośnego i pasywnego to kup np JBL JRX225.Na powietrzu się sprawdzi i pracuje pod obciążeniem 4ohm.

W Elmuzie mogą ci złożyć paczkę na zamówienie w Polaudio chyba też

...
 


Obecnie używam power miksera SAMSON który podaje niby 2 x 500 watt dlatego też przyjmuje rozwiązanie pasywne .




Możesz jakies konkretne modele polecic o których pisałeś 12 + 1 lub 2 x 12 + 1 ?


Niechce  żeby to tylko robiło hałas ale ma to grać na poziomie .




Obecnie mam nadstwaki robione przez Marka Basinskiego wzór HK audio Pro na 12 + 1 . głośniki HK i B&C strojone na od 130 . Gra to fajnie ale jakos odczuwam delikatnoą dziure w paśmie nawet jak RCF ustawie na 120 .




Dziękuje

DJ SUNDAY

LESZNO , WIELKOPOLSKA



laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Jakie nadstawki do RCF 4PRO AS 8001

Post autor: laser777 » poniedziałek 10 paź 2016, 01:49

Głośnik 12" spokojnie można stroić na 55Hz,60Hz zależy jaką ma częstotliwość rezonansową a powinien być strojony powyżej częstotliwości rezonansowej(Fs). Konstruktor tych twoich nadstawek zakładał że nie będziesz miał aktywnego crossovera i pewnie tak wysoko stroił te paczki.Bo jak nie odetniesz dołu to wtedy nie będzie dziury tylko będą na siebie nachodzić.Generalnie gotowe kolumny na 12" grają od 60Hz w górę.Nawet 10" można stroić poniżej 100Hz więc dziury nie powinno być ale musiał byś mieć crossover i odciąć pasmo które nachodzi na suba. Bardziej bym się przejmował podziałem u góry bo 15" będzie ładnie grać max do 1kHz a dalej już mogą być szczyty których jak się nie odetnie to zestaw będzie nieprzyjemnie charczał.A jak driver nie dociągnie do 1kHz to będzie dziura w środku i dlatego w najlepszych zestawach stosuje się 2"drivera choć czasem wystarcza 1,4"

Powiem ci że kolumny z podwójnym 12" jeszcze nie widziałem ale może są? sam chce sobie takie zrobić bo mogę napędzić je używaną końcówką mocy za 600zł. 12"+1,4" kupisz w Elmuzie,możesz też zaproponować własny zestaw to ci zrobią.Paczki robią na głośnikach Beyma jak kupisz pasywne to zmieścisz się w 4kpln(zestaw).
Jutro się rozejrzę za konkretnym modelem ale najlepiej zobaczyć wykres z pomiaru paczek czy też głośników jakie zastosowano i wtedy dobierać.Jak chcesz aktywne na poziomie to jedynie używane.

A te JBL które polecałem to są w kocu a Ty nie chcesz w kocu zapomniałem

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Jakie nadstawki do RCF 4PRO AS 8001

Post autor: laser777 » środa 12 paź 2016, 01:35

Możesz kupić coś takiego:

http://www.elmuz.com.pl/index.php?p1185,kolumna-glosnikowa-pasywna-fr-12-10

a najlepiej wariant z głośnikami (700 + 90 12P80Fe/V2+CP755Ti+TD385) jak przekracza twój budżet to niech ci założą tańszego drivera.

np: http://elmuz.com.pl/index.php?p971,glosnik-beyma-cd-1014nd-1-4-70-w

Efektywność twoich subów przy 1W to jakieś 102db powyżej 100Hz efektywność spada więc podział najlepiej w okolicy 100Hz a nie wiem jak elmuz będzie stroił te paczki. Suby mają wysoki SPL więc 400W to będzie za mało ale nie wiem czym napędzisz 700W przy 8ohm? Pod jakim obciążeniem pracuje powermixer? Na razie mógł byś go używać a potem kup dobrą końcówkę mocy i crossover z resztą warto mieć sprzęt zapasowy to powermixer będzie w sam raz.




ODPOWIEDZ