System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
annandmusic
Posty: 4
Rejestracja: piątek 25 maja 2012, 00:00

System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?

Post autor: annandmusic » wtorek 31 sty 2017, 18:53

Witam,

potrzebuję pomocy w temacie systemów bezprzewodowych.

Gram w zespole muzyki średniowiecznej. W środowisku rekonstrukcyjnym fajnie być jak najbardziej true historical, więc dobrze, by sprzęt nagłośnieniowy był odpowiednio ukryty np. gdy gramy w wiosce historycznej. Mamy zatem wzmacniacz Rolanda na baterie, który chowamy w koszu (na baterie, bo nie zawsze na tego typu eventach jest dostęp do prądu). W tym roku chcielibyśmy w zespole wykorzystać mój wokal, a przy tym nie stawiać przede mną statywu z mikrofonem, dlatego potrzebny jest nam system bezprzewodowy z mikrofonem nagłownym. Problem w tym, że odbiorniki w takich systemach potrzebują zasilania sieciowego, a nie znalazłam żadnych systemów z odbiornikiem na baterie (no może coś takiego tylko http://www.audio-technica.com/cms/wls_systems/f706c310ed826ec4/ , ale to jest dedykowane dla filmowców do kamer, więc nie wiem, czy dałby sobie radę z wokalem na scenie).
Pytanie: czy znacie jakieś systemy z odbiornikiem na baterie? Albo może macie jakiś pomysł, jak inaczej zasilić taki odbiornik (agregat odpada, za ciężki - poruszamy się często pociągami)?

Z góry dziękuję

Ania

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?

Post autor: Aurora » poniedziałek 06 lut 2017, 22:44


Chociażby Rode filmmaker czy tańszy Saramonic. Obydwa mają odbiorniki, które pracują na bateriach AA, Rode można również zasilić z power banku usb.

Awatar użytkownika
VanChesco
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 00:00

Re: System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?

Post autor: VanChesco » piątek 10 lut 2017, 02:53

Sennheiser ew100

annandmusic
Posty: 4
Rejestracja: piątek 25 maja 2012, 00:00

Re: System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?

Post autor: annandmusic » sobota 18 mar 2017, 10:23

Odświeżam jeszcze, by zadać jedno pytanie:

czyli rozumiem, że te systemy dedykowane dla filmowców, które zawsze mają odbiornik na baterie, będą ok. na małą scenę do wokalu?
Na dużym zasięgu mi nie zależy, gdyż wzmacniacz będzie niedaleko mnie, ale żeby jakość była zadowalająca. Mikrofon krawatowy wymienię oczywiście na jakiś nagłowny.

ODPOWIEDZ