Jak to podłączyć? Interfejs USB + Mikser + różne odsłuchy?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
wojtek4815
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 09 lip 2017, 00:00

Jak to podłączyć? Interfejs USB + Mikser + różne odsłuchy?

Post autor: wojtek4815 » sobota 10 lut 2018, 09:41

Cześć,
Przed podjęciem decyzji zakupowych postanowiłem zapytać Was o radę. Przymierzam się do zakupu nowego interfejsu USB, miksera i odsłuchów dousznych. Co chcę osiągnąć:

- Gram w zespole. Cały setup ma być zlokalizowany w salce prób. W Abletonie przygotowane są podkłady oraz wpięta jest do niego klawiatura midi (Axiom 49). Te podkłady miałyby iść na przody oraz na odsłuch douszny perkusisty (z metronomem) oraz do mnie, czyli wokalisty (bez metronomu). Dodatkowo, na swoim odsłuchu dousznym chciałbym słyszeć siebie, stopę, overhead, swoją gitarę, drugą gitarę i bas (mikrofony są).

- Czego potrzebuję? Z mojego rozumowania potrzebny jest interfejs audio usb z czterema wyjściami, wyjścia 1/2 idą do miksera, natomiast wyjścia 3/4 (z metronomem) idą przez wzmacniacz słuchawkowy do odsłuchu dousznego perkusisty. Sygnał wchodzący do miksera, wysyłany jest na AUX1 skąd wychodzi do mojego odsłuchu dousznego (potrzebny jest tu też wzmac. słuchawkowy?). Z miksera wychodzi też sygał na przody w stereo. Czy tak to ma wyglądać? Poprawcie mnie proszę jeśli gdzieś się mylę.

- Czy AUX2 postfade nadaje się do jakiegokolwiek ustawiania odsłuchów (np dla drugiej osoby? czy jest to rzecz niemożliwa do ustawienia ze względu na ruszanie tłumikami i brak możliwości dostosowania leveli które chce dostać osoba odsłuchująca).

- Wyjście AUX1 jest mono, nie? Czy da się wysłać z miksera który ma aux1 prefade + aux2 postfade sygnał stereo do odsłuchu? Jeśli nie to co jest potrzebne?

- Jaki interfejs usb kupić a jakich bezwględnie nie kupować? (bo np. są wadliwe, nie obsługują jakiejś funkcji). Szukam używanego do 750 zł.
- Czy w interfejsach np. Presonusa, Focusrite wyjścia słuchawkowe są przypisywalne do wyjść w DAW i czy działają po wpięciu kabli w main out 1/2 i 3/4?

- Jaki używany mikser kupić ( używany do 400 zł) żeby wszystko to złożyć do kupy?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i rady, poprawiajcie mnie do woli jeśli trzeba. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Jak to podłączyć? Interfejs USB + Mikser + różne odsłuchy?

Post autor: acoto » sobota 10 lut 2018, 10:03

na twoim miejscu szukałbym interfejsu z odpowiednią ilością WEJŚĆ. Taki 8 wejściowy , firm przez ciebie wymienionych, ma już odpowiednią ilość wyjść oraz 2 wyjścia słuchawkowe. Całą mikserską robotę wykonujesz w mikserze interfejsu.
Tylko obawiam się,że te 8 wejść może nie wystarczyć bo sama perkusja to minimum 4 a właściwie 8 :o i w przypadku nagrywania na 100 ... dupa. A i miksów słuchawkowych wypadałoby wykonać więcej.

Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Jak to podłączyć? Interfejs USB + Mikser + różne odsłuchy?

Post autor: andrzeimuzyk71 » czwartek 15 lut 2018, 09:49

Witaj. Ja poszedłem w inne rozwiązanie. Zakupiłem mikser Roland Vs2480. Teraz mam 24 ścieżki do odwarzania z pełną edycją i dosyć dobrymi efektami 16 stereo i 24 kanałowy mikser. Bardzo stabilne urządzenie. A zarazem mozesz nagrać 16 śladów na setkę. Także jest 48 śladów w live i nic więcej nie potrzeba.

ODPOWIEDZ