Podłączenie nagłośnienia aktywnego

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Puz@r
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2018, 17:01

Podłączenie nagłośnienia aktywnego

Post autor: Puz@r » poniedziałek 11 cze 2018, 17:11

Witam,

Mam pytanie odnośnie podłączenia aktywnego zestawu tj. x2 jbl eon 615 + ZXA1 EV do miksera djskiego wyposażonego jedynie w wyjścia sygnału typu cinch. Oczywiście wiem, że do takiego sprzętu desygnowany jest symetryczny xlr na obu końcach, moje pytanie to czy będzie to grało jeśli podłączę sprzęt tj. poniżej:

Pierwsza górka out na line in w sub, sub z out na line in w drugiej górce, do pierwszej górki line in pójdzie sygnał z miksera przez kabel typu 2xlr-cinch. Czy w tego typu kombinacji crossover puści mi sygnał na każdą kolumnę w stereo.

Czy stracę na mocy w sygnale przez to, że mikser podpięty zostanie do kolumny przez złącza RCA ?

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Podłączenie nagłośnienia aktywnego

Post autor: tigergold » wtorek 27 lis 2018, 05:28

Czy stracę na mocy w sygnale przez to, że mikser podpięty zostanie do kolumny przez złącza RCA ?
Nie. Ale generalnie dlaczego nie dobrać odpowiednich kabli żeby użyć głównych OUTsów i INPUTsów?
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Podłączenie nagłośnienia aktywnego

Post autor: Zbynia » środa 28 lis 2018, 21:59

jak dla mnie oś strasznie namieszałeś
gdzie tam będzie stereo?
jak nie masz suba z crossoverem to pozostaje ci tylko dopięcie crossovera który wyśle stereo na dwie górki i mono na sub

inaczej tego nie widzę

ODPOWIEDZ