Co wpisać w rider dla syntezatora i pada perkusyjnego?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
kermcio
Posty: 1
Rejestracja: sobota 06 lip 2019, 18:19

Co wpisać w rider dla syntezatora i pada perkusyjnego?

Post autor: kermcio » sobota 06 lip 2019, 18:57

Witam,
zbliża się nasz pierwszy koncert i mam kilka pytań dotyczących nagłaśniania syntezatora i pada perkusyjnego.
Za równo z syntezatora jak i pada mam wyjście mono 1/4 (jack). Na sali prób podłączamy to bezpośrednio kablem jack-jack do wejścia combo w mikserze.
Czy podczas koncertu będę potrzebował DI Boxa? Czy wystarczy przejściówka Jack-XLR? DI Box aktywny? pasywny? W instrukcjach obsługi syntezatora nie znalazłem opisu czy to jest wyjście symetryczne czy nie?

Czy powinniśmy wpisać w rider 2x DI Boxa? Czy jeżeli przejściówka wystarczy to czy wpisanie ją w rider będzie ok, czy raczej sami powinniśmy ją załatwić?

Dzięki wielkie za pomoc

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Co wpisać w rider dla syntezatora i pada perkusyjnego?

Post autor: PWA » sobota 06 lip 2019, 19:36

Jeżeli wyjście z syntezatora jest typu TSR, to jest to z dużym prawdopodobieństwem wyjście symetryczne. Jeżeli TS, to niesymetryczne. Co to za syntezator?
DI-box zawsze warto stosować przy live actach. Symetryzuje on sygnału z instrumentu po to, aby przesłać go do wzmacniacza lub miksera, kiedy instrument nie posiada wyjścia symetrycznego. Sygnał symetryczny jest znacznie mniej podatny na zakłócenia. Dodatkowo każdy DI-box posiada separacje galwaniczną (w pasywnym jest to transformator), która zabezpiecza przed powstaniem pętli masy. Pozwala to na wyeliminowanie potencjalnych zakłóceń z sieci zasilającej (przydźwięk). W przypadku klawiszy wystarczy pasywny.
Ja mam własne DI-boxy... to jest jak, kable do instrumentu czy struny do gitary i moim zdaniem muzyk powinien mieć tego typu sprzęt własny i sprawdzony.

jimbradley
Posty: 1
Rejestracja: środa 11 wrz 2019, 05:52

Re: Co wpisać w rider dla syntezatora i pada perkusyjnego?

Post autor: jimbradley » środa 11 wrz 2019, 06:00

to jest to z dużym prawdopodobieństwem wyjście symetryczne.

ODPOWIEDZ