Mobilne nagłośnienie do klubów.

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
zaicev
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 05 maja 2020, 07:57

Mobilne nagłośnienie do klubów.

Post autor: zaicev » wtorek 05 maja 2020, 08:56

Witam,
Jako że jest to mój pierwszy post na forum to wypadało by się przywitać, ale do rzeczy.
Od razu zaznaczę że z dźwiękiem mam tyle wspólnego że generalnie jestem gitarzystą basowym w heavy metalowym składzie z kilku letnim stażem zarówno scenicznym tak i studyjnym coś tam temat zmam ale tyle co mi było potrzebne dla tego zwracam się do kolegów o pomoc.
Otóż od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie żeby zająć się tak z doskoku "po robocie" jak to się mówi nagłaśnianiem małych koncertów klubowych w dużej mierze składów akustycznych ale nie chciał bym się do tego ograniczać dobrze by było by sprzęt dał radę nagłośnić jakieś rockowy może i metalowy skład z bębnami, mus to by stopa była nagłośniona reszta nie koniecznie wiadomo jakieś wokale klawisze itp. chciał by sprzęt nagłośnił przede wszystkim mój zespół w składzie bębny, gitara el ,bass i dwa wokale czasem gramy także akustycznie bębniarz gra na Cajon ie nie wiem czy to dobrze napisałem taka skrzynka generalnie jak by ktoś nie wiedział. Na sprzęt wstępnie chciał bym przeznaczyć ok 7 tyś zł około, wiadomo parę stówek się dorzuci jak będzie trzeba nie chcę więcej inwestować bo nie wiem czy to w ogóle wypali a jak wypali to na pewno chciał bym zestaw stopniowo rozbudowywać by jakiś plenerek dało się ogarnąć.
Za wcześniej wspomnianą kwotę chciał bym kupić tylko kolumny i wzmacniacze mikser i mikrofony i inne pierdoły mam, jakieś dwa odsłuchy też się znajdą mam do dyspozycji dwie kolumny
RCF "rcf art 312 a mkIII.

Jeden z zestawów aktywnych chodzi mi bardzo po głowie HK Audio Lucas Max 2000W
https://www.olx.pl/oferta/naglosnienie- ... c3126b5386
Co o takim zestawie sądzicie wydaje mi się że do projektu akustycznego był by kapitalny ale do elektrycznego może być odrobinkę mało i ta kolumna basowa na 15" może być ubogo?

Inny pomysł to zestaw pasywny być może miał bym możliwość zakupu dość tanio pewne kolumny basowe POL AUDIO bodaj że wyglądają tak "zdjęcie poglądowe z netu"
https://i.imged.pl/kolumny-pol-audio-pl ... 239361.jpg
Z tym że tylko kolumny basowe do tego jakieś nadstawki może na 12" głośniku tylko jakie?
Ma to jakiś sens czy ten sprzęt to już prehistoria ma to przede wszystkim brzmieć w miarę zawodowo nie chcę chińszczyzny, chcę by moja działalność słynęła z jakości a nie ilości kW i dB
Do tego oczywiście końcówki mocy
Może jakiś sprzęt LDM?
Inny znów pomysł to jeden subbas Pol audio TP 118- 1000 na neodymach jak by się dało i do tego jakieś nadstawki tylko nie wiem jakie docelowo rozbudowa o jeszcze jeden subbas a później może kolejne tak by całe bębny już dało się nagłośnić i jakiś maleńki plenerek zlot motocyklowy na naczepie z tira coś w tych klimatach ale najpierw jak pisałem na początek małe kluby.

I jeszcze jeden temat to końcówki mocy myślałem o ADS bo widziałem że sobie radzą dobrze na scenach i tu pytanie właśnie ADS'y są wyposażone w CROSSOVER wiec jeden klamot z głowy tylko czy daje on radę choćby doraźnie przy późniejszej rozbudowie bym dokupił jakiś rack'owy?
A i jeszcze dość ważna sprawa dobrze by było żeby cały sprzęt dało się przewozić w samochodzie VW Caddy (krótka wersja)

Wybaczcie za elaborat ale liczę na waszą pomoc z góry serdeczne dzięki.

Pozdrawiam Zaicev

ODPOWIEDZ