dbx driverack pa+

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
sabilusa
Posty: 1
Rejestracja: środa 30 wrz 2020, 12:36

dbx driverack pa+

Post autor: sabilusa » czwartek 01 paź 2020, 09:56

Jak w temacie posiadam zestawik:
2x Naw LT121
2x Naw SRB700
2x crovn xls1502
DBX driverack pa+

Kliknąłem i przytrzymałem setup i ponieważ nie było gotowych presetów ustawiłem wszystko na custom. Nagłośnienie ustawiłem dwudrożne.

Rozumiem, że trzeba podzielić sygnał na górę i dół
Wziąłem tutaj pod uwagę skuteczność głośników i tak
Hi pas ustawiłem od 100hz
Low pas ustawiłem od 40hz do 100hz

Ponieważ jestem dj-em mobilnym nie wiem jak ustawić eq
Nie wiem jak ustawić compressor ponieważ odtwarzam muzykę z nosnikow

Co jeszcze powinienem ustawić ?
Czy powinienem poszukać specyfikacji liniowej głośników ?

Jestem totalnym laikiem w sprawach estrady dopiero zaczynam tą przygodę,
Ale zajmowałem się kiedyś produkcją muzyczną i wiem co to jest limiter i co to jest compressor nie wiem tylko jak to wykorzystać i ustawić w tym przypadku.

Wszelkie przydatne linki po polsku mile widziane. Zależy mi żeby dobrze to dostroić ale też nauczyć się na czym to wszystko polega.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: dbx driverack pa+

Post autor: masta1988 » sobota 25 gru 2021, 10:06

Ja też nie mam dużej praktyki. Jednak,

Eqa na wyjściu wielopasmowa ustawionym w zależności od pomieszczenia. Podobno służą do tego mikrofony rta podłączane do dbx, i one same ustawiają Ci eq do pomieszczenia. Po to żeby usunąć najbardziej wzbudzające rezonujące pomieszczenie częstotliwości. Zgrubnie eq możesz dostroić wyszukując tych niepożądanych częstotliwości i je wąsko wyciszając. Podobno błędem jest podglaszanie pożądanych częstotliwości. A wogole to błędem jest zbyt mocna integracja w szerokie pasmo częstotliwości.

Compressor to nie mam pojęcia czy potrzebny bo czasami trzeba podobno zastosować ethancer. I tu mówię o sumie. Bo tu chodzi o integrację w same szczyty i wąwoziki. To już trzeba mieć ucho każdy kawałek jest nieco inny. Trudno będzie ustawić żeby wszystkie kawałki do tego ustawienia zazębiały się.

Najważniejsze żeby samą sumę pomieszczenia ustawić żeby nie przesadzić bo będzie śmietnik. Inacz j jest na plenerach.

Co do crossovera to lekko skompresowalbym to co chce krossowac na bass i nie trzymałbym się sztywno tabelek które masz umieszczone na głośnikach. Zawsze można troszkę uciąć więcej.

Każda sale ustawiałbym jednym kawałkiem w każdym pomieszczeniu który mi najlepiej gra. Kawałek musi mieć stopę bas talerze werbel panoramę vokal który dobrze pamietasz jak ma grać. No i na tej podstawie bym dostrajal , przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na stereo żeby panorama instrumentów była mocno slyszalna.

Podobno tylko ludzie z dobrym uchem zwracają uwagę na takie rzeczy.

Podobno twoja publiczność przyzwyczaiła by słuch do ustawienia które ustawisz. I nie zwracała by na to uwagi, chyba że przesadzilbys z głośnością albo bassem.

No oni bardziej zwracają uwagę na ogólnie repertuar i twoje prowadzenie imprezy wzbudzanie narastanie emocji.

A jeżeli grałbym dla większej publiczności to złap kontakt z jakimś estradowcem akustykiem z okolicy sprawdź go czy w twoim stylu dobiera przyprawy, żeby dostroił cię w czasie występu. Dobre kluby mają kogoś od sprzętu.

ChanelLeuschke
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 gru 2022, 03:10

Re: dbx driverack pa+

Post autor: ChanelLeuschke » wtorek 13 gru 2022, 03:15

Eqa w oparciu o konfigurację wyjść wielopasmowych pomieszczenia. Eq dla pokoju jest podobno ustawiany przez same mikrofony rta, które są podłączone do dbx. Aby wyeliminować pomieszczenie o najbardziej ekscytującej częstotliwości rezonansowej. Znajdź te niepożądane częstotliwości, a następnie stłumij je wąsko, aby dostroić eq. Podkręcanie wymaganych częstotliwości wydaje się być błędem. A zintegrowanie zbyt dużej części z szerokim pasmem częstotliwości jest problemem na całym świecie.

jest kompresorem Ponieważ od czasu do czasu musisz użyć ethancera, nie jestem pewien, czy jest to konieczne. A przez sumę mam na myśli sumę. Biorąc pod uwagę, że celem jest wtopienie się w same szczyty i wąwozy. Każdy przedmiot jest trochę inny, więc trzeba mieć ucho. Trudno będzie sprawić, by elementy tego ustawienia nakładały się na siebie.

Odpowiednie ustawienie sumy pokoju jest kluczowe, ponieważ będzie tam kosz na śmieci, więc unikaj przesady. Na zewnątrz sprawy mają się inaczej. drift boss

ODPOWIEDZ