Możliwości miksera Presonus studiolive 16.0.2

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
kapiszon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 cze 2023, 16:03

Możliwości miksera Presonus studiolive 16.0.2

Post autor: kapiszon » sobota 17 cze 2023, 16:15

Dzień dobry jestem zainteresowany kupnem miksera Presonus StudioLive 16.0.2 USB
Czytając opisy produktu nie mogę doczytać się pewnych informacji, które mnie nurtują, może ktoś z forumowiczów posiada taki mikser i będzie mógł odpowiedzieć mi na pytania
Czy na odsłuchach (monitarach) scenicznych jest możliwość ustawiania różnych poziomów głośności dla jednego kanału ? w sensie np girarzysta w swoim odsłuchu miał więcej gitary a wokalista w swoim odsłuchu miał więcej wokalu
Obecnie posiadam mikser gdzie na odsłuchach wszyscy mają taką samą głośność poszczególnych kanałów.

Czy jest możliwość sparowania kanałów mono w stereofoniczny kanał ? w sytuacji gdyby mi zabrakło wejść stereofonicznych

Czy efekty typu reverb i dealey można ustawiać indywidualnie dla każdego kanału ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Możliwości miksera Presonus studiolive 16.0.2

Post autor: PWA » poniedziałek 19 cze 2023, 20:45

kapiszon pisze:
sobota 17 cze 2023, 16:15
Czy na odsłuchach (monitarach) scenicznych jest możliwość ustawiania różnych poziomów głośności dla jednego kanału ? w sensie np girarzysta w swoim odsłuchu miał więcej gitary a wokalista w swoim odsłuchu miał więcej wokalu
Obecnie posiadam mikser gdzie na odsłuchach wszyscy mają taką samą głośność poszczególnych kanałów.
Tak. Masz 4 wyjścia AUX, do których podłączasz monitory. Na każde wyjście AUX możesz ustawić osobny mix. Szczegóły, jak to zrobić, znajdziesz w dokumentacji miksera.
kapiszon pisze:
sobota 17 cze 2023, 16:15
Czy jest możliwość sparowania kanałów mono w stereofoniczny kanał ? w sytuacji gdyby mi zabrakło wejść stereofonicznych
Przypuszczam, że wątpię ;-)
kapiszon pisze:
sobota 17 cze 2023, 16:15
Czy efekty typu reverb i dealey można ustawiać indywidualnie dla każdego kanału ?
Tak, ale pamiętaj, że jednocześnie możesz wykorzystać 2 typy efektów, ponieważ mikser ma 2 szyny efektowe.

kapiszon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 cze 2023, 16:03

Re: Możliwości miksera Presonus studiolive 16.0.2

Post autor: kapiszon » poniedziałek 19 cze 2023, 22:51

O super, dziękuję za odpowiedź

kapiszon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 cze 2023, 16:03

Re: Możliwości miksera Presonus studiolive 16.0.2

Post autor: kapiszon » poniedziałek 19 cze 2023, 23:53

Odnośnie wejść mono, wyczytałem gdzieś, że można skopiować ustawienia kanału na drugi i ustawiając skrajnie panoramy dają pełny obraz stereofoniczny

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Możliwości miksera Presonus studiolive 16.0.2

Post autor: PWA » wtorek 20 cze 2023, 19:48

kapiszon pisze:
poniedziałek 19 cze 2023, 23:53
Odnośnie wejść mono, wyczytałem gdzieś, że można skopiować ustawienia kanału na drugi i ustawiając skrajnie panoramy dają pełny obraz stereofoniczny
Tak, jest to workaround, który sam stosuję, natomiast nie ma tam mechanizmu linkowania wejść mono i tworzenia z nich wejść stereo podobnie, jak to ma miejsce w trochę bardziej złożonych interfejsach audio.

ODPOWIEDZ