Sprzęt nagłaśniający dla wokalistki

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Moz-art
Posty: 12
Rejestracja: piątek 18 lut 2005, 00:00

Re: Sprzęt nagłaśniający dla wokalistki

Post autor: Moz-art » piątek 13 maja 2005, 11:51

Bron boze od firmy Hand Box - przeciec to jest pomyłka - Nochyba ze naprawde liczysz sie z kasa:)

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Sprzęt nagłaśniający dla wokalistki

Post autor: horncqt » piątek 13 maja 2005, 15:37

Ja nie napisalem ze obcinam 60 Hz tylko ze tak robia niektorzy i uwazam z reszta to za idiotyzm. Nie po to obimy paczki ktore graja od 30 Hz zeby je ciac. Jeszcze raz chcialem zapytac co oznacza wg ciebie ze graja glucho? Inne glosniki moze i sa glosniejesze ale nie w tubie. W naszych paczkach juz sie nie da glosniej. Sprawnosc siega 40 %. Skoro twoje glosniki klekotaly mialy wady fabryczne. Co prawda w kazdym glosniku jest przydzwiek po przesterowaniu - robi sie wtedy lekki prostokat. Ale kilomax ma zakres pracy bardzo dlugi. Czytaj daleko gra liniwo. Wiec moze opisz to bardziej. A moze dostales jakis szajs. Czest sie zdarza statnio dostalismy kilo 18 z wada fabryczna, spadly uzwojenia na testach. Ale po naprawie chodzi pieknie.
GG: 5239173

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Sprzęt nagłaśniający dla wokalistki

Post autor: horncqt » piątek 13 maja 2005, 15:53

Co do beym to mamy 8 sztuk 12lx 60. I to strasnie slaby glosnik pod wzgledem mozliwosci mechanicznych. Ma za waska szczeline coprzy wychyleniu ok12-13 mm konczy sie obcieraniem bocznym.
GG: 5239173

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Sprzęt nagłaśniający dla wokalistki

Post autor: AlfonsoRodeo » piątek 13 maja 2005, 16:24

...Co do beym to mamy 8 sztuk 12lx 60. I to strasnie slaby glosnik pod wzgledem mozliwosci mechanicznych. Ma za waska szczeline coprzy wychyleniu ok12-13 mm konczy sie obcieraniem bocznym. ...

**********************



Ja mowilem o 15G450-N, nie o 12lx60 a to zupelnie inne glosniki. No to widocznie cale serie tych glosnikow (Kilomaxow) sa do niczego, bo w kilku rzutach zakupowalem po ok 10-12 szt. i wszystkie graja jednakowo - w tubie. Polowe systemu zastapilem 18LW1400 i w tej tubie EighteenSound zabija Kilomaxa pod kazdym wzgledem (gra glosniej, gra nizej) i mimo uplywu czasu (juz 2 lat nadal gra tak samo mimo intensywnej eksploatacji w przeroznych warunkach, natomiast Kilomaxy graja coraz gorzej - coraz cichsze sie staja, coraz bardziej wyczuwalna jest roznica pomiedzy 18lw1400 a Kilomaxem). Nietety tak to jest, nie zaskoczy mnie tutaj juz nic. W kolumnie bass-reflex (jak juz kazdemu wiadomo) Kilomax to zupelna porazka, bo co z tego, ze moca mozna mu przywalic, jak klapie jak kiepski glosniczek typu Panascanox;)?! Lacznie dyspouje ok. 40 szt. tub na 18-calowych glosnikach i mam juz spore doswiadczenie z tymi Kilomaxami (np. wymiany glosnikow w czasie imprezy) - zarowno finansowe jak i natury wstydu, co raczej jest niedopuszczalne w tym przemysle (ale niestety bylo wtedy konieczne). A okazalo sie, ze po prostu w jednym urwal sie magnes a w kolejnym ceweczka zbytnio nie dala rady (czyt. spadla). Wiesz, jezeli poprawianie po producencie, ktorego produkt ma niby byc profesjonalnym to dobra rzecz, to ja dziekuje za jego produkty. Za kazdym razem trzeba linki poklejac, za kazdym razem trzeba sprawdzac czy oby resory sa jeszcze w calosci ew. je plastyfikatorem dodatkowo zabezpieczyc itp. W tej branzy (chyba, ze komus nie zalezy) nie ma miejsca na kompromisy tego typu, stad dyskredytuje zupelnie glosnik Kilomax jako profesjonalny.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Sprzęt nagłaśniający dla wokalistki

Post autor: horncqt » piątek 13 maja 2005, 17:46

Wiesz co nie bede sie spieral. Specjalnie nie zalezy mi na tymm zeby tobie kilomaxy pasowaly liczy sie efek koncowy czytaj kolumna. Moglbys podrzucic pdfa tych kolumienek? Albo wymiary i jakies dokladne dane? Sprobujemy przeanalizowac sprawe. ( Nie wiem jaki jest twoj problem u nas zaden nie klekocze a przy 1200W radzi sobie niezle) Byc moze jednak obudowa jest zle zoptymalizowana pod katem tego glosnika.
GG: 5239173

ODPOWIEDZ