Fantom Xa, Triton LE

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Fantom Xa, Triton LE

Post autor: wilsonpro » poniedziałek 07 lut 2005, 10:50

witam wszystkich.Rozgladam sie ostatnio za jakims nowym syntezatorkiem i podobaja mi sie fantom xa i triton le,przynajmniej z opisow i z demek ktore przesluchalem.Lecz niemam mozliwosci ich dotknac i sie pobawic.Chodzi mi glownie o brzmienia tych instrumentow,reszta niejest dla mnie taka wazna.Niezalezy mi tez na samplingu z rolanda takze prosze o skupienie sie na brzmieniach.Produkuje H-H i R,N,B.Za pomoc bede bardzo wdzieczny.pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: Cyprio » poniedziałek 07 lut 2005, 11:48

Korg Triton LE ma bardzo dobrze brzmienia. Pomimo, że jest to wersja LE, zaskakuje ilością funkcji- i bardzo dobrze brzmi. Klimat brzmień (moim zdaniem) ciąży bardziej w stronę muzyki pop, przestrzennych klimatów, ale i ciekawej elektroniki... Fantom XA- no cóż- klimat brzmień tego workstation można uznać za bardziej 'dance'owo-trance'owy' (oczywiście poza brzmieniami 'akustycznymi')... Odwzorowanie brzmień innych instrumentów 'akustycznych' jest moim zdaniem lepsze w Korgu. Całość wykonania instrumentu również przemawia na korzyść Korg'a... Cała seria Fantom brzmi i wygląda bardzo kiczowato- nie przemawia to do mnie w ogóle.



Jeżeli produkujesz HH i RnB, to koniecznie zerknij na Korg Micro oraz Korg Macro!!!!! Bez porównania najlepsze, co może Ciebie spotkać wśród sprzętu hardware'owego- Jeżeli nie używasz zbytnio brzmień "akustycznych" (imitujących inne instrumenty), to jest to moim zdaniem najlepszy wybór (jeżeli oczywiście podoba się Tobie, co robi np. DJ 600V i interesuje Ciebie tego typu nowoczesny sound). Korg Micro kosztuje 1500 pln i za tą cenę bije na głowę "hip-hopowe" brzmienia np. z Fantoma... bez porównania!



Pozdrawiam!

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: makaronix » poniedziałek 07 lut 2005, 16:06

ja mam tritona LE, to instrument taki troche bardziej uniwersalny ale ma fajne zabawki np podwójny arpeggiator sa w nim wgrane fajne bity takie jesli chodzi o jakośc brzmień: piana jak dla mnie takie sobie, el piana smyki brzemienia syntetyczne pady sa bardzo dobre hamondy niezłe, bardzo dobry seqwencer ma duzo mozliwosci pokręciołki oczywiscie duzo zalezy na czym słuchsz na niektórych systemach nagłośnieniowych brzmi słabo. to tak po krótce, oczywiście to wszytko na mój gust najlepiej posłuchac samemu jesli masz jkaies pytania to na gg 3050372 pozdrwaiam

Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: dejote » poniedziałek 07 lut 2005, 20:29

Jeżeli do tego typu muzyki koniecznie chcesz którąś z tych zabawek (moim zdaniem to mija sie z celem ,ale to Twoje życie ,Twoja kasa i Twoja muzyka...) to ja skłonił bym się raczej w stronę Fantoma ....
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: wilsonpro » poniedziałek 07 lut 2005, 21:51

...Jeżeli do tego typu muzyki koniecznie chcesz którąś z tych zabawek (moim zdaniem to mija sie z celem ,ale to Twoje życie ,Twoja kasa i Twoja muzyka...) to ja skłonił bym się raczej w stronę Fantoma .......

**********************



Dejote niekoniecznie któras z tych 2 jesli macie jakies inne propozycje no to czekam panowie:) niekoniecznie musza byc tylko te 2.Wazne jest jedno do 1500$ bo narazie wiecej niemam.dziekuje

Zainteresuje sie tym mikrokorgiem,wsumie wczesniej niezwracalem na niego wogole uwagi a moze warto. pozdrawiam

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: dejote » poniedziałek 07 lut 2005, 21:57

Dejote niekoniecznie któras z tych 2 jesli macie jakies inne propozycje no to czekam panowie:) niekoniecznie musza byc tylko te 2.Wazne jest jedno do 1500$ bo narazie wiecej niemam.

**********************

Czy chodzi Ci tylko o klawisze czy mogą być także Grooveboxy,Samplery,Sekwencery,Moduły Brzmieniowe ?:>





dziekuje Zainteresuje sie tym mikrokorgiem,wsumie wczesniej niezwracalem na niego wogole uwagi a moze warto. pozdrawiam...

**********************

Napewno warto...tylo klawisze nieco małe jak na moje kluchowate paluchy :(
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: wilsonpro » poniedziałek 07 lut 2005, 22:08

...Dejote niekoniecznie któras z tych 2 jesli macie jakies inne propozycje no to czekam panowie:) niekoniecznie musza byc tylko te 2.Wazne jest jedno do 1500$ bo narazie wiecej niemam.

**********************

Czy chodzi Ci tylko o klawisze czy mogą być także Grooveboxy,Samplery,Sekwencery,Moduły Brzmieniowe ?:>





dziekuje Zainteresuje sie tym mikrokorgiem,wsumie wczesniej niezwracalem na niego wogole uwagi a moze warto. pozdrawiam...

**********************

Napewno warto...tylo klawisze nieco małe jak na moje kluchowate paluchy :(...

**********************



interesuja mnie tylko synthy,mam mpc 4000 takze sampler i sekwencer mam.Wsumie moja muzyka jest bardzo rozna,czasem robie podklady z klasycznymi instrumentami a czasami dowalam z maxxxymalna elektronika.Przydalo by sie cos w miare uniwersalnego ale pewnie niema,hehe.Niewiem ale chyba nieobejdzie sie bez jakiegos wyjazdu do wiekszego miasta na "test".Ale i tak prosze o wskazówki.Pozdrawiam






Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: wilsonpro » poniedziałek 07 lut 2005, 22:10



Napewno warto...tylo klawisze nieco małe jak na moje kluchowate paluchy :(...

**********************



no wlasnie te klawisze mnie odstraszaja.Chce kupic cos z w miare dobra klawiatura bo ta ktora mam juz sie sypie,takze narazie ten korg odpada chyba


Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: wilsonpro » poniedziałek 07 lut 2005, 22:19

jest jeszcze yamaha motif 6 za 1200$ co wy na to?????

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Fantom Xa, Triton LE

Post autor: dejote » wtorek 08 lut 2005, 08:50

Po doborze instrumentów widzę,że dużą uwagę zwracasz na dobrą klawiaturę, Motifa 6 ,osobiście nigdy nie widziałem...poszperaj po necie to znajdziesz jakies próbki brzmień... ale jednak dalej nie wiem ,czy chodzi Ci o instrument typu Workstation , choć nie wiem do czego On w Twoim przypadku ,ale głównie takie wybierasz... Ja szcvzególnie polecam ,szczególnie do R&B Rolanda A90 ,ten to "ciepło gada" ...Ale mówię tutaj o instrumencie używanym,który zresztą nie łatwo będzie dorwać :|
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

ODPOWIEDZ