Jakie klawisze?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: Markus » piątek 11 lut 2005, 15:12

Polecam Nord Electro 2, zwłaszcza jeśli chcesz oprócz pian używać hammonda.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » piątek 11 lut 2005, 17:04

Z tego co pamiętam Sztaba miał Ex5 Yamahe wczesniej tak wiec może kwestia przyzwyczajenia , też miał K2500 z tego widziałem .

A co do K2500 to miałem okazje kupic po atrakcyjnej cenie ten model , ale zawieszał sie po chwili uzytkowania . Wymienione było wszystko i bez skutku , może jakis felerny model z poniedziałku albo piątku .

To tylko maszyna ,ja znam tylko taki pojedynczy przypadek , więc nie wiem jak sie do tego ustosunkować . Mnie Pc88 nigdy jeszcze nie zawiódł tak więc mam zaufanie póki co do firmy .Kolega ma Ex5r yamahe i naprawde super jest , tylko brzmienie piana mnie osobiscie nie odpowiada , bo elektryczne piana i hammondziki sa ok ( oczywiscie kwestia gustu) , zawsze mozna sie samplerem podratować ."Norda" nigdy nie miałem okazji spróbować ale demka brzmią super ,jesli jest logiczny z obsługą to tym bardziej mozna polecać ten instrument.

Pozdrawiam

PAWEŁ

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: NoRd384 » sobota 12 lut 2005, 12:27

Mnie zawsze interesowała ta yamaha EX5 i swojego czasu dużo czytałem na jej temat. W pewnym momencie wyczytałem coś o problemach/ opóźnieniach w przypadku użycia MIDI. Jak to tam z tym jest ? o co chodzi ?
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » sobota 12 lut 2005, 19:34

...Mnie zawsze interesowała ta yamaha EX5 i swojego czasu dużo czytałem na jej temat. W pewnym momencie wyczytałem coś o problemach/ opóźnieniach w przypadku użycia MIDI. Jak to tam z tym jest ? o co chodzi ?...

******************

Rozmawiałem z kolegą na ten temat kiedys mówił ze nie zauwarzył żadnych opóźnien , moze to wina była systemu operacyjnego ,on zawsze stara sie być na "świeżo" w tych sprawach i wymienia jesli cos sie pojawia nowego :) . Midi jak to midi jak nawali sie duuzo niepotrzebnych komunikatów to czasem cos moze sie stac

Swoją drogą fajny instrument ,różnego rodzaju syntezy na pokładzie wiec jest w czym wybierac , jednak akustyczne piano do mnie nie przemawia .

Pozdrawiam

PAWEŁ

Awatar użytkownika
bravo
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 24 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: bravo » niedziela 13 lut 2005, 19:56

Witam, ciekawi mnie dlaczego narzekacie na Yamahę Motif, posiadam ten instrument już ponad rok i ja jestem z niego zadowolony , jeśli chodzi o brzmienie pianin to twierdzę że jeśli ktoś jest purystą brzmieniowym to zadowoli go tylko przwdziwy akustyczny fortepian. Jeśli komuś nie odpowiada w tym klawiszu ( motifie ) brzmienie tylko piana , to przecież jest sampler 64mb .Sample piana o pojemności 64mb są wg mnie bardzo dobre no ale cóż to tylko mój gust.Można również dołączyć rozszerzenie PLG-150 PF , które zawiera dobre piana. Ja proponuję znaleźć sklep muzyczny w którym będą wystawione klawisze , które zostały tu na forum poruszone , samemu posłuchać i wybrać.Każdy ma inny gust i to co mi nie musi podobać się komuś innemu.Pozdrawiam wszystkich muzyków.

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: NoRd384 » niedziela 13 lut 2005, 20:45

...Witam, ciekawi mnie dlaczego narzekacie na Yamahę Motif, posiadam ten instrument już ponad rok i ja jestem z niego zadowolony , jeśli chodzi o brzmienie pianin to twierdzę że jeśli ktoś jest purystą brzmieniowym to zadowoli go tylko przwdziwy akustyczny fortepian. Jeśli komuś nie odpowiada w tym klawiszu ( motifie ) brzmienie tylko piana , to przecież jest sampler 64mb .Sample piana o pojemności 64mb są wg mnie bardzo dobre no ale cóż to tylko mój gust.Można również dołączyć rozszerzenie PLG-150 PF , które zawiera dobre piana. Ja proponuję znaleźć sklep muzyczny w którym będą wystawione klawisze , które zostały tu na forum poruszone , samemu posłuchać i wybrać.Każdy ma inny gust i to co mi nie musi podobać się komuś innemu.Pozdrawiam wszystkich muzyków. ...

**********************

Yamaha Motif ES

Otóż miałem przyjemność spędzić z tym instrumentem trochę czasu i chce powiedzieć ze podchodziłem do „przebadania” go kilka razy. Kilkakrotnie, ponieważ pierwsze położenie kilku akordów na 4 przypadkowych barwach, jakie były ustawione w tym instrumencie spowodowało moje skrzywienie i natychmiastowy odruch cofania się od instrumentu.

Wygląd to połączenie nowoczesnego wyglądu, ergonomicznego rozmieszczenia „narzędzi nawigacji” i elegancji. Jednakże wracając do barw chce powiedzieć, iż ten model w ogóle nie „trafił” w moje upodobania. To, co mogę zarzucić temu instrumentowi to za duża uniwersalność, która przyczyniła się do zamieszczenie w nim mocno skomercjalizowanych i co za tym idzie, nie zbyt mocnych barw. Przed testem instrumentu przesłuchałem pliki demo zaoferowane przez producenta na stronach internetowych i moje odczucia po zetknięciu z „żywym” instrumentem nie uległy zbytniej zmianie. Osobiście nie widzę miejsca na ten instrument w moim instrumentarium zarówno scenicznym jak i studyjnym ze względu na nie zbyt ciekawy zasób barw i ich brzmienie. Ta komercjalizacja zabiła brzmienie tego instrumentu, brakuje w nim smaczków i podczas testów nie znalazłem jakiejś urzekającej barwy. Natomiast, jeżeli chodzi o piana to uważam ze Yamaha ma o wiele starsze modele instrumentów, w których są ładniejsze brzmienia fortepianów/ pian.

W sprawie samplera osobiście wole oddzielne sprzętowe rozwiązania rackowe. Takie są moje odczucia względem tego instrumentu.

Pozdrawiam

Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: WG » niedziela 13 lut 2005, 21:37

Skoro już mowa o samplerze w Motif ES

Ach jak ja lubię te tematy.



Jak długo wczytują się próbki (załóżmy całość czyli 64 MB) ?



W PSR-9000 Pro u znajomego trwa to koszmarnie długo

Jeżeli ten sampler w ES to to samo co w PSR-9000 Pro to pożytek z samplera będzie żadny w grze na żywo.



Jak Motif ES radzi sobie ze stereofonicznymi samplami bo w PSR-9000 Pro jest poważny błąd konstrukcyjny. Oryginalne brzmienia są zbudowane z próbek stereo a użytkownik ich sam nie może utworzyć.


aros
Posty: 61
Rejestracja: środa 04 sie 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: aros » niedziela 13 lut 2005, 21:44

Nikt tu chyba nie wspomniał o Fantomie.Czy ten instrument wg Was nie jest wart uwagi. Kiedyś miałem okazję popróbować Fantoma X6 i zrobił na mnie dość dobre wrażnie choć moje doświadczenie z nim było dość przelotne. Czy ktoś z Was posiada ten instrument lub miał okazję poznać

go lepiej? Jakie są Wasze opinie na jego temat?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » niedziela 13 lut 2005, 23:54

Mysle ze one wszystkie są fajne tylko za duzo wymagamy od tych instrumentów hhahaha

Awatar użytkownika
Derian
Posty: 5
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: Derian » poniedziałek 14 lut 2005, 00:43

Osobiscie proponuje stanac przed trzema lub czterema instrumentami roznych firm i posluchac jak to faktycznie brzmi. To wszystko. W ten sposob dokonamy pierwszej weryfikacji. A ta dla kazdego z nas bedzie zapewne innym wyborem - rzecz gustu. Podoba sie? Bierzemy. Nie? To bierzemy inny. To proste. A jesli nie wierzymy wlasnym uszom to proponuje zaglebic sie w instrukcje i postudjowac rodzaje syntezy, wszystkie te drobiazgi, dzieki ktorym kazdy z producentow uwaza, ze jego Piano brzmi najbardziej realnie. I kupic w ciemno. Ale jak powiedziałem - w wiekszosci przypadkow to przeciez rzecz gustu i smaczku.

Osobiscie dolozylbym do tego kilka galeczek, bo na koncertach zawsze dobrze miec czasem czym pokrecic dla dodania pazurkow :) Nad opcja samplera rowniez bym pomyslal, bo to przeciez otwiera okno, poszerza mozliwosci.

Zycze trafnego wyboru.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ