Jakie klawisze?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: makaronix » środa 09 lut 2005, 22:54

...Panowie Korg do fortepianów..??????

z całym szacunkiem, ale to chyba nieporozumienie....:)



Wnioskuję ze składu instrumentów, który opisałeś, że zajmujesz się muzyką tradycyjną, instrumentalną, z domieszką jazzu i popu.

Potrzebujesz więc klasycznych pian, ew. el-pian, hammondów itp.

Moje propozycje:

Kurzweil PC2 - 76 klawiszy albo PC2X - 88 klawiszy,

Yamaha S80, S90 albo któryś z nowych Motifów,

Clavia, Nord Elektro.



pozdrawiam wyniośle..:)...

**********************

Co do kurzweila to sie zgadzam ale YAMAHA sorry, ale tam piana, są koszmarne, i zawsze sie zastanawiałem, dlaczego te modele, są takie drogie. To wszytko kwestia gustu najlepiej posłuchać
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » środa 09 lut 2005, 23:02

......Panowie Korg do fortepianów..??????

z całym szacunkiem, ale to chyba nieporozumienie....:)



Wnioskuję ze składu instrumentów, który opisałeś, że zajmujesz się muzyką tradycyjną, instrumentalną, z domieszką jazzu i popu.

Potrzebujesz więc klasycznych pian, ew. el-pian, hammondów itp.

Moje propozycje:

Kurzweil PC2 - 76 klawiszy albo PC2X - 88 klawiszy,

Yamaha S80, S90 albo któryś z nowych Motifów,

Clavia, Nord Elektro.



pozdrawiam wyniośle..:)...

**********************

Co do kurzweila to sie zgadzam ale YAMAHA sorry, ale tam piana, są koszmarne, i zawsze sie zastanawiałem, dlaczego te modele, są takie drogie. To wszytko kwestia gustu najlepiej posłuchać...

**********************

Miałem Rolanda Rd170 na jakis czas , i z przykroscia stwierdzam ze nie jest wart swej ceny . Piszcząca, naciagnieta góra ,do balladek sie moze nada fortepianowych , ale tracił sie przy całym zespole . Ciekaw jestem wyzszysz modeli serii , ale obawiam sie tego samego .

Yamaha ma sampler wiec wsadzisz jakis program z pianiem i załatwisz sprawe .

Pozdrawiam

PAWEŁ

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: NoRd384 » czwartek 10 lut 2005, 01:58

Grywam w podobnych „konfiguracjach” zespołów na scenie już pewien czas. Ze swojego doświadczenia i badania rynku biorąc pod uwagę taki skład zespołów oraz barwy jakie przeważnie się używa w takich formacjach wybrał bym– Nord Electro 2 i Access Virus TI. Ewentualnie tak jak koledzy mówili Kurzweil PC2 - 76 klawiszy albo PC2X - 88 klawiszy, + Virus TI . Możliwe jest również dołożenie samplera - w sumie wydatek mały bo sampler używany na scenę mało kosztuje a zalety z jego wykorzystania znaczące.

Osobiście odradzam serię MOTIF w takich formacjach chyba że wykonujesz styl POP- ale i tak odradzam
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: NoRd384 » czwartek 10 lut 2005, 02:26

aha Kurz 2600 też będzie dobrą opcją, chodz tez dopełnił bym go Virusem TI
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » czwartek 10 lut 2005, 12:48

...aha Kurz 2600 też będzie dobrą opcją, chodz tez dopełnił bym go Virusem TI ...

**********************

Zgadzam sie w 100% kurzweila nalezy wspomóc Virusem , i nawet ver. B starczy .


Awatar użytkownika
epiano
Posty: 105
Rejestracja: środa 27 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: epiano » czwartek 10 lut 2005, 21:24

fakt, wspomaganie by się przydało w razie gdyby się jego wysokość Kurzweil raczył powiesić...

może jakiś rozrusznik przy okazji...

:):):)

prześmiewczo pozdrawiam....:):):)


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: preceli » czwartek 10 lut 2005, 22:23

...fakt, wspomaganie by się przydało w razie gdyby się jego wysokość Kurzweil raczył powiesić...



Dawno temu przez te przypadłości pożegnałem się (z żalem) z K2000. Czyżby nowsze modele też nie były lepsze
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » czwartek 10 lut 2005, 23:34

......fakt, wspomaganie by się przydało w razie gdyby się jego wysokość Kurzweil raczył powiesić...



Dawno temu przez te przypadłości pożegnałem się (z żalem) z K2000. Czyżby nowsze modele też nie były lepsze

...

**********************

Heh widze ze koledzy zastanawiają sie jaki będzie model K2700 ( jesli taki bedzie jego symbol ).

Sądze ze powinien byc wyposazoy w to co najnowszy kurzweilowski synth VA1 :) czyli gałki oraz to co jest . Pewnie będzie to w jakims stopniu połączone . Bo skoro K2600 jest "udoskonaleniem " K2500 to cóż mozna teraz zmienic ?

Licze na całkiem nową architekture , ale moge sie przeliczyc :)

Chociaz Pc1x ma juz gałeczki ;) wiec jest sympatycznie . Ja juz sie do suwaków przyzwyczaiłem i wolałbym miec i to i to ;)

Pozdrawiam

PAWEŁ

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: preceli » piątek 11 lut 2005, 11:41

...Heh widze ze koledzy zastanawiają sie jaki będzie model K2700...



Chodziło mi raczej o to czy K2500 też sprawia podobne problemy z systemem jak K2000.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
pc7194
Posty: 14
Rejestracja: piątek 11 lut 2005, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: pc7194 » piątek 11 lut 2005, 14:47

**********************

Co do kurzweila to sie zgadzam ale YAMAHA sorry, ale tam piana, są koszmarne, i zawsze sie zastanawiałem, dlaczego te modele, są takie drogie. To wszytko kwestia gustu najlepiej posłuchać...

**********************



Koszmarne piana...ciekawa sprawa. Proponuje posłuchać np. YAMAHA Motif z serii ES. Mnie po lektórze Korgów i Rolandów instrument Yamahy urzekł do nieprzytomności i po prostu go kupiłem. Zresztą nie tylko mnie. Widziłem ostatni A.Sztabe na koncercie terz miał Motifa, klawiszowiec od Kayah też chce kupić Motifa... tak więc coś musi chyba w nich naprawdę być. Ja osobiście gorąco polecam. Pozatym jest potężny sampler 512 RAM na próbki tak więc zawsze można sie zasilić samplami. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ