Jakie klawisze?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
R&M
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00

Jakie klawisze?

Post autor: R&M » wtorek 08 lut 2005, 21:50

Mam pytanie do specjalistów z branży - jakie zakupić klawisze do grania wyłącznie 'live' w tradycyjnym składzie (perkusja, gitara prow., bass, sekcja dęta, klawisze). Myślałem o jakimś bardzo dobrym syntezatorze + np. stage piano (potrzebuję bezwzględnie barwy piano, el. piano). A może tylko syntezator (88 wazonych klawiszy) wystarczy? Nie chce się zbytnio bawić w klawiatury sterujące i moduły - jestem troche wygodny i nie chcę wozić ze sobą "kupę" dodatkowego sprzętu. Miałem w rękach wszystko co oferuje KORG, YAMAHA, Kurzweil, ale nie mogę się zdecydować. Myślę, że jeden - góra dwa dobre 'parapety' wystarczą. Cena jaką chcę zainwestować nie ma znaczenia, bo sprzęt zarobi na siebie baaardzo szybko. Z góry dziękuję za rady!!!

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: makaronix » wtorek 08 lut 2005, 23:42

Kup sobie korga Tritona Extreme/Studio/Classic/LE88.Wiadomo, ze im wyższe, tym drosze, ale i wiecej możliwości. Extreme i Studio Mja bardzo dobre brzmienia piana, bo to w Le jesat takie sobie Pamietaj, (pisałes ze jestes wygodny) ze instrumenty z wazoną klawiatura, troche ważą. Jka sobie kupisz któregoś tritona , to zapomnisz o drugim klawiszu. pozdrawiam
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: djx76 » wtorek 08 lut 2005, 23:50

również polecam korga tritona.wydatek spory ale w 100 % opłacalny.pozdr.
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: Cyprio » środa 09 lut 2005, 00:18

Triton będzie w sam raz (a co do modelu: wiadomo, że im nowszy/wyższy model, tym lepiej) ... waga ważonych klawiatur jest spora- to fakt- można się ugiąć porządnie z tym 'czymś' na ramieniu/plecach/pod pachą...



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
epiano
Posty: 105
Rejestracja: środa 27 sie 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: epiano » środa 09 lut 2005, 01:06

Panowie Korg do fortepianów..??????

z całym szacunkiem, ale to chyba nieporozumienie....:)



Wnioskuję ze składu instrumentów, który opisałeś, że zajmujesz się muzyką tradycyjną, instrumentalną, z domieszką jazzu i popu.

Potrzebujesz więc klasycznych pian, ew. el-pian, hammondów itp.

Moje propozycje:

Kurzweil PC2 - 76 klawiszy albo PC2X - 88 klawiszy,

Yamaha S80, S90 albo któryś z nowych Motifów,

Clavia, Nord Elektro.



pozdrawiam wyniośle..:)

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: mr-hammond » środa 09 lut 2005, 01:11

...Panowie Korg do fortepianów..??????

z całym szacunkiem, ale to chyba nieporozumienie....:)



Wnioskuję ze składu instrumentów, który opisałeś, że zajmujesz się muzyką tradycyjną, instrumentalną, z domieszką jazzu i popu.

Potrzebujesz więc klasycznych pian, ew. el-pian, hammondów itp.

Moje propozycje:

Kurzweil PC2 - 76 klawiszy albo PC2X - 88 klawiszy,

Yamaha S80, S90 albo któryś z nowych Motifów,

Clavia, Nord Elektro.



pozdrawiam wyniośle..:)...

**********************

Skoro ma sie szybko zwrócic to o wiele fajniejszym rozwiązaniem bedzie K2600:)w najwyższej wersji ;)




Grey
Posty: 208
Rejestracja: piątek 18 lip 2003, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: Grey » środa 09 lut 2005, 10:18

**********************

Skoro ma sie szybko zwrócic to o wiele fajniejszym rozwiązaniem bedzie K2600:)w najwyższej wersji ;)



...

**********************

Popieram. Kurz 2600 chyba będzie tu najlepszym rozwiązaniem.



ależ to był śledź, uffff
eis, eis, baby!

Awatar użytkownika
Groch
Posty: 437
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: Groch » środa 09 lut 2005, 11:56

Jeśli to będzie brzmiało, jak na stronie producenta, biorę bez zastanowienia. Sprawdź - Roland VR 760. Do żywego geania nic lepszego nie słyszałem. Koszt ok. 10.000zł. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
muscato
Posty: 91
Rejestracja: sobota 08 cze 2002, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: muscato » środa 09 lut 2005, 20:56

Do pianin zobacz też rolandy z serii RD: 170, 300SX, 700 i 700SX.

A Synth - Acess Viruss, Alesis Andromeda, albo Hartmana Neurona weź skora ma sie wszystko zwrócić szybko :)

Ciekawą opcją byłąby tez klawiatura sterująca i laptop z dobra kartą dzwiękową i softem, tu masz do wyboru ogrom możliwości nad którymi trudno sie rozpisać.
residance - warsaw
destination - space

Awatar użytkownika
muscato
Posty: 91
Rejestracja: sobota 08 cze 2002, 00:00

Re: Jakie klawisze?

Post autor: muscato » środa 09 lut 2005, 20:57

Do pianin zobacz też rolandy z serii RD: 170, 300SX, 700 i 700SX.

A Synth - Acess Viruss, Alesis Andromeda, albo Hartmana Neurona weź skora ma sie wszystko zwrócić szybko :)

Ciekawą opcją byłąby tez klawiatura sterująca i laptop z dobra kartą dzwiękową i softem, tu masz do wyboru ogrom możliwości nad którymi trudno sie rozpisać.
residance - warsaw
destination - space

ODPOWIEDZ