Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: DJOZD » środa 23 lut 2005, 11:34

Gdzie mam szukać sprzętowego odpowiednika Auto-Tune, oczywiscie chodzi mi o cokolwiek co bedzie poprostu wczasie rzeczywistym na scenie wyrównywało fałsze fokalisty (podejrzewam ze dla weselnika ktoremu słoń na ucho nadepnoł, haha).



Dzieki

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: DogHead » środa 23 lut 2005, 11:39

...Gdzie mam szukać sprzętowego odpowiednika Auto-Tune, oczywiscie chodzi mi o cokolwiek co bedzie poprostu wczasie rzeczywistym na scenie wyrównywało fałsze fokalisty (podejrzewam ze dla weselnika ktoremu słoń na ucho nadepnoł, haha).



Dzieki ...



**********************



www.antarestech.com/products/index.html


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: DJOZD » środa 23 lut 2005, 11:56

No proszę. Dzieki!


Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: przedwczoraj » środa 23 lut 2005, 12:01

...Gdzie mam szukać sprzętowego odpowiednika Auto-Tune, oczywiscie chodzi mi o cokolwiek co bedzie poprostu wczasie rzeczywistym na scenie wyrównywało fałsze fokalisty (podejrzewam ze dla weselnika ktoremu słoń na ucho nadepnoł, haha).



Dzieki ...

**********************

To może być masakra - jeżeli zbyt mocno zejdzie ze stroju to pojawią się efekty typu Cher, poza tym będzie musiał podawiać przez midi wzorcowe wokalizy. Pytałem o opinię ludzi którzy mieli z tym do czynienia - każdy odradzał.



pozdrawiam

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: DJOZD » środa 23 lut 2005, 14:01

To może być masakra - jeżeli zbyt mocno zejdzie ze stroju to pojawią się efekty typu Cher, poza tym będzie musiał podawiać przez midi wzorcowe wokalizy. Pytałem o opinię ludzi którzy mieli z tym do czynienia - każdy odradzał.



pozdrawiam...

**********************

No tak, to wpelni zrozumiale i wpelni uzasadnione, ale wprzypadku gdy spiewa wmiare czysto nie powinno byc az tak źle. Najlepszym sposobem jest poprostu czysto spiewac i wlozyc troche pracy w trening. Zresztą wiadomo jak dziala Auto-tune, podejrzewam że gość nie ma większego pojecia o charmoni i ustawianie odpowiedniej tonacji i skali bedzie dla niego zbyt trudne - będzie w tym momęcie zmuszony używac skali chromatycznej z wszystkimi półtonami a wtedy bardzo łatwo o zjazd półtonu wjedną i drugą strone. Ciężka sprawa.



Pozatym okazuje sie ze nikt wpolsce nie sprwadza tego sprzetu, nawet Audio Factory mimo ze mają w ofercie sprzęt firmy Antares. Trzeba samemu sobie zamowic z zagranicy.




Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: Master » środa 23 lut 2005, 15:00

...Gdzie mam szukać sprzętowego odpowiednika Auto-Tune, oczywiscie chodzi mi o cokolwiek co bedzie poprostu wczasie rzeczywistym na scenie wyrównywało fałsze fokalisty (podejrzewam ze dla weselnika ktoremu słoń na ucho nadepnoł, haha).



Dzieki ...

**********************

Lepiej zmienic wokaliste , Auto TUNE działa. ale jesli wokalista fałszuje tak ze to słychac na koncercie, uwierz mi ze to co sie stanie bedzie makabryczne . jesli wokalista fałszuje az tak mocno , Auto tune moze interpretowac nuty jako zupełnie inne niz te ktore chcesz usłyszec:0 wtedy moze byc dopiero FAŁSZ! :) zmien woklaiste .TANIEJ wyjdzie:)

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: Master » środa 23 lut 2005, 15:03

INTONATOR .... -TC electronic bardzo dobrze działa. ale nie jest tani

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: Master » środa 23 lut 2005, 15:06

http://www.tc-helicon.com/VoiceLive

typowo sceniczna wersja urzadzenia do korekcji woklau

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sprzętowy Auto-Tune na scenę.

Post autor: DJOZD » środa 23 lut 2005, 16:44

Lepiej zmienic wokaliste , Auto TUNE działa. ale jesli wokalista fałszuje tak ze to słychac na koncercie, uwierz mi ze to co sie stanie bedzie makabryczne . jesli wokalista fałszuje az tak mocno , Auto tune moze interpretowac nuty jako zupełnie inne niz te ktore chcesz usłyszec:0 wtedy moze byc dopiero FAŁSZ! zmien woklaiste .TANIEJ wyjdzie

************************************************



Hehe, to nie dla mnie ani nie dla mojego wokalisty, czyżbyś podejrzewał mnie o współprae z ludźmi tego pokroju? hehe



To dla gościa (pisaelm ze pewnei jakis weselnik pieroński) ktory przyszedl sie mnie zapytac ile by to kosztowalo. Bo "chórki" spobie juz kupil . Jak dziala auto tune wiem doskonale zanam go od lat.



pozdrawiam

ODPOWIEDZ