SMAART LIVE - pytanie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
krzywy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 mar 2005, 00:00

SMAART LIVE - pytanie

Post autor: krzywy » wtorek 08 mar 2005, 23:19

Cześć



Mam do Was pewne pytanie - zainteresowałem się programem SMAART LIVE 5. Powiedźcie mi - mam notebooka - jakiej karty zewnetrznej byście mi polecili i jakiego mikrofonu pomiarowego, aby pomiary przed koncertem za pomoca tego oprogramowania były zbliżone do wiarygodnych?



Dzieki



Kuba

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: AlfonsoRodeo » środa 09 mar 2005, 00:19

Mam do Was pewne pytanie - zainteresowałem się programem SMAART LIVE 5. Powiedźcie mi - mam notebooka - jakiej karty zewnetrznej byście mi polecili i jakiego mikrofonu pomiarowego, aby pomiary przed koncertem za pomoca tego oprogramowania były zbliżone do wiarygodnych?



**********************





Polecam TASCAM US-122 i mic Behringer ECM8000, calosc chula fantastycznie.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: joszko » środa 09 mar 2005, 12:19

... i mic Behringer ECM8000, calosc chula fantastycznie....

**********************

Ten mikrofon jak najbardziej. Polecam.
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: joszko » piątek 11 mar 2005, 09:17

Mam do Was pewne pytanie - zainteresowałem się programem SMAART LIVE 5.

**********************



Czy ktoś może polecić jakiś tańszy program zawierający generator szumów i analizator widma działający w trybie rzeczywistym do celów pomiarowych?
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: szkudlik » piątek 11 mar 2005, 09:42

...Mam do Was pewne pytanie - zainteresowałem się programem SMAART LIVE 5.

**********************



Czy ktoś może polecić jakiś tańszy program zawierający generator szumów i analizator widma działający w trybie rzeczywistym do celów pomiarowych?...

**********************



Behringer DEQ2496

moze to nie program, ale jest tanszy. Ma niezly analizator, generator szumu, a doatkowo specjalne wejscie skalibrowane do pracy z ECM8000.



Do tego zrobi ci automatyczna equalizacje. Naturalnie trzeba po nim poprawiac, ale robi dosc dobra baze do dalszej korekcji. Potrafi szybko znalesc "wybryki" sali na korekcje ktorych musialbys poswiecic normalnie duzo czasu. Zwlaszcza gdy sala jest kiepska, z duza iloscia dziwadel.


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: joszko » piątek 11 mar 2005, 13:09

Czy da się DEQ2496 praktycznie wykorzystać przy prostych pomiarach akustyki pomieszczeń?
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: AlfonsoRodeo » piątek 25 mar 2005, 01:16

...Czy da się DEQ2496 praktycznie wykorzystać przy prostych pomiarach akustyki pomieszczeń?...

**********************



Akustyki pomieszczen nie mierzy sie takimi urzadzeniami. Co najwyzej mozna sobie tym sprawdzic jak twoj system zagra w danym otoczeniu. Pomiar tego typuz reguly jest bardzo niedokladny a equalizacje gleboko mylace. Najwazniejsze jest to co ucho slyszy a nie jakies auto-equalizacje. W koncu pomiar dokonywany jest dla okreslonego punktu, w ktorym stoi mikrofon pomiarowy, a nie dla calego audytorium.

To tak abstrachujac od tematu SMAART...

Antheck
Posty: 180
Rejestracja: wtorek 04 cze 2002, 00:00

Re: SMAART LIVE - pytanie

Post autor: Antheck » sobota 26 mar 2005, 01:10

Witam,



a tak abstrahujac od tematu pomiarów akustyki wnętrz (i ich zasadności). Chciałem zapytać czy ktoś z Was walczył już z ECM8000 przy nagrywaniu czegoś?

Mam taki pomysł aby kupić sobie parę takich urządzonek (całość ok. 500zł) i używac ich jako overy przy zestawie lub przeszkadzajach, albo jako mikrofony do zbierania sali przy jakichś klasykach albo chórach. Z góry zaznaczam, że nie stać mnie na Bruele.

Z góry dziękuję za wszelakie infosy, Pozdrawiam
[addsig]
Stevie Wonder: "You're the best stage crew I've ever seen..."

ODPOWIEDZ