Szum w kolumnach

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
mkrystian
Posty: 37
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Szum w kolumnach

Post autor: mkrystian » wtorek 05 kwie 2005, 19:04

Kupiłem zestaw aktywny HK AUDIO i w górkach mocno szumią wysokotonówki nawet przy skręconym gainie ,w sklepie powiedzieli że te typy tak mają .Co o tym sądzicie ?(końcówki mocy to są wzmacniacze cyfrowe )

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: preceli » wtorek 05 kwie 2005, 21:31

...Co o tym sądzicie ?...



Skoro sprzedawcy potwierdzają, to rzeczywiście można sądzić, że tak mają. Nie było Cię przy zakupie?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

mkrystian
Posty: 37
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: mkrystian » wtorek 05 kwie 2005, 21:50

......Co o tym sądzicie ?...



Byłem tylko w sklepie jeszcze coś tam sobie grało i szum nie był słyszalny .Dopiero w domu jak na spokojnie podłączyłem to się zdziwiłem ,a mam z czym porównać bo mam jeden taki zestaw tylko 1KW LUCAS 1000 z końcówkami analogowymi i w nim cisza, a w Lukasie 2000 szumi choć posiada końcówki cyfrowe.


mkrystian
Posty: 37
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: mkrystian » wtorek 05 kwie 2005, 21:56


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: preceli » wtorek 05 kwie 2005, 21:59

...a mam z czym porównać bo mam jeden taki zestaw tylko 1KW LUCAS 1000 z końcówkami analogowymi i w nim cisza, a w Lukasie 2000 szumi choć posiada końcówki cyfrowe...



To, co określasz cyfrą (bo wcale tym nie jest) niczego nie determinuje. Masz problem, bo jak szumi to na odległość nikt Ci nie pomoże -

zbyt wiele uwarunkowań. Oddałbym to g... w cholerę i jeszcze zarządał rekompensaty.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

mkrystian
Posty: 37
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: mkrystian » wtorek 05 kwie 2005, 22:08

Jutro zrobię sobie wycieczkę do sklepu,i pogadam osobiście bo za tą kasę to coś nie tak z tym sprzętem


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: preceli » wtorek 05 kwie 2005, 22:11

...Jutro zrobię sobie wycieczkę do sklepu,i pogadam osobiście bo za tą kasę to coś nie tak z tym sprzętem...



I trudno odmówić Ci racji.

Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: preceli » wtorek 05 kwie 2005, 22:27

...http://www.amtec.pnet.pl/hkaudio/index.php?lewa=2&tekst=lucas2000...



Jakoś wcześniej nie zauważyłem.

Popatrzmy:

- system ustawiania kąta nachylenia satelit DuoTilt™,

- technologia OFR™



Proponuję:

- system ustawienia (do pionu) Prec™

- technologia O(żesz)FRPrec™



Zwykły zestaw satelitarny jakich wiele. Może warto się rozejrzeć za polskimi produktami? Niektóre wciągną nosem ten wynalazek.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: AlfonsoRodeo » środa 06 kwie 2005, 01:45

Tak, cos rodzimego na pewno zastapilo by ten nienajlepszy zestaw. Nic w nim specjalnego... Bo czy system regulacji kata nachylenia to jakas kosmiczna technologia?

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Szum w kolumnach

Post autor: silver_sound » czwartek 28 kwie 2005, 16:48

witam

Wzmacniacze impulsowe mają dośc duży szum własny, nazywa się go szumem kwantowania. Im wyższa jakośc wzmacniacza tym mniej tych niechcianych efektów.

Inne firmy chcąc uniknąć tego robią układy hybrydowe z podziałem aktywnym, np MACKIE, do głośnika mid-bas wstawia wzmacniacz impulsowy, a do napędu driverków daje klasyczny analogowy.

Należy też pamiętać , że nie zawsze z nalepką na wyrobie idzie odpowiednia jakość, a zapewne przekonało sie wielu kupując słynne Tr 225 znanej firmy.

Szkoda że wielu poważnych producentów dało się wciągnąć w wyścig szczurów, zrażając do siebie mniej doświadczonych nabywców, którzy wierzą że jak jest nalepka poważnej firmy, to musi grać, mimo tego że kosztuje to bardzo śmieszne pieniądze, w porównaniu z dobrymi wyrobami nawet tej samej firmy ( porównajcie cenę tr 225, i odpowiednika seri SR.....też 2 szt 15 cali i driver..)

jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

ODPOWIEDZ