Nagłośnienie do małego klubu

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
DTR
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00

Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: DTR » czwartek 14 kwie 2005, 18:26

Witam. Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych użytkowników tego forum jakie nagłośnienie mógłbym zastosować do małego klubu a raczej do jednego z jego pomieszczeń czyli sali tanecznej (powierzchnia 47 m2). Konkretnie chodzi mi o firmę głośników (jakie polecacie), moc (przykładowo czy lepiej... 2 "potężniejsze" głośniki czy cztery mniejszej mocy... a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie), ewentualne rozstawienie tychże głośników (sala ma kształt prostokąta bez żadnych "udziwnień", wnęk itd.) i końcówki mocy do tego wszystkiego. Z góry dziękuję za wszelkie komentarze... na temat :>



P.S. Jest podobny temat (o podobnym tytule) w tym dziale ale to nie jest to czego chciałbym się dowiedzieć. Poza tym nie jestem w tych sprawach "fachurą" więc proszę o wyrozumiałość.

DTR
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: DTR » czwartek 14 kwie 2005, 18:29

Zapomniałem jeszcze dodać, że nie chciałbym przekroczyć 5000 zł.

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: makaronix » czwartek 14 kwie 2005, 22:40

...Zapomniałem jeszcze dodać, że nie chciałbym przekroczyć 5000 zł....

**********************

A co tam ma być grane

rock, meta,l dico polo, manieczki
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

DTR
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: DTR » piątek 15 kwie 2005, 00:47

......Zapomniałem jeszcze dodać, że nie chciałbym przekroczyć 5000 zł....

**********************

A co tam ma być grane

rock, meta,l dico polo, manieczki ...

**********************

Głównie house (i wszelkie odmiany), minimal, acid jazz, d`n`b... ogólnie - muzyka elektroniczna.

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: shearly » sobota 16 kwie 2005, 02:48

.........Zapomniałem jeszcze dodać, że nie chciałbym przekroczyć 5000 zł....

**********************

A co tam ma być grane

rock, meta,l dico polo, manieczki ...

**********************

Głównie house (i wszelkie odmiany), minimal, acid jazz, d`n`b... ogólnie - muzyka elektroniczna....

**********************

Czyli jeden duży subwoofer i dwie satelitki. Powiedz tylko, czy te 5 kzł to tylko na końce mocy i kolumny, czy jeszcze mikser/odtwarzacze? A może jeszcze światło w tym.......?
...phi...

DTR
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: DTR » sobota 16 kwie 2005, 10:11

Czyli jeden duży subwoofer i dwie satelitki. Powiedz tylko, czy te 5 kzł to tylko na końce mocy i kolumny, czy jeszcze mikser/odtwarzacze? A może jeszcze światło w tym.......? ...

**********************

;) Nie nie... bez przesady. W tych pięciu tysiącach chcę tylko nagłośnenie i końcówki mocy. Światła, gramofony, mikser to inny budżet. Btw. Czy do tej kwoty, którą wcześniej wymieniłem naprawde można coś sensownego kupić tak aby to nie najgorzej brzmiało?

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 16 kwie 2005, 10:13

...Czy do tej kwoty, którą wcześniej wymieniłem naprawde można coś sensownego kupić tak aby to nie najgorzej brzmiało?...

**********************



Ciezko o cos naprawde dobrego w tej kwocie, bo oprocz wzmacniaczy i kolumn potrzebne jeszcze kable glosnikowe odpowiednich przekrojow. Ale do odwaznych swiat nalezy i trzeba probowac szukac aktywnie, chocby w internecie...

Awatar użytkownika
PSA
Posty: 2
Rejestracja: środa 16 mar 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: PSA » sobota 16 kwie 2005, 15:27

...Witam. Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych użytkowników tego forum jakie nagłośnienie mógłbym zastosować do małego klubu a raczej do jednego z jego pomieszczeń czyli sali tanecznej (powierzchnia 47 m2). Konkretnie chodzi mi o firmę głośników (jakie polecacie), moc (przykładowo czy lepiej... 2 "potężniejsze" głośniki czy cztery mniejszej mocy... a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie), ewentualne rozstawienie tychże głośników (sala ma kształt prostokąta bez żadnych "udziwnień", wnęk itd.) i końcówki mocy do tego wszystkiego. Z góry dziękuję za wszelkie komentarze... na temat :>



P.S. Jest podobny temat (o podobnym tytule) w tym dziale ale to nie jest to czego chciałbym się dowiedzieć. Poza tym nie jestem w tych sprawach "fachurą" więc proszę o wyrozumiałość....

**********************

Witam!

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzętem w kwocie do 5 000PLN ( wzmacniacz + kolumny) zapraszam do skontaktowania się z adresem:

saom@wp.pl

Jesteśmy producentem sprzętu car audio i estradowo-studyjnego.

Wkrótce będzie www.
[addsig]
Prowadzę własną działalność gosp. - produkuję sprzęt nagłośnienionwy (wzmacniacze, korektory graf) zarówno estradowe jak i Car Audio. Konstrukcje są oparte na moich projektach ale z wykorzystaniem najnowocześniejszych elementów elektronicznych...

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 16 kwie 2005, 15:56

Skoro Kolega sie chwali to ja tez musze: od wielu wielu lat jestesmy producentem sprzetu PA,( kolumny, wmzacniacze, dawniej takze zwrotnice).

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Nagłośnienie do małego klubu

Post autor: makaronix » sobota 16 kwie 2005, 22:31

Poszukaj na forum było sporo o tym jak dla mnie do takiej muzy to jakieś peavey sie nadaje, zreszta moim zdaniem peavey nadaje sie tlyko do muzyki mechanicznej więc dla Ciebie powinno byc o.k i olek jakies samoróby mój znajomy sie nadział kupił se za 200 super ekstra profesjonalne nagłośnie z firmy "ROBIENI" to wogóle nie brzmi cały, zamiast drivera sa 3 gwizdki pizeo które regularnie się pala więc zapomnij o takowych
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

ODPOWIEDZ