Problem z NAD 3080

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Problem z NAD 3080

Post autor: Bartolomeo » wtorek 03 maja 2005, 20:29

No więctak, pytanie kieruje do szanownych panów elektroników

Po podłaczeniu sygnału na wejście wzmacniacza ( z regulacja siły i korekcją) wzmacniacz tłumi lewy kanał, zarówno na wyjściach front jak i rear. Po podani sygnału na samą końcówke mocy jest wszystko ok. Jak się do tego zabrać, co sprawdzić??

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję i pozdrawiam:

Bartek

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Problem z NAD 3080

Post autor: Bartolomeo » sobota 07 maja 2005, 12:04

Ponawiam moja prośbe o pomoc, dodam jeszcze, że wskaźniki wysterowania również pokazuja słabszy sygnał na jednym z kanałów.

Awatar użytkownika
dj_jon-x
Posty: 64
Rejestracja: sobota 07 maja 2005, 00:00

Re: Problem z NAD 3080

Post autor: dj_jon-x » sobota 07 maja 2005, 19:58

W lewym i prawym kanale są te same ogniwa toru fonicznego. Spróbuj zrobić tak : pokombinuj i znajdź połączenia między następnymi elementami toru, i kieruj sygnał ze sprawnego toru na popsuty. Posuwaj się od końcówki mocy wstecz. To tak najprościej w sumie... nie mam schematu i nie wiem co tam na dobrą sprawę siedzi. Opampy, tranzystory - nie wiem. Może masz coś z gniazdkami wejściowymi etc... w każdym razie to nic specjalnie poważnego.
everybody kombinerki

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Problem z NAD 3080

Post autor: Bartolomeo » niedziela 08 maja 2005, 19:12

a własnie może ma ktoś schemat, albo wie gdzie sie znajduje sie serwis (najlepiej w łódzkim).


Awatar użytkownika
dj_jon-x
Posty: 64
Rejestracja: sobota 07 maja 2005, 00:00

Re: Problem z NAD 3080

Post autor: dj_jon-x » środa 11 maja 2005, 11:30

Jest to na tyle prosta usterka, że powinieneś poradzić sobie bez schematu, jeśli chodzi o serwis to w sumie każdy człowiek który siedzi w temacie zrobi to - jeśli masz jakiś zaufany serwisik na osiedlu wpadnij doń i zagadaj z gościem na poważnie co, jak i za ile. Możesz też spróbować na forum Elektroda.pl => audio, tam jest kilku ludzi którzy mogli mieć z tym do czynienia, poszukaj też schematu, jak będą Ci potrzebne punkty na schemat to chętnie służę. Pozdrawiam
everybody kombinerki

ODPOWIEDZ