Spirit Folio F1

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
Keyman
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 wrz 2002, 00:00

Spirit Folio F1

Post autor: Keyman » niedziela 08 maja 2005, 12:18

Witajcie!

Czy ktoś może mi pomóc?

W trakcie pleneru mój mixer Spirit Folio F-1 dosłownie zdechł!

Objawy to: Burczenie w głośnikach,brak lub słabe świecenie na wskażnikach diodowych/pokazyjących wysterowanie/.Myślałem że to któryś z przewodów robi zwarcie,ale po odłączeniu wszystkich za wyjątkiem sygnału z klawisza i słuchawek jest to samo/w sł.słychać cicho zdegradowany dżwięk a diody ledwo dochodzą do trzeciej,gdzie normalnie jest ok 10-9 diód /-3dB/

Dodam,że to stawało się powoli ok 15 min,zanim przestał grać wogóle.Na początku słyczć było tak jakby zdwojony głos wokalistki/głos podstawowy + ok 2 oktawy niższy/Potem ogólny poziom instrumentów zaczął siadać, aż wreszcie całkiem nic tylko brumienie w głośnikach!

Co ciekawe na drugi dzień w domu grał przez moment normalnie,niestety tylko chwilkę.

Czy ktoś wie co go boli?

Ja myślałem ,że to spadek napięcia na imprezie,bo na scenie był tylko jeden przedłużacz do którego wpięto dwie końcówki mocy,mixer,klawisz i jeszcze jakieś światła,Czy to miało wpływ na awarię?Gdzie polecacie go naprawić?Może to tylko pierdołka???

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Spirit Folio F1

Post autor: horncqt » poniedziałek 09 maja 2005, 00:09

...Witajcie!

Czy ktoś może mi pomóc?

W trakcie pleneru mój mixer Spirit Folio F-1 dosłownie zdechł!

Objawy to: Burczenie w głośnikach,brak lub słabe świecenie na wskażnikach diodowych/pokazyjących wysterowanie/.Myślałem że to któryś z przewodów robi zwarcie,ale po odłączeniu wszystkich za wyjątkiem sygnału z klawisza i słuchawek jest to samo/w sł.słychać cicho zdegradowany dżwięk a diody ledwo dochodzą do trzeciej,gdzie normalnie jest ok 10-9 diód /-3dB/

Dodam,że to stawało się powoli ok 15 min,zanim przestał grać wogóle.Na początku słyczć było tak jakby zdwojony głos wokalistki/głos podstawowy + ok 2 oktawy niższy/Potem ogólny poziom instrumentów zaczął siadać, aż wreszcie całkiem nic tylko brumienie w głośnikach!

Co ciekawe na drugi dzień w domu grał przez moment normalnie,niestety tylko chwilkę.

Czy ktoś wie co go boli?

Ja myślałem ,że to spadek napięcia na imprezie,bo na scenie był tylko jeden przedłużacz do którego wpięto dwie końcówki mocy,mixer,klawisz i jeszcze jakieś światła,Czy to miało wpływ na awarię?Gdzie polecacie go naprawić?Może to tylko pierdołka??? ...

**********************

gdzie mieszkasz?

GG: 5239173

Awatar użytkownika
Keyman
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 wrz 2002, 00:00

Re: Spirit Folio F1

Post autor: Keyman » poniedziałek 09 maja 2005, 03:52

gdzie mieszkasz?

...

**********************

Dolny ślązk/ok.Jeleniej Góry,.

Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Spirit Folio F1

Post autor: Ja-cek » poniedziałek 09 maja 2005, 11:21

Jak okolice Jeleniej Góry... to sugeruję Wrocław, Spróbuj może tez napaść traja z Muflona (w Sobieszowie) zna magika elektronika z Jeleniej. A we Wrocławiu polecam sklep Ostrowskiego, ostatnio naprawiał mi mojego Mackiego i wyrobił sie z tym w przerwie między spektaklami :)



Pozdrawiam JA
[addsig]
www.surogat.pl

Awatar użytkownika
Keyman
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 wrz 2002, 00:00

Re: Spirit Folio F1

Post autor: Keyman » poniedziałek 09 maja 2005, 18:38

...Jak okolice Jeleniej Góry... to sugeruję Wrocław, Spróbuj może tez napaść traja z Muflona (w Sobieszowie) zna magika elektronika z Jeleniej. A we Wrocławiu polecam sklep Ostrowskiego, ostatnio naprawiał mi mojego Mackiego i wyrobił sie z tym w przerwie między spektaklami :)



Pozdrawiam JA

...

**********************

Dzięki za poradę,spróbuje u Ostrowskiego.Nie wiedziałem że ma na miejscu serwisanta.

Pozdrowionka-Keyman.

ODPOWIEDZ