Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: silver_sound » piątek 20 maja 2005, 15:56

...Jedna uwaga Alfonso pomylil obudowe nie 120 litrow ale 210 litrow...

**********************

Witam

Co do objętości obudowy, to może niech sie wypowie zainteresowany....

, BO kilka razy podkreślał, że 120 !!!LITRÓW



Te 200 litrów, to ty wymyśliłeś,

( czyżby nie było eminence co dobrze zagra w 120 litrowej paczce???, porównywalnie do tego B&C, i trzeba taki "KLOCEK"???)



tylko jest pytanie...



po co komu taka kolubrynka, jak mozna zakładany cel uzyskać w dużo mniejszej obudowie...



jeszcze jedno pytanie....

czy twoje wywody w porzednim poście tyczą właśnie 200 litrowej paczki??





O RCF, można zapomnieć, bo cała fabryka wyjechała za ocean...



jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: horncqt » piątek 20 maja 2005, 21:20

Silver sound nie osmieszaj sie podalem fakt podany mi przez alfonso!!
GG: 5239173

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: horncqt » piątek 20 maja 2005, 21:42

A tak poza tym omega pro 15 zagra lepiej niz twoj glosniczek pod kazdym wzgledem.
GG: 5239173

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: silver_sound » piątek 20 maja 2005, 22:10

...Silver sound nie osmieszaj sie podalem fakt podany mi przez alfonso!! ...

**********************

TAAAK, ALE TO NADAL TY TWIERDZISZ....

WIEC KTO TU JEST SMIESZNY...

PRZECIEZ LUDZIE POTRAFIĄ CZYTAĆ, I POZA TWOIMI

stwierdzeniami, i wymuszeniem wręcz tej objetości, nie ma mowy w tekstach autora tematu o 210 litrach...

przyznaj sie ...jedynie przy takiej "kolubrynce" ten promowany przez ciebie cienias eminence zagra jakotako....

DOPUKI NIE POURYWAJA mu sie linki....albo resor nie zkwasi się...

ale "złota " rączka czuwa....i poprawia BUBLE.....

W 210 litrach, zaproponuje taka konstrukcję, ze ŻADEN EMINENCE , NIE DORÓWNA TEMU"GŁOSNICZKOWI...

Kolego , może wkońcu coś zrobisz REALNIE, a nie tylko WIRTUALNIE, i masz blizej ode mnie do ZGIERZA....

Próżność i wybujała miłośc własna ma to do siebie, nie chce sie poddać ocenie innych, a "chwali" własny "ogonek"

Jak Autor tematu Sam zmieni oczekiwania, wtedy poszukam innj propozycji...narazie moja to 120 liotrów

a twoja 210...równoważnie...

nioech koledzy forumowicze sami osadzą...czy chca mieć to samo,( nie do końca, bo bardzo zawodne na głośnikach eminence) w obudowie 210 litrów, czy NIEZAWODNE!!!! w 120 litrach...obudowy..

jk

Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

KARKATAM
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 24 lis 2002, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: KARKATAM » sobota 21 maja 2005, 03:45

Grać będzie na tym kapela , vokal , gitary , bas , klawisze , sample , perka

,, czyli góry na 4 ohm i sub tez na 4 ohm ,, dobrym rozwiazaniem będą suby jako tuby ?, mam własną stolarnię i konstrukcje paczek mogę wykonać sam , bez fachowca jednak to sie nie obędzie

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: horncqt » sobota 21 maja 2005, 11:07

Ty chyba masz jakies frustracje. Rozmawialem z alfonso stwierdzil ze popelnil szewski blad ktory pozniej powielal. Jacy forumowicze? Chdzi o alfonso a nie innych forumowiczow to on zadal pytanie. W 120 litrach dales glosnik gorszy od omegi pod kazdym wzgledem ale mam jeszcze lepszy. Znajdizesz lepszy w 210 to daj :D. Karkatam mysle ze nikt ci nie sprzeda dobrej konstrukcji, jak ktos ci bedzie chcial epchnac to na pewno nic dobrego. Chyba ze jakies zykle konstrukcje typu br ale to mozesz sobie sam policzyc, jezeli nie - mozemy pomoc.
GG: 5239173

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: silver_sound » sobota 21 maja 2005, 14:51

...Ty chyba masz jakies frustracje. Rozmawialem z alfonso stwierdzil ze popelnil szewski blad ktory pozniej powielal. Jacy forumowicze? Chdzi o alfonso a nie innych forumowiczow to on zadal pytanie. W 120 litrach dales glosnik gorszy od omegi pod kazdym wzgledem ale mam jeszcze lepszy. Znajdizesz lepszy w 210 to daj :D. Karkatam mysle ze nikt ci nie sprzeda dobrej konstrukcji, jak ktos ci bedzie chcial epchnac to na pewno nic dobrego. Chyba ze jakies zykle konstrukcje typu br ale to mozesz sobie sam policzyc, jezeli nie - mozemy pomoc. ...

**********************



A świstaki zawijają w sreberka...



Trzeba miec twoja mentalność, aby zamiast 120 litrowej paczki, lasować 210 litrową....

bo w niej zaczyna dobrze (ale chyba krótko, po tym co opisywał Alfonso...) jakiś głośnik z nalepką eminence..



Wpawdzie moja propozycja to tylko symulacja, ale przy jakości głośników tej firmy( B&C), to rozbieżności będą tak małe , ze praktycznie bez znaczenia.

Jakoś dotąd w żadnym periodyku opiniotwórczym nie przeczytałem nawet jednego słowa o kolumnach twojego pomysłu, wsięc może choć "symulacyjnie " udowodnisz, że jakiś eminence zagra conajmniej tak samo, jak ten "włoch" W OBUDOWIE 120 LITRÓW....



Narazie to tylko , jak sroczka...chwalisz własny ogonek..



Aby za wszelka cenę udowodnić swoje racje wymyśliłeś obudowę 200 litrów, i teraz to juz bez znaczenia, czy Alfonso miał na muśli 120, czy 210 litrów.

Fakty są jakie widać !!!!

Zaproponowany głośnik swietnie zagra w malutkiej 120 litrowej obudowie, a wielkośc obudowy ma kolosalne znaczenie, w przypadku kilunastu, czy kilkudziesięciu kolumn do przetransportowania....



bo to jeden środek transportu (np. bus) MNIEJ!!!!!!



Dla mnie nie ma różnicy, czy to będzie głosnik beyma, b&c, 18 sound, czy nawet eminence,

ważne aby spełniał założone parametry w okraślonej obudowie, a z tych które symulowałem, ten akurat niajlepiej sie sprawdził, gdyby to byłe beyma, to zaproponowałbym beymę.



Jak wcześniej napisałem, nie będę sie ośmieszał, proponując komuś wyrób, która to osaba określiła, jako

"niezasługujący" na miano wyrobu profesjonalnego,

a tak to zostało napisane w odniesieniu do głosników eminence.



Kiedyś stwierdziłeś, że jest to "największy" (EMINENCE) producent głośników na swiecie,,,

już kiedyś słyszałem podobne argumenty, typu:

"największa na świecie fabryka samochodów ""żiguli"", jest dowodem prężności, i doskonałej jakości radzieckiej myśli technicznej"



Twoje argumenty sa tej samej wartośći..co ten tekst,

A GŁOŚNIKI TEJ SAMEJ JAKOŚCI CO WYMIENIONA MARKA SAMOCHODU.



jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: horncqt » sobota 21 maja 2005, 15:39

Skor twj glosnik zagra swietnie to omega zagra wspaniale symulacje wychodza na jej korzysc.
GG: 5239173

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 21 maja 2005, 23:09

Tak, rzeczywiscie popelnilem blad podajac w temacie forum a pozniej rozwijajac objetosc 120l.

RZECZYWISTA PACZKA O JAKA MI CHODZI TO 210, a w zasadzie 210,5l.

Wszystkich serdecznie przepraszam za moja pomylke, w zasadzie blad czeski polegajacy na przestawieniu cyferek:)

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Głośnik 15" do kolumny typu Bass-reflex

Post autor: silver_sound » niedziela 22 maja 2005, 13:29

...Tak, rzeczywiscie popelnilem blad podajac w temacie forum a pozniej rozwijajac objetosc 120l.

RZECZYWISTA PACZKA O JAKA MI CHODZI TO 210, a w zasadzie 210,5l.

Wszystkich serdecznie przepraszam za moja pomylke, w zasadzie blad czeski polegajacy na przestawieniu cyferek:)...

**********************



Witam

Prześledziłem ten temat

4 RAZY PISAŁEŚ O PACZCE 120 LITRÓW,

ale to już teraz twoja sprawa o co ci w końcu chodzi.



Skoro jesteś właścicielem nagłośniania, to zapewne sprawy kosztów transportu nie sa ci obce, zatem każdy właściciel, a i producenci, starają sie zawsze w określonej objętości "skomasować" możliwie największą moc.

W 210 litrowej paczce można ulokować 2 sztuki głosników 15 calowych, i miec zakładany przez ciebie efekt, to jest kolumnę grająca od 40 Hz(-3), ale o mocy 2 razy większej, o wyższej skuteczności.

Wymieniony przeze mnie głosnik, można z powodzeniem zastosować w takiej objętości, lokując w takiej obudowie po 2 sztuki.

Jedyne obwarowania to gabaryty płyty czołowej, bo potrzebna jest powieżchnia do ich zamontowania.



Wybór nalezy do ciebie.

jk









Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

ODPOWIEDZ