Jak napędzić odwrotkę?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: silver_sound » poniedziałek 20 cze 2005, 18:29

...HAHAHAHAHAHA



Juz setki ludzi zaufalo moim projektom. Zeby nie bylo pisze zawsze w formie 2osobowej czyli ja i brat. Wiec owy PLX i PVA to zasluga brata LAIKU. Zeby bylo smieszniej NIC NIE JEST SKOPIOWANE.



LAIKU juz ci udowdnilismy czym sie rozni klasa H nie zamierzam wyprowadzac cie z bledu w jakim trwaja LAICY. Nie chce mi sie setny raz dawac linku do tego samego rysnuku sam se posuzkaj....

**********************

To że te wzmacniacze zaprojektował twój brat to ja wiem, i mam szcunek do niego, bo nie sa to skopiowane układy.

Ja wyzywam CIEBIE....

abyś ty pokazał co potrafisz,

chyba że zawsze wołasz brata, jak ci ktoś zawadza, jak to bywa w przdszkolu....



POKAŻ CO TY POTRAFISZ , poza wypisywaniem obelg.



Nic nie udowodniłeś człowieku...



bo jak by, tak nadal jesst, i będzie to klasa AB z kluczowanym napięciem zasilania.



Albo przyznaj rację, albo udowodnij że tak nie jest...



albo jesteś pieniaczem, który za wszelką cenę musi miec rację...





jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: horncqt » poniedziałek 20 cze 2005, 20:12

Czlowieku nie badz zabawny to co pisze zgadza sie z tym co twierdzi moj brat wiec jesli masz do niego szacunek zamilknij. Nie bede 10 raz udowadnial tego samego. Ty twierdzisz ze klasa nic nie daje wiec rob sobie wzmacniacze w klasie AB z reszta to duzo prostrze wiec cie rozumiem. Klasa H to klasa H a nie AB tranzystory pracuja jak w klasie AB ale co z tego. Z tego wynika mnostwo rzeczy i nie sa to reklamowe zagrywki.
GG: 5239173

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: horncqt » poniedziałek 20 cze 2005, 20:22

I co z tego ze klasa H to klasa AB z kluczowaniem? Ale ty dostzegasz to inaczej:(twoim zdaniem) wzmacniacz w klasie H musi miec tyle samo trafo koncowych tyle samo kondensatorow i takie samo trafo aby wzmacniacz byl takiej samej jakosci, zachowujac to samo bezpieczenstwo. Nie znasz kilku pojec takich jak przebicie wtorne, sprawnosc na muzyce oraz kilka innych ktorych nie wymienie bo czekam az wreszcie sam do nich dojdziesz.
GG: 5239173

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: silver_sound » poniedziałek 20 cze 2005, 21:49

...I co z tego ze klasa H to klasa AB z kluczowaniem? Ale ty dostzegasz to inaczej:(twoim zdaniem) wzmacniacz w klasie H musi miec tyle samo trafo koncowych tyle samo kondensatorow i takie samo trafo aby wzmacniacz byl takiej samej jakosci, zachowujac to samo bezpieczenstwo. Nie znasz kilku pojec takich jak przebicie wtorne, sprawnosc na muzyce oraz kilka innych ktorych nie wymienie bo czekam az wreszcie sam do nich dojdziesz....

**********************



KURCZE, TO MOŻE WYTŁUMACZYSZ MNIE NIEUKOWI( jak mnie obraziłeś na elektrodzie wielokorotnie), CO TO JEST PRZEBICIE WTÓRNE, to szybciej zmądrzeję.

To co piszecie, bo zapewne nie ty to napisałeś , tylko braciszek, bo używane sa pojęciea i zwroty, których nie do końca rozumiesz...(sprawność na muzyce

to twój, czy braciszka wymysł....)



Tak, uważam że dobry wyrób w klasie AB, nawet z kluczowanym napięciem zasilania musi w każdym aspekcie podlegać obostrzeniom klasy AB, i tak postępują najlepsi na swiecie.

Inni co głosza takie jak WY teorie "niskojakości" sa po prosu gorsi....

Dlatego waga wzmacniacza analogowego, pojemność kondensatorów w zasilaczu niezaleznie czy jest to tzw: klasa H, czy AB, swiadczy o jakości urządzenia.

Jakiekolwiek "bleblanie" w tej kwestii stanowi tylko "zasłonę" nowomowy do ukrycia niedoskonałości konstrukcji.

jk



Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: horncqt » poniedziałek 20 cze 2005, 23:46

A moze wrezcie przetestujesz te niedoskonale twoim zdaniem konstrukcje. Rece zalamywac szkoda czasu na "rozmowy" z toba. Madrzejszy ustepuje wiec ja to robie.
GG: 5239173

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: silver_sound » wtorek 21 cze 2005, 11:00

...A moze wrezcie przetestujesz te niedoskonale twoim zdaniem konstrukcje. Rece zalamywac szkoda czasu na "rozmowy" z toba. Madrzejszy ustepuje wiec ja to robie....

**********************

Jak zapewne zauważyłeś potrafię sam sobie wzmacniacze "wystrugać", więc nie pracuje na "obcych" urządzeniach.

Nie produkuję na sprzedaż wzmacniaczy, i jestem zwolennikiem podziałów aktywnych, promuję "wielowzmacniaczowy" napęd, gdzie wzmacniacze pracują niskimi prądami, czyli w mostku, lub równoważnie.

Taka też koncepcje polecam koledze, autorowi tematu. Według mnie bardzo dobrze spisze mu sie układ jaki zaproponowałem, na każdy basowy głośnik jeden DAP P 900 w mostku, i P 1200 do napędu kolumn srodkowych.

Układ jest rozwojowy, to znaczy dziś kupuje tylko 2 sztuki P 900 i 1 szt P 1200, a w przyszłości, dokupując kolumny, dołączy równolegle do P1200 nadstawki, a do napędu basów dokupi jeszcze 2 szt tych P900.

Pozwala to zmniejszyc koszty przy zakupach teraz, a i w ogólnym rozrachunku te 4 szt P 900 wyniosą najtaniej przeliczając cene 1 W mocy. 4 x 900 = 3600W, za ok 3800 zł. Nie da się znaleźć lepszego rozwiązania, bo nie ma w tym zakresie cenowym wzmacniacza o mocy 2 x 1800 W/ 4 omy.

Ponadto, jak już nie raz pisałem, wielośc wzmacniaczy pozwala w takim małym systemiku, kombinować, i dograć impreze do końca nawet przy "wypaleniu" 2 sztuk wzmacniaczy, a to jest niebagatelna zaletą.

jk

Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: horncqt » wtorek 21 cze 2005, 11:37

Skoro nie miales w rekach a inne twoim zdaniem wady ograniczaja je to nie komentuj ana przyszlosc zdrowia zycze.
GG: 5239173

Awatar użytkownika
dj_jon-x
Posty: 64
Rejestracja: sobota 07 maja 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: dj_jon-x » piątek 09 gru 2005, 21:56

KURCZE, TO MOŻE WYTŁUMACZYSZ MNIE NIEUKOWI( jak mnie obraziłeś na elektrodzie wielokorotnie), CO TO JEST PRZEBICIE WTÓRNE...

*******************



Jest to nieodwracalne uszkodzenie struktury półprzewodnikowej pod wpływem pojawienia się na niej dużego napięcia podczas, gdy przepływa przez nią duży prąd - wykraczamy wtedy poza parabolę mocy.
everybody kombinerki

igod
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: igod » poniedziałek 19 gru 2005, 09:18

Myślę, że koledze który pytał o wzmacniacz nie chodziło o przebicia wtórne.



Rozmawiacie Panowie o elektronice, każdy z Was jest super fachowcem, a nikt nie zauważył, że ten DAP nie może mieć 1000W na kanał na 4 parach tranzystorów, bo to nie realne. Każdy z tranzystorów końcowych (2SA1943 i komplementarny 2SC5200) ma Pc=150W. Chciałem również zauważyć, że jest to moc katalogowa. Nawet gdyby przyjąć, że z jednaj pary uzyskamy te 150W (chociaż ja bym nie przekraczał 100W na parę) to mamy 600W. Gdzie brakujące 400W?



Podana przez producenta moc 2x1000W na pewno nie jest mocą sinusoidalną przy THD<1%



Jeśli chodzi o klasy, to klasa AB zawsze będzie lepsza od H, chociaż H ma mniejsze straty mocy. Te straty są jednak procentowo niewielkie, więc według mnie szkoda zachodu.

wuwaldi
Posty: 218
Rejestracja: środa 09 lis 2005, 00:00

Re: Jak napędzić odwrotkę?

Post autor: wuwaldi » poniedziałek 19 gru 2005, 11:46

Na czym polega klasa H, bo moja wiedza kończy sie na klasie D ?
reżyser dźwięku, rencista

ODPOWIEDZ