Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: horncqt » wtorek 21 cze 2005, 11:39

Nie dziwie sie ze nie umiesz pewnych rzecz pojac. Nazywam glupota takie dzilanie a nie ich producentow i nadal twierdze ze to glupie byc moze marketingowe.
GG: 5239173

Awatar użytkownika
Vibra
Posty: 282
Rejestracja: sobota 29 cze 2002, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: Vibra » wtorek 21 cze 2005, 16:01

Witam.





Nie wiedzialem, ze taka dyskusje spodowuję. Przepraszam, za może glupie pytania, ale są dwa wyjścia. Kupić w ciemno i potem już na podstawie własnych doświadczeń wiedzić z czym się wtopiło, albo pytać. Wiem ze sprzęt na 7-10 tyś bedzie grał super. Jednak ja nie mam tyle kasy i potrzebuję poprostu dobry odsluch i to w zasadzie tyle. Nie interesuje mnie gdzie go zrobili itd. Ja na tym gram a nie to buduję i nie znam sie na transformatorach itp. Moj komputer to czysta Korea, Chiny, Tajwan i nic nie poradze na to a na Mac'a mnie nie stać. Czy ten Behringer jest naprawdę taki zły? LDM czy Box sa drogie.



Pozdrawiam

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: horncqt » wtorek 21 cze 2005, 19:06

Nie jest zly niektore rzeczy sa dobre inne nalezy omijac z daleka. Rzeczy typu miksery powermiksery procesory dynamiki naleza do tych bardzo dobrych , szczegolnie procesory dynamiki.
GG: 5239173

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: horncqt » wtorek 21 cze 2005, 19:34

Ale moze promujmy polskie produkty....
GG: 5239173

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: silver_sound » wtorek 21 cze 2005, 20:40

...Chyba nie miałeś kolego okazji porównac tych wyrobów z czymś lepszym. Wprawdzie Dbx, do mistrzów swiata nie nalezy, ale porównując korektory graficzne obu marek, szumy własne behringera dyskwalifikują go w porównaniu z Dbx-em.



Że co?? To jakaś nowość...

tak, akurat to co porównywałem dawało taki efekt, a pomiar był przedrowadzony, poza słuchowym, tez za pomoca przyżadów. Byc może jak pisze Alfonso, miałem jakiś starszy model, ale dalej nie zajmowałem sie porównaniami wyrobów tej firmy.





Behringer nic praktycznie nie zaprojektował, tylko "zerżnął" , jak choćby wzzmacniacz mocy w klasie H firmy crown, z ta różnicą, że jest to bardzo nieudana podróbka. Jakikolwiek ich wzmacniacz jest nieporównywalny jakościowo, do wyrobów rodzimych wiodących producentów. Za słabe trafa, znikoma ilość pojemności kondensatorów w zasilaczu, a serwisanci zapewne dołoża jeszcze kłopoty z naprawianiem tego wynalazku.( samo wyjęcie płytki drukowanej to jest sztuka....)



Chyba piszesz o QSC?

Jeżeli tak to bzdura! Już była na temat tego wzmacanicza dyskusja.

Poza tym w wersji B. jest oryginalne amerykańskie trafo a w QSC chińskie dziadostwo.

Tak masz rację, miałem na myśli QSC, więc moja pomyłka, sorki. Jeśli dla ciebie amerykańskie trafo jest wykładnią lepszości urzadzenia to nie ma o czy gadać. Miałem w naprawie wzmacniacz firmy B, nie wiem kogo nasladowali tym razem, ale przy mocy coś 2 x 600W, miał 2 x 5600 mikrofaradów w zasilaczu, trafko z wygladu ok 600- 800W. W porównaniu z wzmacniaczem z Końskich o podobnej mocy było wrazenie, że "polak" gra dwa razy głosniej





Od siebie polecam te tanie powermiksery B, na pierwszy rzut oka wygladają nieufnie, ale miałem okazje przetestować je podczas ulewy, gdzie je całkowecie zalało, minał miesiąc od tamtego czasu i wszystko działa.

Generalnie jakosć wyrobów B. jest dość wysoka, choć zdarzaja się oczywisćie wadliwe egzemplarze, których na rynku nie jest mniej niż u markowych producentów.

...

**********************

To , ze to urządzenie przeżyło ulewę, nie jest dla mnie zadnym dowodem jakości.

Porównując ich wzmacniacze choćby do wyrobów firmy z Łodzi, sa po prostu kaszaniaste. O jakości wzmacniacza nie decyduje to czy trafo jest z chin, czy hamerykańskie, tylko czy odpowiednie, lub nie, do określonej mocy.

Choc czesto wymieniam ciosy z gośćmi związanymi z ta firmą, to będąc obiektywnym, musze to przyznać, ze ich wyroby sa lepsze od niskobudżetowych wynalazków, i behringera, i yamahy, i crowna,

jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: horncqt » wtorek 21 cze 2005, 21:13

Silver zle myslisz chodzi o to ze trzeba porownc serie niskobudzetowa do niskobudzetowej. Inne porownanie nie ma sensu. Bo autor chce za konkretne pieniadze cos kupic, a za te nie kupi nic niebudzetowego.



Polecam ci testowanie produktow a nie marek. To ze jeden prdukt jest zly nie przekresla marki. Na estradzie chodzi o dobre urzadzenie a nie dobra marke. Gdybys tak robil zgodnie ze swoja filozofia to powinienes uwazac ROWNA za smieszna marke bo po seriach budzetwych tak wlasnie bys je skrytykowal.
GG: 5239173

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: silver_sound » wtorek 21 cze 2005, 21:36

...Silver zle myslisz chodzi o to ze trzeba porownc serie niskobudzetowa do niskobudzetowej. Inne porownanie nie ma sensu. Bo autor chce za konkretne pieniadze cos kupic, a za te nie kupi nic niebudzetowego.



Polecam ci testowanie produktow a nie marek. To ze jeden prdukt jest zly nie przekresla marki. Na estradzie chodzi o dobre urzadzenie a nie dobra marke. Gdybys tak robil zgodnie ze swoja filozofia to powinienes uwazac ROWNA za smieszna marke bo po seriach budzetwych tak wlasnie bys je skrytykowal....

**********************

Witam

O ile wiem firma z Łodzi nie robi serii niskobudżetowych, tylko nieco ambitniejsze wyroby, dlatego trudno tu porównywac wyroby.

Choc czesto sie spieramy, fakty sa jakie są, i byłbym nieobiektywny nie pisząc tego.

Dowcip jest w tym, ze przecietny "kupiec" porównuje, nie jakośc uwarunkowaną, w uproszczeniu chocby wagą, ale ceną i wypisami super osiągów w katalogach handlowych tych niskobudżetówek.

Wcale nie przekreślam marki, tylko oceniam jakośc określonych wyrobów z danym logo.

To że TR 225 był totalnym niewypałem, nie znaczy , ze serie SR, SRX sa do niczego, a marka ta sama, tylko wyroby bardzo odległe od siebie...

Masz rację, na estradzie idzie o dobre wyroby, dobre rozwiazania, nawet z wykorzystaniem nieco tańszych wyrobów, co nie raz proponowałem, i było powodem ostrych spięc miedzy nami.

jk

Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: horncqt » wtorek 21 cze 2005, 22:10

Masz racje ze nalezy brac pod uwage rywalizacje we wsystkich dziedzinach bo tak np seria budzetowa Crowna jest drozza od wysokiej jakosc polskiej firmy.... Troche smieszne nieprawda? Tak samo trzeba se liczyc z rozrzutami roznych producentow.
GG: 5239173

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: Gerry » wtorek 21 cze 2005, 22:48

Kup sprzet behringera, gwarantuje ze bedziesz zadowolony. Jak na twoje potrzeby wystarczy w 100%. Ja uzywam tez tego i jest OK. Na allegro znajdziesz niemecki sklep MUSIC-TOWN, który sprzedaje tanio sprzet behringera. Kupuj bez obaw, juz pare rzeczy u nich kupilem. Jest tanio i szybka przesylka. Niniejszym zamykam dyskusje na tym poscie. Pozdrawiam!
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Jaki sprzęt nagłośnieniowy?

Post autor: horncqt » środa 22 cze 2005, 10:28

Lepiej kup w polsce maja takie same ceny jak music town wejdz na strone www.musicworld.pl ta sama cena a gwarancja w polsce itd...
GG: 5239173

ODPOWIEDZ