Rejestracja materiału - podstawy i podstawowe problemy

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
PZ
Posty: 46
Rejestracja: piątek 10 lut 2006, 00:00
Kontakt:

Re: Rejestracja materiału - podstawy i podstawowe problemy

Post autor: PZ » środa 25 paź 2006, 05:47

...zapytam sie jeszcze raz o glosnosc materialu.
sluchawki mam podpiete bezposrednio do karty, wiec to, co slysze "przeszlo" juz przez karte, nie jest to sygnal bezposrednio z syntezatowa. dlaczego wiec (w mikserze Creative'a mam ustawiony poziom nagrywania jak i odsluchiwania z tego wyjscia taki sam) nagrany material jest cichszy od tego sluchanego przed nagraniem?

ponadto czy jeszcze komus w taki dziwny sposob dzialal Cubase po wlaczeniu sterownikow Creatice ASIO?...
**********************
Masz właczone prawdopodobnie "direct monitoring". Sygnał który przechodzi przez karte jest rejstrowany w Cubase z poziomem ustawionym w mikserze na STEREO IN.

Awatar użytkownika
Yayaya
Posty: 196
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 00:00

Re: Rejestracja materiału - podstawy i podstawowe problemy

Post autor: Yayaya » piątek 27 paź 2006, 18:46

dzięki. niestety to nie o to chodzi, bo nie moge nawet wlaczyc "direct monitoring". teraz cos nagrywalem i nic mi nie wyciszalo po nagrywaniu.

wracajac do wczesniejszych wypowiedzi: testowalem nagrywanie z rysowaniem obrazu w trakcie i po. roznice - NIE ma. nic mi nie obcina i nie obcinalo na zadnych z tych opcji. problem nierownosci niestety pozostaje. testowo nagralem sobie krotki fragment 3 razy. to samo powtórzyłem potem dla wyłączonego rysowania obrazu. potem powiekszylem i porownalem obrazy nagrań. rysowanie obrazu nie wplynelo na wyniki. a sa one niestety nie zaciekawe, bo wychodzilo, ze teoretycznie te same dzwieki w dwóch różnych ścieżkach potrafiły być przesunięte nawet o 25 ms względem siebie! (jako, że nagrałem 3 razy, to za każdym razem różne były przesunięcia, czasem względem nagrania 2-go było przesunięcie, a wg 3-go nie). przecież skoro coś nagrywam i 10 razy to powinienem dostać 10 razy identyczny materiał, a tak nie jest. Co jest tego powodem? :( (ASIO? - narazie pozostaję przy full duplexie).

dodatkowe pytanie: oglądając analizę widma danego fragmentu, to jest opcja wyświetlania znormalizowanych wartości db lub bez. bez normalizacji stopa potrafi w ok 60 hz osiągać nawet 30-40 db! przecież to chyba niemożliwe, tym bardziej, że w mikserze ścieżka gra na 0 db (czyli jakby po normalizacji). jak należy odczytywać takie wartości?

jeszcze raz z góry wieeelkie dzięki

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Rejestracja materiału - podstawy i podstawowe problemy

Post autor: Zbynia » piątek 27 paź 2006, 23:48

sproboj z innym programem....ja na samplitude i audigy procz standartowego opoznienia wynikajacego z latencji nie mialem zadnych problemow.....

a cubase?pol forum to problemy z cubase.....

ODPOWIEDZ