Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » wtorek 28 gru 2021, 08:03

Ok. Manual przeczytany. Teraz czas na testy. Zakupie Behringer dcx. Sprzęt działa od ręki bez żadnego urządzenia sterującego. Dodatkowo może być bardziej mobilny niż rack32 lub inne urządzenia.

Czytałem również o xAir18 jednak xAir nie ma procesorów masteringowymi takich jak ma dzc lub rack32.

Jeżeli się mylę to trudno. Zapłacę za to.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: msankowski » wtorek 28 gru 2021, 16:19

Dcx2496 to głównie cyfrowa zwrotnica głośnikowa i korektor akustyki. Czy będziesz wykorzystywał bi-amping albo subwoofer? Ponadto uwaga, on nie ma regulacji poziomu sygnału, trzeba to zrobić czymś przed.

Nadal nie do końca rozumiem jakich funkcji oczekujesz od tego urządzenia. Jeśli "dopalenia" czy wzbogacenia dźwięku to może szukasz czegoś jak analogowe Aphex Aural Exciter, BBE Sonic Maximizer, ich podróbki Behringer Sonic Ultramizer, Behringer Sonic Exciter albo cyfrowego kompresora wielopasmowego jak DBX Quantum lub TC Electronic Finalizer.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » wtorek 28 gru 2021, 18:58

Co bym chciał zrobić zadał Pan pytanie.
Chciałbym mieć kontrolę nad sygnałem.

1. Nad szumem. Czyli Gate i eq szerokopasmowy
2. Nad dynamiką i barwą na wejściu filtr, eq, compr, Gate,
3. Na wyjściu zabezpieczenie limiter,+zwrotnica do drugiego innego zestawu głośnikowego+procesory eq parametryczne multicompressor, externalizer/ethancer.
4. Po włączeniu żeby ustawiły się ostatnie ustawienia. Fajnie było by możliwość zapisu scen.
5. Żeby można było zapakować w lekkiego racja i przenosić/przewozić w różne miejsca w których mógłbym sobie kręcić właśnie tymi ustawieniami. Bo chciałbym te właśnie rzeczy bardziej osłuchać żeby móc nauczyć się je kontrolować w zależności od warunków i od systemu nagłośnieniowego.
Załóżmy że na wejściu słuchanym radia FM a na wyjściu mógłbym podłączyć różne systemy głośnikowe.

Rozumie że gra nie warta zabawy. Ale od dziecka jakoś mnie ciągnie i śni się po nocach umiejętność wykręcenia mocy według swojego gustu.

I teraz zastanawiam się nad procesorami dsp lub nad cyfrowym mixerem.

Nie wiem czy jedno i drugie może robić podobną robotę czyli dodanie mocy kopa+wyczyszczenie sygnału i zamykanie go+ barwa i dynamika.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » wtorek 28 gru 2021, 19:09

Z tego co się orientuję to dcx ma limitery na każdym wyjściu z zerowym attackiem

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » wtorek 28 gru 2021, 19:13

Może mdx4600v2 mógłby pełnić rolę dodatkowo kompresora wielopasmowe go, nie wiem nigdy tego nie robiłem. Ale mdx to 4ry kanały z filtrem eq compres Gate i limiterem i ethancerem, jak by je podłączyć w szereg to chyba można było by uzyskać ciekawy efekt.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » wtorek 28 gru 2021, 19:24

Wiem jedno. Ze słabego nagrania można zrobić cuda. Wiem to bo to pokazują obliczenia.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: msankowski » czwartek 30 gru 2021, 20:51

Ze słabego nagrania można na pewno zrobić nagranie głośne.

Te sprzęty które znam to napisałem. Sam obecnie posiadam i czasem używam DBX Quantum i BBE Sonic Maximizer. BBE np na ścieżce gitary. DBX na miksie. Obydwa pozwalają zmienić brzmienie. Jeden powie, że poprawić a inny że zepsuć.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » wtorek 04 sty 2022, 11:22

No zmienić.

Ja to rozumie że trzaski i przerwy między bit/Hz można umiejętnie zastąpić czymś jak pogłos,podbicie, ciągnięcie harmonicznych w te puste luki i całość zapisać w tłustszym pliku w bit/Hz.

Czy to jest psucie no na pewno. Podobno naprawianie samochodów na nieoryginalnych częściach to psucie. No ale tu chodzi o cel, żeby to jeździło i hulało. Nie zawsze części zastępcze są gorsze od oryginalnych, czasami odwrotnie.

Ja bym wolał mieć samochód jeżdżący fajnie niż taki co mógłbym się nim chwalić że 100proc oryginał a jeździłby jak orginał. Każdy ma swoje podejście.

Na pewno warto jest posłuchać nagranie co autor miał na mysli, zrozumieć jego podejscie. a później w tym klimacie dopasować do odsłuchu żeby pokazać glebie głośnika.

Piosenki są tak robione żeby na wszystkim chulaly tak samo dobrze. Ale niektóre zestawy głośników mają zapas mogłyby więcej pokazać. Czy to psucie? To słuchanie głośników. Nie piosenki.

Czy psuciem jest odtwarzanie oryginału na gorszych głośnikach? Moim zdaniem analogicznie tak. Przecież każda ścieżka powinna być indywidualnie dopasowana do odsłuchu. I to jest właśnie fakt.

W dzisiejszej dobie robienia tak, żeby grało na wszystkim dobrze, gdzie wszystkie odsłuchy są smieszne! ...ludzie nie wiedzą czym jest power. Czasy HiFi minely. Muzyka to dynamika.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: msankowski » wtorek 04 sty 2022, 16:25

Powodzenia. Niech power będzie z Tobą.

ODPOWIEDZ