Muzyczny komputer

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: preceli » poniedziałek 17 kwie 2006, 18:57

......No to skoro ustalilismy, ze SB jest najlepszym rozwiazaniem



Otóż Nie jest!



...Będzie, w szczególności na X2....



Tylko z tego powodu też Nie będzie!

Będzie natomiast wtedy, gdy nasz kolega popędzi dwurdzeniowcem programy, które tę technologię obsłużą. Przy czym wystarczy tylko jedna, feralna, źle napisana wtyka VST aby przywrócić ten system do poziomu gruntu. Takie dywagacje bez podania szczegółów docelowego oprogramowania są tyle samo warte co dzisiejsza pogoda. Niby ciepło, wiosna a spróbujcie wyjść z drinkiem na zewnątrz w samej koszuli
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: JM » poniedziałek 17 kwie 2006, 19:10

...Czy na dwurdzeniowych bedzie zauwazalna róznica w wydajności?...

**********************

...Będzie, w szczególności na X2....

**********************

Koledzy, znowu zmierzamy od faktów do "chciejstwa". Oczywiście procesory wielordzeniowe są przyszłością i pod koniec tego roku szykuje się ciekawa oferta sprzętowa (w zakresie nowych procesorów), ciekawa również w "aspekcie cieplnym".

Za tym MUSI iść jednak praca programistów systemów, programów, pluginów... itp. Niestety. Inaczej narazimy się na rozczarowania: ktoś korzystając z zamieszczonych tu porad kupi np. D2,66 (dwurdzeniowy) zamiast P3,2 (jednordzenioowy). I co? I może mieć niższą wydajność niż na P3,2, bo programy wykorzystają tylko jeden rdzeń z D2,66!!!



Wskażcie programy muzyczne, które są przystosowane do pracy w systemach wielordzeniowych. Jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: matiz » poniedziałek 17 kwie 2006, 19:26

Wskażcie programy muzyczne, które są przystosowane do pracy w systemach wielordzeniowych. Jestem ciekaw



Cubase, Nuendo, Pro-Tools - mi wystarczy, innych nie uzywam. Proponuje zejsc na ziemie, niektore programy wrecz wymagaja systemow wieloprocesorowych (np. montaz video), mamy w koncu polowe 2006 roku

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: preceli » poniedziałek 17 kwie 2006, 19:30

...Koledzy, znowu zmierzamy od faktów do "chciejstwa". Oczywiście procesory wielordzeniowe są przyszłością i pod koniec tego roku szykuje się ciekawa oferta sprzętowa (w zakresie nowych procesorów), ciekawa również w "aspekcie cieplnym"...



Oczywiście JM, szykuje się także inna, też ciekawa alternatywa ze strony AMD, chodzi o jeden wątek na kilku rdzeniach .

Generalnie nie ma czym się podniecać lecz, póki co, robić najlepiej swoje na czym się ma. Bez zbędnych dywagacji na temat nienadążającego za muzykami softu
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: preceli » poniedziałek 17 kwie 2006, 19:48

...Cubase, Nuendo, Pro-Tools - mi wystarczy, innych nie uzywam. Proponuje zejsc na ziemie, niektore programy wrecz wymagaja systemow wieloprocesorowych (np. montaz video)...



Sporo tego używasz . Pokaż mi teraz jeszcze przy którym z nich jest napisane "dual core only", a i dla video też.



...mamy w koncu polowe 2006 roku ...



"W końcu" to jesteśmy na wielkim rozkroku i nikt do końca jeszcze nie wie w którym kierunku ta technologia jeszcze się rozwinie.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: matiz » poniedziałek 17 kwie 2006, 21:37

Sporo tego używasz . Pokaż mi teraz jeszcze przy którym z nich jest napisane "dual core only", a i dla video też.



Ja przeciez nie pisalem "dual core only" - ale pisalem o realnych zastosowaniach. I premiera i edius zdecydowanie "wola" szybszy komputer niz wolniejszy, a poniewaz nie mozna zwiekszyc na razie czestotliwosci, to... "dual opteron" jest najczesciej wymieniana fraza na forach poswieconych nuendo, pro-toolsowi czy praktycznie dowolnemu edytorowi video

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: preceli » poniedziałek 17 kwie 2006, 22:45

..."dual opteron" jest najczesciej wymieniana fraza na forach poswieconych nuendo, pro-toolsowi czy praktycznie dowolnemu edytorowi video ...

**********************

Matiz, WYMIENIANA, a nie już zastosowana. A idąc dalej tym tropem jakiekolwiek rady w tym temacie póki co można sobie zdecydowanie odpóścić.

Rzecz w tym, iż programiści nie nadążają już za sprzętem, i to od dawna. Wide: upgrade do samych płyt głównych, i takie tam
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: matiz » poniedziałek 17 kwie 2006, 23:34

WYMIENIANA, a nie już zastosowana. A idąc dalej tym tropem jakiekolwiek rady w tym temacie póki co można sobie zdecydowanie odpóścić.



A skad takie rewelacje posiadasz?

To, ze jest to prohibicyjnie drogie rozwiazanie nie oznacza, ze nie ma sensu albo ze, co usilujesz sugerowac, nie dziala czy nie zwieksza wydajnosci. To, czy stosunek ceny do jakosci nie robi sie absurdalny, to temat na inny watek, ale 64X2 to realna i dajaca w stosunku do "pojedynczych" systemow spore przyspieszenie alternatywa. To wiem z doswiadczenia, a dual opteron w zastosowaniach video bede testowal "na dniach" (znaczy zaraz po NAB)

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: JoachimK » poniedziałek 17 kwie 2006, 23:58

...a dual opteron w zastosowaniach video bede testowal "na dniach" (znaczy zaraz po NAB) ...



To ja dodam, iz dla Cubase SX3/Nuendo 3 jest roznica (nawet nie mala) na plus przy "zaptaszkowaniu" opcji Multi Processing

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: JM » wtorek 18 kwie 2006, 07:49

...Ja przeciez nie pisalem "dual core only" - ale pisalem o realnych zastosowaniach. I premiera i edius zdecydowanie "wola" szybszy komputer niz wolniejszy...

**********************

Muzyk też woli być bogaty niż biedny...

Znowu poruszamy się w świecie wirtualnym. Niektórzy piszą tu rzeczy, o których nawet producenci oprogramowania nie piszą.

A architektura wielordzeniowa (nawet wieloprocesorowa) ma w przypadku kart muzycznych stosunkowo długą historię (Yamaha i jej DSP Factory z kilkoma procesorami na pokładzie, czy karty Creamware).

A współcześnie to właśnie procesor X-Fi ma architekturę WIELORDZENIOWĄ. Posiada 7 wyspecjalizowanych silników współpracujących w „kolistej autostradzie”. Mogą one pracować niezależnie i, co ważne, RÓWNOCZEŚNIE. W kartach X-Fi poszczególne cykle podłączone są do "kolistej autostrady" danych, po której zalążki dźwięku mogą dowolnie krążyć. Układ korzysta tylko z tych, które w danym momencie są potrzebne. Tym sposobem X-Fi zaoszczędza czas i dysponuje większą efektywnością.

Lecz budowa, struktura i możliwości na nic by się nie zdały, gdyby nie było odpowiedniego zarządzania pracą (programu).

Dlatego też z uwagi na ogromny potencjał tego wielordzeniowego procesora (51 mln tranzystorów, z których blisko 20 mln przeznaczonych jest na jednostki obliczeniowe, reszta wspiera budowę silnika transportowego, różne rodzaje buforów oraz cache, moc obliczeniową porównywalną z P4 3,6G) i jego architekturę (której opracowanie trwało 5 lat) myślę, ze ma on długą przyszłość przed sobą i będziemy użytkownikami wielu konstrukcji zbudowanych na jego bazie.



Do właściwej obsługi systemów wieloprocesorowych potrzebne są również odpowiednie systemy np. Windows Server. Ich koszt jest kilka-kilkanaście razy większy niż standardowych. Tak więc radzę spokój i umiarkowanie i nie rozpędzać się zbytnio.


ODPOWIEDZ