Muzyczny komputer

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: matiz » wtorek 18 kwie 2006, 09:20

Niektórzy piszą tu rzeczy, o których nawet producenci oprogramowania nie piszą...



O, tu sie zgodze

Czyli reasumujac - mam wywalic dwurdzeniowe i dwuprocesorowe komputery, zmienic lekarza, bo mnie oszukuje i czekac, az wspaniala architektura creative zostanie nalezycie wykorzystana w systemach profesjonalnych (bo na razie jeszcze nie jest, jak piszesz)? Ale poki co, zanim to nastapi, moge jeszcze troche nagran zrobic na tych moich niedzialajacych systemach, czy to jest niebezpieczne dla zdrowia?



Do właściwej obsługi systemów wieloprocesorowych potrzebne są również odpowiednie systemy np. Windows Server...



Czy chcesz przez to powiedziec, ze zwykly WinXPpro nie obsluguje systemow wieloprocesorowych? Matko! Oszukali mnie w sklepie! Wcisneli dualcora z XP i mam omamy, ze szybciej dziala

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: netes » wtorek 18 kwie 2006, 14:51

Do właściwej obsługi systemów wieloprocesorowych potrzebne są również odpowiednie systemy np. Windows Server...

**********************

Dobry żart , ale Prima Aprilis był parę ładnych dni temu...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Respectus » środa 19 kwie 2006, 17:19

Pytanie do znających się na procesorach: Muze robie w cubase sx i potrzebna mi duza moc obliczeniowa (wiele programow działa w jednym momencie np. wirtualne syntezatory, pluginy vst itd...). Zorientowałem się trochę w ofercie, wybrałem dwa proce i mam dylemat i który wybrać: AMD Athlon 64 3200+ Venice czy P4 630 3,0GHz/2MB/800 , z tego co widzę w opisie to ten AMD ma czestostliwość pracy 2000Mhz a P4 juz 3000. Czestotliwość FSB w AMD - 200Mhz a w P4 - 800Mhz. P4 jest niewiele droższy, więc o co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego różnica w cenie jest tak mała a w opisie ten P4 wypada znacznie lepiej? Jak jest w rzeczywistości z wydajnością tych procesorów? Podobno P4 jest lepszy w sytuacji, kiedy pracuje sie na kilku procesach jednocześnie. Który z tych dwóch wybrać?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Zbynia » środa 19 kwie 2006, 21:52

dlatego ze p4 to porazka po calej linii.......



ten proc nastawiony byl na uzyskiwanie maksymalnych zegarow i poborow mocy....



athlon xp 2000 odpowiada wydajnoscia intelowi 2.4-2.6 ghz....a ma 1.66ghz....



inna technologia....ale zeby cos konkretnego sie dowiedziec trzeba duzo ale to duzo sie naczytac,szczegolnie o intelu bo zrobili taki smietnik w swoim asortymencie ze sie polapac nie mozna.....



druga kwestia - nie wiem czy wykorzystanie dwoch procow(rdzeni) w jednym programie(np.cubase) zdaje egzamin i jak to ma sie w praktyce...niestety nie korzystalem jeszcze z takiej konfiguracji wec nie wiem



jak jest z podzialem mocy,przydzialem itp....

ktos moze wie??


Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Respectus » środa 19 kwie 2006, 23:10

Dowiedziałem sie z innego forum, ze ten Athlon 64 3200+ Venice jest znacznie szybszy od P4 630 3,0GHz pomimo, że częstotliwość jego pracy jest niższa od P4 o cały 1 GHz! Z kolei P4 bedzie lepszy do obsługi wielu pracujących programów jednocześnie ponieważ ma wiekszy cache... Macie jakieś wyrobione zdanie na ten temat albo tajemną wiedzę, którą zechcecie się podzielić?

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Pewu » środa 19 kwie 2006, 23:14

...Macie jakieś wyrobione zdanie na ten temat albo tajemną wiedzę, którą zechcecie się podzielić?...

**********************

Ja mam - zabierz się raczej za muzykę!
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Respectus » środa 19 kwie 2006, 23:25

Ja mam - zabierz się raczej za muzykę!...

**********************

No wlasnie chcę się zabrac ale technika mi dokucza! Mam super pomysły ale komp nie nadąza i straszliwie tnie... Wiem ze komputer to tyko narzedzie ale ciężko chleb ukroic tępym nożem...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Zbynia » środa 19 kwie 2006, 23:30

a jaki masz komp ze nie nadarza?



ja na xp2000+ robie wszystko bez klopotu....jak cos nie wyrabia to freeze ale to zadkosc



poprostu olej procozerne programy ....zazwyczaj procz wymagan niewiele maja do zaoferowania

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Respectus » środa 19 kwie 2006, 23:39

...a jaki masz komp ze nie nadarza?



ja na xp2000+ robie wszystko bez klopotu....jak cos nie wyrabia to freeze ale to zadkosc



poprostu olej procozerne programy ....zazwyczaj procz wymagan niewiele maja do zaoferowania...

**********************

Proc to PIII 1GHz; 512 SDRAM. Wystarczy na paru trackach zapiać po kilka vst, ze dwa VSTi i juz dropi... W zasadzie to zmieniam całego kompa, zostawiam tylko E-mu 0404. Zakup zaczynam od procesora... do tego dobiorę już płytę i całą resztę. Chcę na procesor wydac ok 800zł i nie chcę wtopic głupio kasy.

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Pewu » środa 19 kwie 2006, 23:51

....Proc to PIII 1GHz; 512 SDRAM. Wystarczy na paru trackach zapiać po kilka vst, ze dwa VSTi i juz dropi...



Chłopie, masz całkiem niezłą maszynkę, bo genialne wręcz kawałki zrobiono na czymś o wiele gorszym. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że chcesz mieć bardziej wydajny komputer, z tym jednak, iż sama wydajność nie przełoży się w prosty sposób na jakość. Ale to już pewnie wiesz...
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

ODPOWIEDZ