Automatyczna kwantyzacja audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: kami » czwartek 08 gru 2005, 13:42

...Chodzi mi o nagrywanie analogowe do tempa np. 6\\8



Metrum (6/8 to nie oznaczenie tempa!) nie ma tu nic do rzeczy.

Zagraj audio zachowujac utworu i jak pisalem wyzej, potnij to oraz skwantyzuj eventy (party) tak, jakby to byly midi events....

**********************

sorry!!oczywiście wiem co to metrum i tempo...

przejechałem się na pytaniu ..dzięki kolego, widze że podchodzisz

do tematu okey!.Wybuchła burza .tempo, metrum itd..

kolegom ze studiów polecam zgranie walca wiedeńskiego w tempie

3\\4 z akcentem na 2.

tak właśnie robię, tylko z czystej ciekawości pytałem o możliwość

aut.kw. audio , /jak wiekszość z nas/hey....
[addsig]
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
JanC
Posty: 107
Rejestracja: sobota 15 paź 2005, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: JanC » czwartek 08 gru 2005, 15:03



kolegom ze studiów polecam zgranie walca wiedeńskiego w tempie

3\\4 z akcentem na 2.

tak właśnie robię

**********************

CO????

Ok, przepraszam że cokolwiek na ten temat pisałem :) Grajcie te Wasze walce na 2 i 6/8 z jednym akcentem... Tylko chyba jednak ta Wasza wiedza tempo/metrum/akcenty jest trochę po łebkach.



Ale spoko, nikt pewnie tego od Was nie wymaga, tylko potem jest śmiesznie jak wchodzę do studio i proszę realizatora żeby mi tak i tak załączył metronom (tu 3/4 a tam 6/8) a on się pyta po co...

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: peter1pl » czwartek 08 gru 2005, 15:53

...Ło rany, ludzie, Co wy z tym upiornym metronomem, metrum, tempem, przeliczaniem, studiami...

A jaki to problem zrobić sobie (na kolanie) na jednej scieżce MIDI jedno lub kikutaktowy patern, powstawiać w nim akcenty, skierować na dowolne klikadło (nawet te Microsoftu), powielić na dowolną ilość taktów i dać do odsłuchu? I metrum się zachowa, i siatka, i przeliczać nic nie trzeba a i kontrola tyż jest na fulla .

...

**********************

Tak jest najlepiej. Sam sobie ustawisz taki metronom jaki chcesz (i z takim akcentem jaki chcesz).
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: spiker » czwartek 08 gru 2005, 16:03

Ale spoko, nikt pewnie tego od Was nie wymaga, tylko potem jest śmiesznie jak wchodzę do studio i proszę realizatora żeby mi tak i tak załączył metronom (tu 3/4 a tam 6/8) a on się pyta po co... ...

**********************

Nie zrozum mnie źle. Ja rozróżniam wszytkie pojęcia, o których wspomniałeś. Gdyby tak nie było sam bym postującemu na to nie zwrócił uwagi. Ale, wybacz.....ci co Cię pytali "po co" tak po trochu mieli rację. Pewno wiesz jak wygląda klasyczny metronom? On sobie tyka tylko co ćwiartkę i finał. Te cwańsze modele miały jeszcze dzwoneczek na początek taktu, ale to ciągle tylko ćwiartkowe tykadło. Pytam: czy jakbyś miał do dyspozycji tylko taki metronom to byś na 6/8 nie zagrał. Zagrasz? Prawda? I nic Ci nie będzie przeszkadzać brak jakichkolwiek akcentów z metronomu pochodzących. Moim zdaniem trzeba łamać reguły, lecz trzymać się metronomu. Fraza i tak siedzi w sercu i umyśle muzyka a nie w głupim urządzeniu. A wiesz jakie fajne rzeczy wychodzą np. ze zmuszenia grooveboxów grających zadane przez fabrykantów parzyste patterny w metrum 3/4 albo 6/8 albo zyupełnie pokręconych typu 7/4.....? Jak nie próbowałeś to spróbuj Hasło dnia: to metronom jest dla mnie, a nie ja dla metronomu

przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

zerodead
Posty: 124
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2004, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: zerodead » czwartek 08 gru 2005, 16:49

...Ale spoko, nikt pewnie tego od Was nie wymaga, tylko potem jest śmiesznie jak wchodzę do studio i proszę realizatora żeby mi tak i tak załączył metronom (tu 3/4 a tam 6/8) a on się pyta po co... ...

**********************

no właśnie nie bardzo rozumiem po co...



ale skoro nie umies zagrać 3/4 do 6/8 to...cóż. nie wiem.

ja nie studiuje muzyki i grajek ze mnie żaden, a nie widze w tym problemu.

:/

Awatar użytkownika
JanC
Posty: 107
Rejestracja: sobota 15 paź 2005, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: JanC » piątek 09 gru 2005, 00:16



ale skoro nie umies zagrać 3/4 do 6/8 to...cóż. nie wiem.

ja nie studiuje muzyki i grajek ze mnie żaden, a nie widze w tym problemu.

:/ ...

**********************

Daliśmy sobie radę, 6/8 do 3/4, a pisałem tylko po to żeby uzmysłowić fakt że fsiowcy często nie mają pojęcia o materii własnego zawodu...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: spiker » piątek 09 gru 2005, 08:27

fakt że fsiowcy często nie mają pojęcia o materii własnego zawodu......

**********************

Proszę o definicję "fsiowca" bo nie wiem, czy mam się obrazić czy czuć zaszczycony.



pozdrawiam
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
JanC
Posty: 107
Rejestracja: sobota 15 paź 2005, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: JanC » piątek 09 gru 2005, 08:33

...fakt że fsiowcy często nie mają pojęcia o materii własnego zawodu......

**********************

Proszę o definicję "fsiowca" bo nie wiem, czy mam się obrazić czy czuć zaszczycony.



pozdrawiam...

**********************

Miało być fasiowcy (od fachowcy) i miałem na myśli geniuszy w studio (profesjonalnym) w którym nagrywałem.



A nasz pałker to jednak ma clicka który przy zadaniu mu 6/8 robi 2 akcenty (mocniejszy i słabszy)...

Awatar użytkownika
schmaletz
Posty: 180
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: schmaletz » piątek 09 gru 2005, 10:09

A wiesz jakie fajne rzeczy wychodzą np. ze zmuszenia grooveboxów grających zadane przez fabrykantów parzyste patterny w metrum 3/4 albo 6/8 albo zyupełnie pokręconych typu 7/4.....?

********************************************



Mam pytanie.

A jak to zrobić w Cubase SX?

Mam projekt ustawiony na 4/4 (nie chcę tego metrum zmieniać). Mam pętlę parzystą i chcę żeby grała na przykład w metrum 7/4?

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Automatyczna kwantyzacja audio

Post autor: spiker » piątek 09 gru 2005, 11:20

jak to zrobić w Cubase SX?

Mam projekt ustawiony na 4/4 (nie chcę tego metrum zmieniać). Mam pętlę parzystą i chcę żeby grała na przykład w metrum 7/4?...

**********************

W przypadku gdy masz pętlę (czyli plik audio) nie skorzytasz z tego tricku. Tu chodzi o sytuację, gdy pattern jest generowany przez VSTi ( np. Groove Agent, XPhraze czy inny arpegiator uwzględniający metrum projektu) On gra normalnie swoje, ale ponieważ sekwencer mu "mówi", że kończy mu się takt, albo się wydłuża, to VSTi musi się jakoś w nowym metrum znaleźć. Powstają wtedy czasem absurdalne z punktu widzenia teorii muzyki akcenty, ale efekt jest zawsze jeden pozytywny - intrygujący puls.



pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ